• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ovo prije i poslije '98., dal to znači da su bolji ovi stariji modeli prije 98. godine??

Muha, videl sam koleginog oglasa :) To me je i potaknulo na ono pitanje gore.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Da, prije '98 su bili kvalitetniji, poslje imaju lošiju limariju, odljev motora i glave i tu tragičnu brtvu glave..zašto neznam.

Mislim, nije to ništa strašno, treba gledati komplet auto, ne se hvatati ko pijan plota za godišta. Zna biti boljih iz '95 nego iz '99,također neki imaju no name elektroniku i piju (čak i na našem tržištu završili takvi) gledaj da je gore magneti mareli, jednu bobinu i pumpu goriva uzmi na otpadu i baci u rezervni kotač, i možeš na sjeverni pol:icon_mrgreen:
 

Matija6

Član
Tu od
12 Stu 2010
Poruka
55
To nisu orginal tvornička dnevna svijetla, ne znam kaj bi ti rekli na tehničkom a naročito plavci na cesti. Možeš probati.

tu u mom kraju ima barem cca 20 auti kaj imaju te "maglenke" i kaj su spojili na poziciju i nisam još ćul da je ko pobral kaznu nit da su ih micali :icon_scratch:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Može punto 1,samo prije '98. 1,1 fire
bolesti:
slinav poklopac ventila (to se pobrusi na pola one nogice na poklopcu kuda prolaze vijci i problem riješen)
zadnji seleni
zadnji amortizeri
bobina
pohabano ležište križa poluosovine (trese na određenoj brzini)
istrošeni injektor (veća potrošnja)

poslje '98
svima spaljen dihtung glave,
moguća oštećenja glave (pukotina)
limarija ajme majko

Ispravak on nazad nema selene,nego konusne ležajeve i semeringe.
Ti svi modeli imaju fajer motore benzinske.
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Jeli?
Zadnji most se ne drži na selenima za karoseriju? I ne lupeta po rupama?:icon_mrgreen:
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Znate sta znaci FIAT na njemackom?
Feler In Aile Taile!!!
Nije knjizevno napisano al eto!
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Jeli?
Zadnji most se ne drži na selenima za karoseriju? I ne lupeta po rupama?:icon_mrgreen:

Da al te gume ne odu nikad,nego ležajevi na kraku osovine.
Zašto mu odu kotači ukoso,ne zbog tih guma!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
šanana , mene tebe žal , ti imaš ozbiljni problem .....s takvim razmišljanjem pitam se kak mirno spiš ..
 

fusher

Član
Tu od
28 Lip 2013
Poruka
85
Da al te gume ne odu nikad,nego ležajevi na kraku osovine.
Zašto mu odu kotači ukoso,ne zbog tih guma!

To me još nikad nije zadesilo mjenjati, a ovdje svaki drugi auto je punto, a seleni svaki nakon 100,000 km prolupka, doduše kad iz golfa dimzla pređeš u punta, ništa ne čuješ da lupka. :D:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ja sam na 200000km dva puta mjenjal te ležajeve i semeringe jer užasno počne lupat i kotači odu ukoso ko sportski.
Popravak nije skup al je sex izbit košuljice van.
Vele u servisu fiatovom da loše brtvi pa uđe voda i prašina i ležaji odu.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
To im je boljka, općenito na Fiat grupaciji ti ležajevi s vremenom prođu. Ja se sad pripremam na svojoj 145-ici isto to mijenjat. Nakon 20 let i po satu 185000 km zadnji desni kotač malo stoji ukoso tako da nemam kaj čekat. Set za reparaturu je oko 180 kn dok je cijela druga orginal vilica 300kn. Šta ću od toga uzet budem još vidil.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Ma na FIAT-ima je to jos dobro,,,,
Na francuzima je to seks do bola gadno su ga usrali sa torzionkama,,,,:(n):
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,739
Na R4 to nismo nikad dirali i nikad sa tim nije bilo problema, na Meganu iz 96 isto tako, na P-405 karavan nikakvih problema, jedino na P-305 karavan je to mijenjano na nekih 300tkm.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Taj dio ako su ležajevi a ne seleni nebi nikad otišel jer se ne vrti brzo i ne grije,nego su loše zadihtali i jednostavno voda sol prašina i zahrđa i razloha se ili zablokira.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
I sam si mjenjal ležajeve, nevjerujem. Daj slike pa bum povjeroval.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Dajte forumasi pustite @oficir da se sluzi forumom, u zadnje vrijeme mu forumasi cesto daju takve izjave ja mislim da to nije primjereno!!
Neka svatko sudjeluje koliko mu volja!!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,319
Mato, jedno je služiti se forumom, a drugo biti Katica za sve, zato i takve izjave ponekad, nas malo nervoznijih.

Od njegovih radova smo vidjeli ispuštanje nafte preko zime, miksanje antifriza, ugradnja hidrofor manometra i penzliranje tulca za razbacivanje gnoja.
Sve ostalo kaj smo vidli je uz pomoč forumaša odradil.

Eh da, svečica, ta neponovljiva svečica :(party):
 

Najnoviji postovi

Na vrh