• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
I kam to vodi?? Vodi k tome da bude sve više ljudi bez auta jer za nove nebudu imali, kaj i je ovima cilj da se samo novi kupuju, a stari se više nebudu dali skrpati! Strašne su to nebuloze kaj se događa, samo dok metki ne počnu zujati kojekuda dok ljudima dopizdi!
 

mijo

Član
Tu od
31 Srp 2014
Poruka
247
Ne velim da su pijanci, ali svi tvrde da popiju više ok drugih i da je to kod taljana normalno.

Kawasaki,talijani isto tak i često idu bolje od drugih,zato sam i rekao omjer performanse-potrošnja, a ne da najmanje troše.Nekad sam imao Lanciu Deltu ,koja je trošila ko ruski tajkun ,al je tak potezala da se naježiš!Al jbg. tad je i benzin bio par kuna litra.:(angel)
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
I kam to vodi?? Vodi k tome da bude sve više ljudi bez auta jer za nove nebudu imali, kaj i je ovima cilj da se samo novi kupuju, a stari se više nebudu dali skrpati! Strašne su to nebuloze kaj se događa, samo dok metki ne počnu zujati kojekuda dok ljudima dopizdi!

Nekaj se ipak treba gledati na tome tehničkome..
Večina kaj vozi starije aute krpa samo za tehnički da prođe,pa onda poslije ko ga briga do drugog tehničkog ne ulažem ništa i opet pred tehnički neko sređivanje da se prođe..
Nekako treba tome stat na kraj,pa su zato postrožili tehnički..
Održavaj vozilo kako treba,i neče bit problema na tehničkom..

Neko je spomenuo kočione lajtunge,koliko sam upoznat na to se svugdje najviše gleda..Ako se gdje vidi malo oštečenje,ili hrđa odma šalju mjenjat..
To je trošak par stotina kuna.ali ipak su to kočnice i u pitanju ljudski život..
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Kasnije sam saznao da su dvojica u toj stanici dobila pedalu upravo zato jer su takve stvari tolerirali. Tako da ta prijava o kojoj pričaš pada u vodu. Nisam osobno vidio ali mi je pričao šef jednog tehničkog u Karlovcu da imaju u njihovom pravilniku čak jednu stavku gdje piše da ako imaš na vozilu dvije različite nijanse boje, to je ono kad ti lakirer baš ne pogodi na starijem autu boju pa se vidi razlika, vozilo nije tehnički ispravno. Znam da su to totalne nebuloze i gluposti koje nemaju veze sa zdravom pameću ali nažalost to tako je, naravno pod uvijetom da mi je on rekao istinu.

Aj' ti fino na stranice CVH pa čitaj...pa kad se potkovaš znanjem fino nazad tom "šefu" i objasni mu neke stvari.
Nemojmo rekla baba dedi od strine, nego tamo gdje su pravilnici

pa kaže pravilnik što se gleda za auspuh

"7.3. Ispušni sustav

Vizualni pregled.

(a) Ispušni sustav loše pričvršćen, propustan, mehanički oštećen

(b) usmjerenost ispušne cijevi nije u skladu sa zahtjevima(a),

(c) sustav za prednabijanje neispravan,

(d) toplinska i mehanička zaštita katalizatora oštećeni, spojni kabeli lambda sonde oštećeni ili prekinuti"

ovo b) je u više lada niva s plinskom instalacijom pogrešno jer se izvede na desnu stranu na koju je zabranjeno izvesti ispuh (pješaci)
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Na desnu stranu iza da. Ja govorim na desnu stranu auta, ispod vrata. Na nivi boca smeta za izvest iza.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
to uvjek ovima "nadzornicima tehničke ispravnosti vozila" iliti narodski kontrolorima izmakne oštrom oku al zato kenjave za lampu pozicije, koju neki ne dopuštaju mjenjati već ruše. Razlog rušenja je vrlo arhaičan, naime, kontrolori idu pod povećalo ako imaju prolaznost veću od 70%. Ima par načina "ruka ruku mije" bez trpanja mita al neću javno.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Kaj se tiče boje, evo do pred 2 godine vozio sam crveni auto sa plavim blatobranima:icon_madu:. Nikakvih problema, dapače, rekao kontrolor da po starom zakonu to ne bih smio. Jedino kaj su u knjižicu vozila uveli pod boju vozila "višebojan". Između ostalog i to je bio razlog zašto nisam lakirao blatobrane:(wasntme):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Aj' ti fino na stranice CVH pa čitaj...pa kad se potkovaš znanjem fino nazad tom "šefu" i objasni mu neke stvari.
Nemojmo rekla baba dedi od strine, nego tamo gdje su pravilnici

pa kaže pravilnik što se gleda za auspuh

"7.3. Ispušni sustav

Vizualni pregled.

