• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Da C4 Picasso je
Mislim da je rekao da ima oko 280 Nm okretnog momenta.
Prve brzine mu skoro i ne treba, to je samo da se malo pokrene i odmah u drugu, treću i za čas si na stotki.
On se voli ganjat sa autom i kaže da po autoputu bez problema poteže kod pretjecanja.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Kratki ili dugi Picasso?
Kratki prve generacije mi je najljepši.
Jedina mana je kaj nemaju 6-brzinske getribe.
 

hotela

  
Tu od
1 Lis 2014
Poruka
1,262
Takodjer imam Picassa starog 2007g.benzinac 1.6 109ks,istina fali mu 6brzina zbog buke,vrlo zadovoljan,nedavno prodal C5 karavana(dao svoje) i nemislim vise kupovat dizela za sada.
Gepek ogroman u odnosu na druge aute,zadnji sicevi se vade posebno svaki van,klik-klak i vec je vani,vrlo zanimljiv auto.
Razmisljam o novijem1.6 122ks no nesto nije bas motor, jer je BMW-ov,dosta problema.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,562
Da C4 Picasso je
Mislim da je rekao da ima oko 280 Nm okretnog momenta.
Prve brzine mu skoro i ne treba, to je samo da se malo pokrene i odmah u drugu, treću i za čas si na stotki.
On se voli ganjat sa autom i kaže da po autoputu bez problema poteže kod pretjecanja.
Identično ko i kod mene,kad se razlaufa ide lijepo,po autoputu samo plovi. Ja se iznenadio kako ovaj moj udoban,čak se ne naginje po zavojima,ulijećeš ko sa malim autom.
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,437
Neki dan prodao c5 2.0 hdi za 2500kn. Cak ga i mehanika nije toliko mucila koliko elektronika. Malo ne radi klima, malo ventilacija poludi, spusta prozore kako mu volja, nekad mogu otvorit vrata i gepek nekad ne, nekad se zakljuca sam, nekad se otkljuca sam. Od mehanike je zatrzavao u voznji ne znam dal je mjenac otisao ili kvacilo. Prvi mraz i lose pali...
Da sam ga isao popravljat i registrirat potrosio bi tri vrijednosti auta.
Ovako vozim malog benzinca, jeftina reg. malo trosi, jeftin za popravit, a i nema sta puno otic. Vecinom su to potrosne stvari oko ovjesa i upravljaca.
 

Perko

Dobro znana faca
Tu od
12 Velj 2020
Poruka
400
Vozio dosta dugo Berlingo hdi na poslu jedino problem sa sajlom kvacila.Sada koristimo partner 1.6 16v potrosnja 8 ,malo je ljen i ponekad podivljaju vurice.Nijedan nije imo problema sa straznjim ovjesom vjerojatno zato jer su vozeni u Rijeci i okolici pa nemo soli.Obadva 2003 g.
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Neki dan prodao c5 2.0 hdi za 2500kn. Cak ga i mehanika nije toliko mucila koliko elektronika. Malo ne radi klima, malo ventilacija poludi, spusta prozore kako mu volja, nekad mogu otvorit vrata i gepek nekad ne, nekad se zakljuca sam, nekad se otkljuca sam. Od mehanike je zatrzavao u voznji ne znam dal je mjenac otisao ili kvacilo. Prvi mraz i lose pali...
Da sam ga isao popravljat i registrirat potrosio bi tri vrijednosti auta.
Ovako vozim malog benzinca, jeftina reg. malo trosi, jeftin za popravit, a i nema sta puno otic. Vecinom su to potrosne stvari oko ovjesa i upravljaca.
Ja sam uzeo ženi Colta 2004 god 1.3 benzin. Autić je zakon za po gradu, mjesta unutra i više nego dovoljno za 4 osobe, zadnja klupa je djeljiva 1/3, 2/3 i pomična svaka strana za sebe. Lako se vade van ako baš treba prostor za vozit neke veće stvari. Motor nije neki potrošač, po gradu sad dok je hladno 8-9, na otvorenoj bez problema ide na 6 lit. Nema veliki servis jer je motor sa lancem i kolko sam saznao nema interval zamjene osim ako se baš počne čut ali to je jako rijetko. Za sad smo vrlo zadovoljni sa njime i ako nebude nekih većih problema ostaje do daljnjega
 

Prilozi

  • 20201219_082321.jpg
    20201219_082321.jpg
    105.6 KB · Pregleda: 18

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504

NEWHOLLAND,​

može još koji konkretan podatak o tom malom benzincu.

Imam golfa V iz 2006. Ima 200 000 km, redovno ga održavam i jedini problem za sad je kaj previše stoji u garaži. Prošle godine nisam napravil niti 3000 km. Zato povremeno razmišljam da ga prodam, dok još nekaj mogu dobiti za njega i kupim nekog malog benzinca (C ili čak B klasu) za te novce. Vjerojatno bi mogel kupiti barem nekoliko godina noviji. Koliko je to, u mojoj situaciji isplatvo, pojma nemam. Teško se odlučiti prodati nakaj s čim nemaš problema, a nikad se ne zna kak bu s drugim.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Iwanho, pa sigurnije se voziti u većem autu.
Ne bu registracija i sve ostalo puno manje koštalo za manji auto.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Zj, Fiatovi benzinci su kak bi mi rekli pijanci tj. potrošači, ali dizeli su nepoderivi. Jesi li probao vozit dizela?
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,292
Imam puno2 jtd, ima 640hiljada bez kvarova, mjenjal lamelu i korpu.
Imam grande punto, novi kupljen benzinac, nikad niš, imam bravo hgt koji ima 270hiljada nikad niš. Imam tipa multi jet lani kupljen novi, i auto je zmaj. Tak da ko got kaj veli za fiata ja velim da nije tak.
 

mikke

Iskusan lik
Tu od
20 Velj 2019
Poruka
1,914
Moj jtd ima 340 tk .samo lamela i na alternatoru četkice i komutator. Imao prilike vidjeti stila karavana s 810 tk. Ženin benzinac 178 tk. Moj Jtd i 1.4 nikad dotakano ulje ,a intervali izmjene 20 tk.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,577
Dečki, ono je bila šala. Nemam nikaj protiv Fiata.
Da, vozil sam 1.6dizela u Vitari. Strašan motor.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Jtd je koristio opel i saab.Ja imam alfu 147 sa 1.9 jtdm 16v motorom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh