• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ma meni je najmanje bitna potrošnja kad je na plin već me brine registracija za takvu ergelu ispod haube.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Vozili bi aute od 200, 300 ks i onda razmišljat o tome kako ga registrirat. To jedno sa drugim NE IDE.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Nisam rekao da bi ga vozio nego to mi drugo o čemu razmišljam kad razmišljam o kupovini auta.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Kao da je neki problem dati 4tkn za regu.?
Smatram da je održavanje puno veći problem,a sa druge strane svatko zna zbog čega kupuje kakav auto i koliko može podnijeti.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Moj komentar se nije odnosio na nikoga konkretno. Igrom slučaja imam kolegu koji ima auto od 190 ks i plače kad ga treba registrirat. Isto takva je stvar i sa potrošnjom, uvijek treba po njega doć kad se nekud ide jer mu auto puno troši. Pa ni moj ne ide na zrak, niti ničiji drugi. Tko god uzima takav auto mislim da više mora razmišljat o održavanju istog a ako nema za gorivo ili reg. onda stvarno ne vidim svrhu uzimanja istog. Kupi si Unića ili Punta i vozi se.
 

Novajlija

Član
Tu od
8 Sij 2014
Poruka
325
Ma ni moj komentar se nije odnosio na nikoga drugog nego na mene, ali onaj tko kupuje takav auto ima za regu i održavanje. Imao sam benzinca 2.0 5 cilindara i zvuk je bio brutalan pogotovo kad sam maknuo onu ogromnu kutiju i filter i stavio simota filter, sportski auspuh mu nije ni trebao kako je brutalan zvuk imao.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Bolje voziti golfa 2 svaki dan nego audia A6 ili neko drugo bijesno auto jednom sedmicno.
Nije mi nikad išlo u glavu to kupovanje auta koje ne možeš održavati ili skupiti dovoljno da ga registrujes.
I idu mi na živce pitanja koliko troši, pogotovo za skupa auta. Valjda brate dragi ako imaš 50000-100000 eura za auto imaš i za tocenje. I još mali milion stvari.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Mislim da nama kojima je poljoprivreda jedina djelatnost, automobil ne predstavlja nešto što bi nam bilo na 1. mjestu. Ima se tu registrirati 1-2 traktora, kombajn, prikolice, možda i koji kombi, pa i ta stavka oko cijene registracije auta igra važnu ulogu. No mislim da je večini nas dovoljno 100- tinjak Kw, a za takve automobile, registracija ne dođe više od 2400 kn, a to je svakako prihvatljivije od 4000 kn.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Kao da je neki problem dati 4tkn za regu.?.
Pa nekima i je puno.
Gledam te današnje fakine, šminkaju se bijesnim pilama a toče na benziskoj za 100 kuna, naravno jer nemaju para,
da ne pričam o ćelavim gumama
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ti za 100 kn su i dobri, ima ih hrpa koji toče za 50 kn i manje.
Ima jedan iz D.Rese kaj vozi R.Rovera, mislim da je 4.2 motor i za 100 kn tanka, pretpostavljam da znaš na kog mislim.
 

Gunjo1

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
220
Imali smo i mi jednog što je vozio E klasu 55Amg,i nikad više od 50kn nije sipao,jbt ja toliko naspem u skuter.
A onda su došli neki "sitni" dečki pa onda više nije imao E klasu ;)
Kod mene je jak auto potreban zbog vuče prikolice,i postoji onaj odnos koliku smiješ vući prikolicu u odnosu na težinu auta,npr sada smijem vući prikolicu od 1600kg što mi je dovoljno,sada mi samo fali i malo snage da to bolje ide.:(party):
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,712
Kupiš Tamića i netreba ti prikolica.
Ak još imaš ceradu, imaš mam i kamp kućicu :D:
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Kod mene je jak auto potreban zbog vuče prikolice,i postoji onaj odnos koliku smiješ vući prikolicu u odnosu na težinu auta,npr sada smijem vući prikolicu od 1600kg što mi je dovoljno,sada mi samo fali i malo snage da to bolje ide.:(party):

Teoretski ne smiješ vuc s B kategorijom,nego samo s B+E




Ali ugrubo mješate kruške i jabuke kod auta, večina jačih dizela i benzinaca je u istom rangu za osiguranje tako da je više manje rega svima tu negdje.

ALI trošite isto ako imate dizela koji troši 5 litara (bilo koji jači troši 7-8+) ili benzinjaru sa 300ks koja troši 13 i više litara plina što kad preračunate ispada istih 5 litara dizela.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,700
Ali kad pričamo o guštima u vožnji, mislim da ni jedan dizlo ne može pružit ono kaj pruža benzinac, barem ja tako muslim.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Ja recimo volim terence, dizelase i volim više njihov zvuk nego i jednog benzinca. Zato svako ima svoj ukus.
 

VuckoH

Član
Tu od
11 Svi 2015
Poruka
620
Ni blizu, a i preskup mi je moj golf 5 tdi koji troši 5.5 litara ako paziš za vozit se u odnosu na mog civica koji na plin radi uredno 100kn /350-400km, golf 100kn 180km maks.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
@ Vucko, zaebi tu priču s 300ks i 13L plina, što onda 150ks troši 6.5l plina?... Plin nikad nije samo plin, treba ti još "samo" malo benzina, "samo" malo više zaebanvije oko servisa, motor je "samo" malo manje pouzdan. tehnički ti je "samo" malo skuplji itd....

Ako hoćeš guštat s 300ks na plin onda ti je potrošnja bliža 30L plina. Vozio jako dobro složeni audi 4.2 v8 na plin, merc clk 320 v6, s500 na plin, bmw 520i, 530i 540i na plin. 13l s bilo kojim je pimplanje po cesti...
Bmw 3.0d (u generalnoj slici) pokaki bilo kojeg gore navedenog a o 35d da na pričamo. oba su u normalnoj vožnji na oko 7 l a kad treba sve je tu ...

Meni osobno je gušt sjest u ovog novog polića 1.6TDI i cijeli dan se vozikat a da se ne pomakne kazaljka pokazivača goriva...
 

Najnoviji postovi

Na vrh