(a) Ispušni sustav loše pričvršćen, propustan, mehanički oštećen

(b) usmjerenost ispušne cijevi nije u skladu sa zahtjevima(a),

(c) sustav za prednabijanje neispravan,

(d) toplinska i mehanička zaštita katalizatora oštećeni, spojni kabeli lambda sonde oštećeni ili prekinuti"

ovo b) je u više lada niva s plinskom instalacijom pogrešno jer se izvede na desnu stranu na koju je zabranjeno izvesti ispuh (pješaci)
Znam ja za to, ali isto tako ja vozim auto star 20 god. i nemam namjeru pametovat i učit ih njihovom poslu. Onaj tko se zainati naći će nešto drugo i opet će me rušat. Drugi dan sam otišao u drugu stanicu, naravno preko veze i riješio tehnički.
 

hodor

Dobro znana faca
Tu od
22 Sij 2013
Poruka
1,753
Ja sam sa svojom đukelom imao taktiku da auto uopće ne pogledam prije tehničkog. Nego bi slagao samo ono što mi je on našao:icon_mrgreen:.
E onda treba iskoristiti onih 10 dana da to sredim. Najviše problema sam imao a podnicama. Sjediš u autu na grabi, a on ti olovku gura u cipelu:D:. Po sistemu snađi se druđe uzeo sam panel od PCa, istukao podnicu i sa pop nitnama pričvrstio. A tajna uspjeha je bila tren prije ponovljenog tehničkog nanjeti debeli sloj resitola od ispod.:icon_mrgreen: Kontrolor bi sa pristojne udaljenosti samo dao do znanja da što prije napustim stanicu. Eh, da nikad nisam tražio protekciju.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Lako je vama biti dasa i pozivate se na pravilnik s autom starim dvije godine .

fušer , jel bi ja tebe mogao unajmiti u devetom mjesecu na jedan dan da ti moj auto prepeljaš kroz grabu?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Lako je vama biti dasa i pozivate se na pravilnik s autom starim dvije godine .

fušer , jel bi ja tebe mogao unajmiti u devetom mjesecu na jedan dan da ti moj auto prepeljaš kroz grabu?
To ti ja napravim kad hočeš. preko grabe je ... ma ni to nije problem
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Lako je vama biti dasa i pozivate se na pravilnik s autom starim dvije godine .

fušer , jel bi ja tebe mogao unajmiti u devetom mjesecu na jedan dan da ti moj auto prepeljaš kroz grabu?

to sam zadnji put mao negdje '92:biggrin:

Onda sam se opametio i samo kante straije od 10 godina:(clap):
A kroz grabu može ,samo da se dobro zaletimo:icon_lol:
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Puknuti videl sem tvoje vozilo spremno je svakog trenutka za tehnički (ako je hauba zamijenjena ) :icon_thumright:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Dečki, Fiat Punto mk1, kaj se preporuča u vezi toga, kakov motor najbolje u njemu, dal mali benzinac 1.2 ili nekaj drugo??

Punica bi kupila nekakovga auta, a nema puno novac :) pa tak za nekih 500-600€ jel bi nekakov takov Fiat poslužil, kak s djelovima, limarijom??
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,699
1.1 55 konja definitivno preporučujem,mali potrošač,imao sam ga jedno 5 godina.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Limarija je pocinčana,al nakon 12-13godina na večini zadnji rubovi,i dio poda na zadnjem djelu trune,i naravno bilo koji dio na karoseriji koji je zamjenski stavljen.
1.1-55Ks
1.2-60ks
Motori dobri nema neke mane,klasika,bobine,dihtung poklopca na večini slini i dihtung glave gori na određenoj kilometraži 70-110tkm.
Znači boljka dihtung glave i zadnji ležajevi na krakovima osovine.
Primjetit češ ako su ležajevi otišli zadnji kotači stoje ukoso i ako je jako tvrd iza zablokirali su,djelovi nisu skupi ali je popravak malo zajeban.

Večina sa običnom opremom nema kazaljku temperature,samo lampicu.
Lim mekan,ali tvornički traje u smislu propadanja.

Na mom je puko poklopac na rezervaru kaj drži plovak i pumpu goriva,cjeli set 600kn.al nakon 15god. I bobine izgorile nove nisu skupe.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Dečki, Fiat Punto mk1, kaj se preporuča u vezi toga, kakov motor najbolje u njemu, dal mali benzinac 1.2 ili nekaj drugo??

Punica bi kupila nekakovga auta, a nema puno novac :) pa tak za nekih 500-600€ jel bi nekakov takov Fiat poslužil, kak s djelovima, limarijom??
Ovo ti je za punicu stroj, pet let se bu još vozila s tim http://poljoprivredni-forum.com/showthread.php?t=31646
A još more dio i kompenzirati.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Može punto 1,samo prije '98. 1,1 fire
bolesti:
slinav poklopac ventila (to se pobrusi na pola one nogice na poklopcu kuda prolaze vijci i problem riješen)
zadnji seleni
zadnji amortizeri
bobina
pohabano ležište križa poluosovine (trese na određenoj brzini)
istrošeni injektor (veća potrošnja)

poslje '98
svima spaljen dihtung glave,
moguća oštećenja glave (pukotina)
limarija ajme majko
 

Najnoviji postovi

Na vrh