• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Može li netko pomoći savjetom kod problema s automatskom klimom na Golfu V?
Prošlog lipnja je napunjen plin. Funkcionirala je do početka rujna, a onda prestala hladiti. Prebacil sam na "econ" mod i tak vozil najesen i zimi. Početkom veljače je u dva navrata nekaj jako zasmrdjelo (slično kao da gori feroda). Nakon toga sam nekak uspjel pogasiti "auto" i "econ" kontrolne lampice i više se nije osječal smrad.
Dolaze topliji dani i trebam savjet kaj napraviti, odnosno za pouzdanog majstora (Zagorje, Zagreb ili Varaždin). Svaki savjet je dobro došel.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Smrad ti dolazi od zaprljanog filtera kabine,tako je bilo i meni,kad sam ga promjenio bilo je ok.Ima ti u Draganiću dobar majstor ali ti je to malo daleko. SERVIS FRIGO-OM
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Točno, predaleko je. Još kad bi se to obavilo za nekoliko sati, nebi gledal na kilimetre, ali može se otegnuti i na 2 dana, a to je onda veliki problem. Unatoč tome, hvala na informaciji.

Filter kabine redovito mijenjam i nije do njega. Smrad je prestal nakon kaj klima više ne dela. S obzirom na to da prije nisam mogel potpuno isključiti klimu (čitaj kompresor), nego je radila na "econ" modu, bojim se da smrad nije bil od kvara na kompresoru.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,499
Probaj nazvat da vidiš dal ti se isplati dolazit,kod njega dolaze i iz daljeg nego kaj si ti ?
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
na golfu 5 i novijim VW audi seat škoda i dr klima kompressor uvijek radi, ali se njegov rad odnosno pritisak u sistemu regulira preko jednog mehanizma/ ventila. ( znači kompreosr vrti plin unutar sebe iako klima nije upaljena...)
Taj sistem jako rado zašteka zbog špene komprsora i treba reparirati kompresor i isprati sistem.
Da se i stavi novi kompresor to je samo privremeno rješenje, jer sistem je kontaminiran šepnom i popravak NIJE dugog vijeka....

Moja preporuka ako ćeš auto imat duže vrijeme da ga odvedeš u Frigoom Auto klima Croatia i riješiš problem. Sve drugo je samo privremeno krpanje...

Prijavite se ili registrirajte za prikaz

Meni je gospodin Dubravko odradio 3 moja auta ( 2xVW 1x BMW )i barem 10 drugih vw koji su na preporuku išli tamo....
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Zwer, hvala lijepa.
Dobil sam od susjeda preporuku za HIT Kuharić (Rudeš-Zagreb). Sad se dvoumim koga odabrati za popravak.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Vozil sam ih nekoliko (od rent a cara). Auto ko auto, svi su mi isti. Mekan, udoban ali bi ipak dal prednost Focusu: bolji mjenjač i bolji ovjes.
Konkretno na tom bi motor mogel biti Fiatov, ako je 2016., prije nego ih je kupil PSA.
Ak je Fiat, takvog sam vozil u Vitari...živ, moćan---ludilo od motora
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Nije li Isuzu?
Zapravo, Opel je u to vrijeme razvijal neke motore, pa ne znam jel taj možda njihov?
 
Posljednje uređivanje:

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
540
20751
10 god.vlasnik kupljen sa 159 t.km.tako je bar bilo na satu sad je na 345t.km. pumpa goriva i egr ventil sto je mjenjano.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
U fore navedenoj astri 99.9% sam siguran da je fiat 1.6 jtd biturbo. Motor je mrak mrak mrak. Evo neki dna stigao s puta s tim motorom u kombiju s 8 ljudi i 200kila prtljage. Deranje kroz pola europe i nazad( po njemačkoj gas do poda) uz prosje 9L/100

opel je imao svoje 2.0dti, i 2.2dti. 1.7 je isuzuov.

1.6 od PSA je isto jako dobar. imamo ih u 4-5 berlingića u firmi. niti jedan nema ispod 300 000 uz stvarno ne adekvatno održavanje.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
A da vidiš 1.5hdi 130 kak ide...jedino je malo trom ispod 1500o/min
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
2.5 td u Opel Omegi? Kolko znam to je Bmw redni šestak. Kakav razvod ima, preko zupčastog ili lanca?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,389
Zadnji su 95kW, 129ks.
Za starije ne znam.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
2.5 td u Opel Omegi? Kolko znam to je Bmw redni šestak. Kakav razvod ima, preko zupčastog ili lanca?
lančani razvod, bmw odustao od remena nakon starog 2.4D motora..
kad skineš poklopac ulja na motoru gore, možda i vidiš lanac...

uglavnom taj motor dere barem 500 000 bez problema...
 
Na vrh