• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Dali tko od forumaša zna za kakvi kombi Ford Transit ili Peugeot Boxer,da bi bil na prodaju ?
Godište tu oko 2000-2005,po mogučnosti klima,kuka,i neka normalna cijena..
Hvala
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Pozdrav svima jel mi može netko reči koja marka balans štangi je Ok za kupiti? Mislio sam ovih dana to promijeniti jer mi smeta onaj zvuk "kuckanja" a opet nebi htio da mi uvale neki škart.Hvala svima Unaprijed ;)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Zašto misliš da balans štanga ne valja?
Kuckanje ne dolazi od nje, mogu bit loši seleni koji ju drže ili one poluge balans štange.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Balans štanga ima lufta kad sam gume mijenjao vidio sam da ima lufta moguće i da su seleni loši kao što kažete :unsure: Koju marku uzimate što se ovjesa tiče?
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Ona mjenja jedino ako pukne ili eventualno strune. Probaj vidjet koja marka je prva ugradnja na tvoj auto pa to kupi. TRW, Lemforder su recimo jako dobri.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala na odgovoru Trw-ovi krajnici su bili prije ja sam stavio Meyle-Hd.Koju marku amortizera i opruga mi možete preporučiti da je ovak solidna marka jer auto mislim voziti još kakvih 2-3 godine.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Hvala puno ;) Zanima me još koliko bi realno koštao servis izmjene balans štangi i prednjih amortizera mislim na ruke(dijelove bih sam kupio)
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
To sad ovisi o majstoru, sa računom, bez računa, dal' ćeš ići u ovlašteni servis i sl.
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
2 rute mi idu kroz šume i kroz vinograde, 2 su mi vrlo blizu :)

@Muki koji auto je u pitnju?

Ja sam nedavno mijenjao na svom bmw e90 stavio sam kayaba excel-g amortizere i sad nakon nekog kremena eibach pro kit opruge.
Opel je u pitanju.Gledal sam na autodoc preporučaju BOSCH, STARK, SACHS, SKF, VAN WEZEL, VALEO, LuK, MAPCO, A.B.S., ATE. Za koju bi vi dali glas? ;) :ppozdrav:
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
ja koristim lemforder i trw dijelove ovjesa
Ate i textar kočnice ( neki put se ovisno o kojem autu zna uzet i jeftini bosch )
kayaba i billstein amortizere

balan štanga ima na svom nosaču lufta ili na sponi?
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
Na nosaču, jer se da lagano zakretati(nadam se da sam se dobro izrazio)dali to treba mijenjati? I Druga stvar vidio sam da mi prednji amortizer pusito ulje,na netu sam vidio da treba imat neka kliješta da se upruga stisne da ne izleti van mislim da to nebudem mogao raditi kod kuće :( jer bi mi mogla opruga frknut u glavu o_O
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,688
Nemoj se zaje.... sa oprugama. Lako pogineš ako nemaš pravi alat.
Promijeni selene na balans štangi i po potrebi spone. Majstor kad skine vidjet će šta sve ne valja. Možda je najbolje staviti sve novo i nemaš brige.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
bez alata za stiskanje opruga je jako teško zamijenit opruge. može se kemijat bez al to moraš bit mačak s iskustvom. tak da za opruge ti definitivno treba majstor.
Ništ od navedenog nije lako promijenit bez stupne dizalice. ( balans štangu nema šanse dirat ak sam jednu stranu auta dižeš jer tad je ona najopterečenija...)
 

Muki

Član
Tu od
31 Ožu 2014
Poruka
218
bez alata za stiskanje opruga je jako teško zamijenit opruge. može se kemijat bez al to moraš bit mačak s iskustvom. tak da za opruge ti definitivno treba majstor.
Ništ od navedenog nije lako promijenit bez stupne dizalice. ( balans štangu nema šanse dirat ak sam jednu stranu auta dižeš jer tad je ona najopterečenija...)
Budem dao majstoru da to napravi neisplati mi se sve napraviti i onda opet k majstoru voziti da mi promijeni amortizere,neko onda sve napravi
 

Željac 28

Dobro znana faca
Tu od
8 Ožu 2020
Poruka
1,137
Ma kaka klješta imaš stege za opruge kupit 150 kuna su.
Ima ih na placevima, fb svuda.
Može malo dijete s tim radit idu na račvu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh