• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Passat 2,0 tdi bluemotion 150 ks 2015-2016 godina do 150 000 km, ima li tko na forumu i da napiše svoje iskustvo.Hvala.

Imao passata B8 na testiranju 5 dana čim je izišao. Meni je passat auto br 1. a imao sam 4 passata do sad ( b4-95g, 3b-2000g, 3bg-2005god, b6-2007god). Imao sam i sve ostalo ( audi seat škoda bmw)...
2.0 110kw je prava mjera za taj auto. Bratić mi radi u ovl servisu i kaže da taj motor nema mane, da na njima ništa ne prolazi. samoredovni servis i toči i vozi...

Kad se riješim bmw-a kupujem opet passata

Zna li neko nešto o Passatu 5 sa V6 dizel motorom?

bježi od od 2.5v6 motora.

ima ih dobrih al kad nešto ode bolesno su skupi popravci. Dalje, razlika u performansama između 2.5v6 i 1.9tdi 96kw je mala, i ne opravdava razliku u potrošnji... taj motor ne trpi slabije održavanje i ako ga ne održava majstor koji ga zna u dušu bit će problema...
 
Posljednje uređivanje:

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,426
Imao sam i ja svakakvih drugih auta i passata, i passati su odlicni auti, ali imao sam do nedavno i c klasu w202 2.5td 110kw. E to je auto... Ili kako se kaze mercedes je mercedes, a sve ostalo su samo auti. I nije ta c klasa w202 skup auto pa da si ga rijetko tko moze priustiti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Kolega je kupil jednako staru takvu, sa 150t km, za 10t € u Njemačkoj, sa dva seta felgi.
Jedino je motor 1,6 105ks.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Joj puno kilometara, ko zna kolko ima stvarno tkm.

New York-Paris-Peckham
Pa gle, puno ili malo? Dalo bi se raspravljati o tome jer je iz DE. Ja radim trenutno cca 50km u Ingolstadtu na posel i doma dnevno i sam mogu reći da mi je turbo blizu do posla. Znam ljude kojima je normalno se voziti dnevno 150-200 km na posel. Mi smo s firminim kombijom u godinu i pol okrenuli 130000km.
@ZJ, gledal sam i te sa 1.6 motorima ali sam malo skeptičan po pitanju izdržljivosti na tim večim automobilima. Ipak mislim da su tim motorima mjesto u nekim polićima, fabijama, clijima i slično.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ne vodi brigu o trajnosti.
Dovoljno je to snage za vožnju, jedino kaj ne ubrzava ko Ferrari.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
Zemljak,znas d budu drugo leto problemi s dizelima u Svabiji radi ekologije.:drink:
Zemljak, ne mući to mene, meni treba auto za po doma, a i u DE je to još u povojima. Vidiš i sam da se najveći još nisu odrekli dizel motora, tak da do tog dana ima još ohoho godina.
ZJ ne bojim se ja tih malih motora, ali ipak volim imati u autu viška kubika i konja, jer sad imam 1.6 i 113 ks i znade mu usfaliti šusa dok mora potegnuti pod mal većim teretom.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
A ja vozim stari auto od skoro tonu i pol, s jadnih 90ks.
I rijetko me koji auto prestigne (osim na AC). I dok sam vozil Yuga, isto je tak bilo.
Čemu plaćati nekaj kaj ti ne treba?

Nemoj zaboraviti onu Njegoševu:
Boj ne bije svijetlo oružje, već boj bije srce u junaka.
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
@ZJ, se to štima, ali dok ga moram na ac prema Rijeci šaltati s 5 v 3 ili dok mu prikolicu skapčim pa kiše pod 500kg tereta dojde ti kaj bi ga najrađe ostavil na cesti i vužgal! [emoji23][emoji23]
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Ak ti je na traktoru dost 35ks, kak ti more biti 100ks na autu malo? :(giggle):
Z Yugom sam se navozil tereta od 500kg u prikolici. Jedanput na s je bilo i 4-ero u autu, pa je breg išel u prvoj...

100...120 dizelskih konja iz 1.6 motora je sasvim pristojna snaga na osobnom autu, ak je 160...180ks dovoljno za pickupa s 2 tone prikolicom...

Sve je stvar potrebe : koliko put ideš u bijeg iz Rijeke i koliko put vlečeš tešku prikolicu?

Ti najbolje znaš kaj hoćeš i kaj si moreš priuštiti. Ja sam ti samo probal pomutiti misli :)
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Pa gle, puno ili malo? Dalo bi se raspravljati o tome jer je iz DE. Ja radim trenutno cca 50km u Ingolstadtu na posel i doma dnevno i sam mogu reći da mi je turbo blizu do posla. Znam ljude kojima je normalno se voziti dnevno 150-200 km na posel. Mi smo s firminim kombijom u godinu i pol okrenuli 130000km.
@ZJ, gledal sam i te sa 1.6 motorima ali sam malo skeptičan po pitanju izdržljivosti na tim večim automobilima. Ipak mislim da su tim motorima mjesto u nekim polićima, fabijama, clijima i slično.
Ma ja ti isto na poslu imam novoga vita 225000,meni je to puno, jer moj osobni auto je 2000god a imam 134000 tkm.
I ne mislim ga tak skoro mjenjati jer ni kunu nisam uložil u njega, auto je fiat bravo 2.0 20v r5.

New York-Paris-Peckham
 

kawasaki0201

Aktivni član
Tu od
16 Sij 2011
Poruka
3,143
@ZJ misli su i salje na 2.3i mazdi cx7 ili bmwx3 3.0i. Ova škoda mi je jedini model dizela koji mi se dopal iznutra, izvana i sa motorom u vidu ccm/ks.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
@ZJ, se to štima, ali dok ga moram na ac prema Rijeci šaltati s 5 v 3 ili dok mu prikolicu skapčim pa kiše pod 500kg tereta dojde ti kaj bi ga najrađe ostavil na cesti i vužgal! [emoji23][emoji23]

Ja ti imam Cmaxa sa 115 konja i mogu ti reći da jako dobro poteže za svojih 1400 kila.
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Je li istina da na AC u Njemačkoj planiraju zabraniti dizele?
Vidio na vijestima u onoj traci doli da piše.... moram sada i paziti kaj se desava vani, posto mozda i sam odem..

Poslano sa mog SM-G965F koristeći Tapatalk
 
Na vrh