• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Iskreno da sam na tvom mjestu, ne bih uopće gledal.
Preferiram benzince zbog dosta jeftinijeg održavanja.
Sva tri imaju vjerojatno dosta km i neminovno je da će trebat uložit u njih. Kod njih za čas potrošiš 1000€ , dizne, turbine, kvačilo i još ako trebaš dvomaseni zamašnjak mjenjat nije ti ni dosta tih 1000€.
Na kraju krajeva, tvoji novci tvoja odluka.
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Svjestan sam toga, ali dosta tih benzinaca ima plin, i vecini je boca u gepeku, a meni treba gepek...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Staviš drugu bocu umjesto rezervnog kotača kak imam i ja na Laguni i imaš gepek.

Laguna puna elektronskih grešaka, ja bih je zaobišao
4.5 godine ju vozim i nikakavih problema sa elektronikom.
Prodajem ju trenutno jedino zato kaj mi je garaža dužine 5 metara a auto ima skoro 4.9 i sad kak planiram mjenjat vrata na garaži, stavit ću ona podizna na motor a ona se montiraju sa unutrašnje strane otvora auto mi onda sigurno neće stat u garažu.
 

samko

Dobro znana faca
Tu od
19 Tra 2012
Poruka
1,413
Po meni je skup taj mondeo s obzirom na godište. Ja sam uzeo 2008 focus za 2700e prije 2godine.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ne ide na vanjski, kad bi išlo bilo bi super.
Passat kod mene nema kaj tražit
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Možeš postaviti na vanjski rub bez brige, samo onda sužavaš vrata ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Sekcijska vrata koja ja planiram ugraditi nemogu ić na vanjski rub jer mehanizam koji ih podiže dolazi iznad njih na nadvoj.
Kip vrata koja se dižu u komadu i koja se mogu ugraditi na vanjski rub mi ne pašu zbog dimenzija.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Svjestan sam toga, ali dosta tih benzinaca ima plin, i vecini je boca u gepeku, a meni treba gepek...
... malo gledam kaj tražiš, pa ono ako ti je važan gepek zašto ne partner, berlingo, kangoo, caddy - putnički.
Po meni najbolji auto za sve ako se ne odvaja više perja za auto.
Čekam da mi naleti neki caddy maxi, kangoo ekspress (N1) od 2015...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Kaj nisi rekel da te zanima Caddy Maxi...
Inače, od svih njih Berlingo/partner su #1 (barem meni) po prostoru, praktičnosti.
Caddy mi se zamjeril lošim stražnjim ovjesom i skučenošću.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Caddy mi se zamjeril lošim stražnjim ovjesom i skučenošću.
Pa tu baš ni Partner/Berlingo isto ne briljiraju,i oni imaju problema sa stražnjom osovinom,jbga,oni se kupuju zbog nosivosti a ne za šminku. Rijetko kad nisu u pretovaru.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Baci pogled na Picassa, Scenica.
Imao Picassa 1.8 benzinca, prostora ko u priči, praktičan, jednostavan za održavanje. Imao je prek 250000 i zadnji ovjes je bio ko nov. Ne drže neku cijenu tako da bi se za te novce dalo naći dobar primjerak.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Mane,a i Ford C Max,kaj se tiče ovjesa,mislim da je on bolji od ovih kaj si nabrojao a prostorno su tu negdje
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Nisam imao ni vozio tak da tu ne mogu niš komentirat.
Glupo mi je komentirat nesto o čem nemam pojma.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
Picasso stavi C-Maxa u gepek i zatvori vrata :)
Ima ga susjed (ja sam mislil mijenjati Picassa), pa kad sam videl koliko je manji iznutra, odustal sam.

Berlingo/Partner iz 2015 (zapravo od negdje 2008.) imaju polukrutu osovinu sa spiralnim federima.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
Da stari Picasso,sumnjam da bi noviji to mogao 🤔,ali zato Ford ima bolji ovjes 😉
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Evo recimo vozio sam Picassa iz 2012 od kolege, 1.6 hdi 110 ks. Nevjerojatno kako auto vuče i ide. Udobnost, prostranost, malo je reći da me ostavio paf. Ne znam kakv zadnji ovjes ima , stari na torzinku ili na federe al u zavojima drži bez pogovora.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,580
@mane , Ako je C4 Picasso, onda ima polukrutu osovinu kak i Berlingo.

@mtd001, govorim Xsaro Picasso (nju imam).
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,563
@mtd001, govorim Xsaro Picasso (nju imam).
To je prva generacija,one su dosta udobne i pregledne.
@mane ,moj Ford ima isti motor samo malo jači,115 ks,i lijepo on potegne ali kod pretjecanja kamiona treba ga razvrtit u više okretaje,ali da je 2.0 tdci to bi bio pun pogodak 😉
 

Najnoviji postovi

Na vrh