• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Za odlazak na more ne treba zidarski auto. Ako su u Hr vlasnici vw balkanjerosi zasto im onda i na zapadu ide dobro prodaja?
Ne preferiram ni jednu marku nit me zamara sta vozim ali dosta ljudi prosuđuje druge na temelju marke vozila.
Moji bi prodali b6 s 235tkm ali ne mogu dobit novaca da kupe corsu istog godista. I gdje tu vw drzi cijenu. Kad pricas kupcima o ocuvanosti, povijesti i servisima nikog nije briga ako kod svercera ima za manje novaca isti model.
 

damirko

Iskusan lik
Tu od
15 Kol 2016
Poruka
1,413
Pa mene jest briga, mogao sam golfa kupit za skoro 1000 eura manje isto godište isti motor ali nisam ga ni ošao pogledat jer je iz šverca... Uopće ne kupujem aute ispod cijene, najradije kupujem one iznad cijene ali moraju to zaslužit. Išao sam gledat jednog a4 2003, 1. Vl, 96kw diesel 220 tkm. Čovjek je tražio 40 tkn i ja reko idem pogledat, ako vrijedi tu negdje, kupujem jer valjda čovjek zna šta ima i prodaje, kad ono gume stare preko 10 god i još sa bubrezima, krovni tapecirung drže pribadače i uz još neke detalje, to meni dovoljno da se okrenem i odem...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Kupci kao ti su rijetkost. Mojima nude manje novaca za b6 highline, 4 godine mlađi, 140ks prvi vlasnici, servisi od prvog do zadnjeg u ovlastenom, nove ljetne i zimske. Iz vana i iznutra bez ogrebotine.
Za te novce radije cu si ga uzet i derat po njivama. Vise za pristojnog caddya traze.
S ovim bar vozim kao covjek.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
I ja sam prije imao svakave marke a sad se držim samo vw na renolu se opekao došao me duplo, kupim corsu fiat motor 150tisuća hladan dimi plavo sramota.
Od sada samo vw tri u dvoru i tako će ostat s njima sam najbolje prošao u km cijeni održavanja.
A taj pasat nema cijene jer kad ode dizna na 2.0 motoru veselje fulan motor i ulja troše.
Ja ga nebi ni džaba
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Pa nisam cuo da ljudi imaju problema s diznama od kad su ih besplatno mjenjali s drugima.
A za ulje je istina. Do 50-60000 km je trosio nesto od izmjene do izmjene, a evo sad ne treba dosipat nista. Eventualno deci dva.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Ja znam dvojicu trojicu pumpa dizel 2.0 140 konja a dizna oko 3500 kn.
A zna se pogodit da nema problema ako nema onda kupuj.
I mene zeza moj pumpa dizel malo s paljenjem malo pali malo nepali.
To ima boljka a to nemoš vidit nit će prodavač reći
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Zna se da su na PD motorima dizne potrošna roba, računaj od 200.000 - 300.000km da će koja pošandrcat ili prdnit.

Trenutno imam PD motor, najčešće se uprljaju konektori na samim diznama i onda zna nekad zahebavati, provjereno i sanirano na nekoliko motora. A sad je samo stvar koji će vam to majstor reći, a koji ne.

Hvala, bogu meni je moj rekao, pokazao kako se radi i nista nije naplatio, ali sam nedugo nakon donio dizne na reglažu da sam miran jer auto ima 350.000km
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,422
Na 130-40000 km su promjenjene u zubaku besplatno. Sad koliko ce ove druge trajat ne znam. Ali ni prve nisu bile zatajile.
Nakon zamjene dosta finije motor radi.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Jedan dobar prijatelj kupuje auto C segmenta (za 25-30 k km godišnje). Na raspolaganju ima do 13 000 E. Volio bi da nema više od 100 000 km i da nije staririji od 3, max 4 godine. Kaj preporučujete? Kupnja kod nas ili u Njemačkoj)?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
A da malo su ukenjali to mene malo muče tandemku sredio sad još njih a moj je petak veselje
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Drazenhonda,
zapadni auto. Meni se prema godišnjoj kilometraži diesel ili plinaš čine isplativiji od benzinca. Varam li se?
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Aham, ali diesel u startu košta 20 - 30% više. Doduše to je u slučaju novog, ali je isplativije jer manje troši, gorivo je malo jeftinije, imaš kubika i konja, dok kod benzinaca ima konja, a kibukaža je mala i samim tim potrošnja veća.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,665
Diesel se isplati nekome tko radi 20 i više tisuća godišnje. Današnji diesel je skup za održavanje i da stoji doma.
Uvijek rađe benzinca i još ak je u kombinaciji sa plinom.
Današnji moderni benzinci nisu rasipni sa gorivom a u startu su jeftiniji, plus im je i održavanje jednostavnije i jeftinije.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Sednica se nađe za dobru paru u Njemačkoj neli dan za 4500 eura 1.2 tsi brzo je bila prodana 2014 god
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Oko 100000 nije puno imala bijela trebo sam scren shot opalit svako malo izleti neki dobar samo da je love
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Svima hvala na komentarima. :love:
Gleda on za sada mnoge modele, ali s obzirom na godišnjih 25-30 tisuća km, gleda uglavnom dizele. Dakle do sad je gledal Golfa, Focusa, Megana, Volvo V40, Za sad bez sreće, ili auto ima prevelike greške ili je preskup. Nije još naletel na nijednog zanimljivog C4 i Tipa. Mercedese, BMV-e i Audije ne gleda, preskupi su. Od Astre je odustal zbog problema s lancem na 1,6 motoru od 81 kW.
Trenurno ima jedan C4 u Sloveniji koji bi mogel biti zanimljiv. Ima li netko iskustva s C4, pogotovo novijim 2015.-2017. godište? Kaj se voli kvariti?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,802
Ti c4 iz te godine su taman iz garancije izašli i vjerujem da je teško reči kaj se na njima kvari.
To bu krenulo sad poslje isteka garancije i u narednih 5 let.
 
Na vrh