• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Tino, lipo je to sve i ne želim ti veselje unistiti, ali po zakonu ne smijes imati tako nesto, da ne pijasnjavam dat cu ti idiotski primjer. Znaci debilnijeg primjera od ovega neces naci... moj frend kupi golfa 4 i posto lik je audiofil teski, ugradi novo ozvucenje i prepravi neke stvari, te umjesto oneg poklopca nad gepekom stavi plocu neku i ugradi bass sa 2 zvucnika...bla bla bla.... u basu su bile plave ledice, koje kada bass udri se upale, znaci prema pjesmi.... No kada vozis iza njega, to je tako djelovalo ko svjetla na presretacima... i dalje znate sve -.-" morao je platit kazne te pistai razne izjave i žalbe da mu auto ne zapljene. Da se ne bi cinilo preekstremnim lik ima manji dosije mladenacki gluposti u koji mu je upisano jos 3 stavke kao imitiranje službenog vozila, neka glupost o javnom redu te nekaj sa tehnickim kao da ih je prevario....
U kratko po meni bolje to skidaj ili bijele stavljaj, zahvalit ces nam svima :)


Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,770
Za xenone imat na autu nisu dosta samo leće. Potrebno je imat automatsku nivelaciju i pranje farova. Ima modela koji nemaju leće a imaju xenone i ostalo napisano i ne bacaju svjetlost svud i svakud.

Poslano sa mog D6503 koristeći Tapatalk
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Molio bih ako netko zna i može mi dat podatak kolika je kataloška vrijednost MAZDA 626-2.0 ditd,110 ks.2001g.
Osiguranje mi daje totalnu štetu koja če ić po 70% kataloške vrijednosti auta?
Iznos mi nisu rekli,čekaju zapisnik!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
I šta sada?
Ti bi pristao na isplatu kataloške vrijednosti vozila?

Kako to misliš - isplata sedamdeset posto vrijednosti?
Trideset posto je procijenjeni ostatak vozila?
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Isplata gotovine za nastalu štetu se uvijek isplaćuje za 20-30% manje od kataloške vrednosti, ALI nikad nemoj pristati na prvu ponudu! Odbij je i nek ti netko ko se kuži u žalbe napiše žalbu i pošalji jim nazad odbijenicu.

Poslano sa mog LG-E440 koristeći Tapatalk
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,640
ako ga isplate 100% onda bi logikom stvari moral biti njihov . obično je to tak je najčešče ostatak vozila vrijedi više od umanjenih 30% ...a i ne često popravak može proči jeftinije od dobivenih 70% ....
mnogi su na takvim nesrečama i profitirali .

e sad mene ne zanima ni novac , ni vrijednost , vratite mi auto u stanju kakav je bio ...to bi za mene bilo pošteno i fer .
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Ih, kawasaki, to ti malo oštrije mora ići.

Prvo, ne potpisivti ništa, nikakve zapisnike o ponudi dok se ne dobije zadovoljavajuča.

Sada, ima tome već jedno petnaestak godina kako je mene šleper nabio i napravio mi totalku na kombiju, ali sjećam se da mi je osiguravatelj nudio katalošku cijenu umanjenu za trideset posto.Tih trideset posto je bila kao vrijednost olupine.
Ja sam tražila tržnu vrijednost godišta kao što je bio moj Iveco i da si oni uzmu kombi.
Ili da mi oni kupe kombi istoga godišta, opreme i stanja kao što je bio moj - to naravno nije u igri, ali nakon njihovog bezobrazluka i osornosti sam se pravila blentava i ja, ko i oni.
Ponudio mi uje 25000 kn umnjeno za trideset posto i kombi ostaje meni, i svim se silama trudio da potpišem ponudu.
Odbila sam.
Nakon trećeg pokušaja dogovora nudio mi je 28 000, minus trideset posto, i počeo sa prijetnjama da ako ih tužim da će se sud razvući na pet - šest godina, pa će me koštati odvjetnik, pa živci, pa neću dobiti novce dok sud ne završi....onak, ko zadnjeg idiota .Dva smo se mjeseca navlačili - i na kraju, bez odvjetnika ništa.
Na kraju sam dobila 38000 i ostao mi je kombi kojega smo prodli za dvadeset jednu tisuću.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Zanima me kolika je kataloška cijena auta,auto je procjenjen na totalnu štetu.
E sad oni neće pristati na isplatu štete ako dijelovi i popravak prelaze katalošku vrijednost auta,tada je to totalka koju oni isplaćuju umanjenim iznosom s tim da auto ostaje vlasniku.
Vrlo lako je moguće da osiguranje isplati manje novca nego što je dovoljno da se kupe dijelovi i popravi auto star 15 godina!
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Molio bih ako netko zna i može mi dat podatak kolika je kataloška vrijednost MAZDA 626-2.0 ditd,110 ks.2001g.
Osiguranje mi daje totalnu štetu koja če ić po 70% kataloške vrijednosti auta?
Iznos mi nisu rekli,čekaju zapisnik!

Katalošku možeš saznati tamo di ti određuju porez za kupljeo vozilo, kamo predaješ ugovor o kupoprodaji..
Oni imaju knjigu u kojoj je navedena za svako godište i svaku marku.
Uglavnom, pal budeš na rit kad je vidiš. Od šoka.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
ZJ,AO je!
Prije nekih 2-3 mjeseca moj kum je kupio isti takav auto,kad je išo platit porez u poreznoj su mu rekli da je kataloška vrijednost auta 25000 kn a auto je platio 14000 kn.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Ako ti ga procjene na totalku ispeči janjca i počasti ekipu.
 

matozdenci

Dobro znana faca
Tu od
28 Kol 2014
Poruka
1,821
Danas došlo poštom da je totalka!
Na slikama se ne vidi baš naj naj,ali od djelovali mi treba:hauba,branik,blatobran,vezni lim,nosač branika,žmigavac,far,maglenka,hladnjak klime i vode,dva nosača motora,cijena cca 10000 kn.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Da li se kod totalke vozilo briše iz evidencije (ne vrijede papiri za registraciju)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
E, sada sam ja šokirana.
Kada sam ja imala problema, bilo je obrnuto.

Porezna je uvjek imala svoju knjigu (kolko čujem podigli su katalosku vrijednost vozila) a osiguranje svoju pa svaki po svojoj obračunavaju.

Mato, Prvu ponudu nikak nemoj prihvatiti, ako nisi bil na procjeni malo "postelaj" vrata, haubu .... snajdi se, i onda nek slikaju.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,614
Danas došlo poštom da je totalka!
Na slikama se ne vidi baš naj naj,ali od djelovali mi treba:hauba,branik,blatobran,vezni lim,nosač branika,žmigavac,far,maglenka,hladnjak klime i vode,dva nosača motora,cijena cca 10000 kn.

Ovaj vanjski dio kaj se vidi na slikama se da popraviti (sem fara, maglenke i žmigavca, to se kupi rabljeno za 500-600 kuna). Hladnjaci isto tak mada ni novi nisu skupi. A nosaći su popucali davno, od ovog šusa nisu.

Imaš računa napraviti party.
 

Najnoviji postovi

Na vrh