• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Naplata probne vožnje još može proći ali ne slažem se da se razgledavanje naplaćuje. No to je njegova politika prodaje koju očito pokriva jamstvom (ne piše koliko traje jamstvo). Tko voli nek izvoli. Svoj sadašnji auto sam kupil rabljen u auto kući uz godinu dana jamstva i bez probne vožnje. Upravo zbog tih godinu dana jamstva sam bil spreman platiti nekaj više nego na sajmu. Za sad, nakon punih 8 godina se kupnja pokazala kao dobra.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Prošlo proljeće zamijenio ljetne gume Kleber, i na sva četiri kotača je bilo olovo (za balansiranje) . I gle čuda , bio stavio Fuldu i od četiri kotača samo je jedan trebao olovo.☺️
kleber je jedna od guma koja nema šanse ikad više kod mene na auto. Radije kupujem kineze koje znam da nevaljaju

Savine gume ili?
Sunfull.
Ja imam i ljetne i zimske gume marke FULDA, jako sam zadovoljan, dobro prianjaju i vrijedi te novce. Zimska je čak MADE IN SLOVENIA.
I to su gume koje nikad više neće kod mene na auto. Imam negdje u podrumu sportcontrol koje sam skinuo nakon samo 1 sezone i nikad više stavio na auto. radije sam kjupio druge..
I umjesto njih radije kupim kineze


Evo nakon 3k km i ovog nekakvog snijega mogu reć da su gume nadmašile očekivanja.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Nekome je Fulda dobra, nekome Bridgestone, nekome Dunlop, a nekima i Kinez. Ne ulazim u izbor, svatko stavlja na svoj automobil u skladu sa svojim mogućnostima i kaj njemu odgovara, opet kažem, ja sam sa Fuldom SportControl zadovoljan, no ne mora značiti da je kod svakog ista situacija. Do sada nisam imao nikakvih loših iskustava i nemam razloga da ju mijenjam.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Imam ja poderanih guma iza sebe tak da bez brige. Samo prošlu sezonu me par guma koje sam namotnirao krajem svibnja a morao zamijenit već krajem rujna koštao malo manje od 3000kn ....
Velim ovo je samo proba, morao sam nešto obut samo da izguram zimu. U proljeće ide big brake kit na auto i time više te felge neću moć stavit... za 315kn namontirano ova guma nema premca...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
Samo michelin dečki😉
Probao dva različita seta Primacya, smeće od gume, treću sezonu je već plastika iako ima dosta profila. Dat ću šansu još CC2 jer je baš jako hvale.
 

NikolaT55

Iskusan lik
Tu od
17 Velj 2020
Poruka
1,889
Po mom mišljenju jedna od najboljih guma, a ujedno sam i imao ih na automobilu original kada je bio kupljen novi je Continental ContiSportContact. Prije 3 godine mi je bila dosta skuplja u odnosu na Fuldu, no kako sam i prije već spomenuo, nije mi se ni ona pokazala lošom, no ako budem u prilici opet bih uzeo Continental.
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Conti, Dunlop, Pirelli, Michelin su meni top marke ali i pod tim markama ima budget guma. Čim u imenu modela imaju ECO, BLUE, Energy i sl dodatke, to su budget gume koje su u pravilu napravljene tvrđe da duže traju a izravno i time žrtvovana su im neka svojstva tipa na mokrome, glasnoća itd.....
Npr, michelin premacy je guma koja će bez problema izdržat 70 000+km ali na kiši nije bajna...

Ak hoćete odlično držanje onda gledajte modele koji u nazivu imaju tipa; Premium, SPort, Pilot itd...
ali računajte da ako s tima UHP gumama napravite 10 000km da ste puno napravili

Da mi nije žao svake god poderat 6000kn u gumama ja bi se vozio na Pirelli zero-nero. To je ultimativna guma, najbolja koju sam probao aji jedna sezona i ćao, nema je više...
 
Posljednje uređivanje:

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,511
Guma nemre istovremeno biti trajna i držati se se dobro. Ako je trajna onda je tvrda i ne drži i obrnuto…
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,574
Vozil sam se na svakakvima, a one zimske koje sam kupil se bile Sava Eskimo (S3), Michelin Alpin, Nokian, Goodyear UG7 i UG9, Dunlop Wintersport M3, Continental TS870.
Po osobinama bi ih poredal od zadnjih prema prvima.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,533
Jedno davnije bio sam nabavio polovne Michelin Alpin (ustvari dobio sam ih u kompezaciji) , i to dva kom. I onda sam se raspitivao da kupim još dvije takve (da ih kompletiram). Kad sam čuo cijenu od preko 1000,00 kn - kom, odustao. Radilo se o dim. 198/ 80 R14. :mad:
A da je to dobra guma je , čak možda jedna od najboljih.

Na jednom teretnom vozilu koristio Nokian (zimske), jako zadovoljan njima.
Sad zimske Sava Eskimo na osobnom.
 
Posljednje uređivanje:

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
Normalno da nemogu jer ovaj kinez je bolji.
Nije mi se dogodilo u životu da je nešta jeftinije i bolje od nečega drugog.
Dogodilo mi se da je proizvod iste kvalitete jeftiniji.
Ali ti kažeš da si vozio i jedne i druge gume i ja ti vjerujem.
Mene ova Savina guma zadovoljava.....
 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Nije mi se dogodilo u životu da je nešta jeftinije i bolje od nečega drugog.
Dogodilo mi se da je proizvod iste kvalitete jeftiniji.
Ali ti kažeš da si vozio i jedne i druge gume i ja ti vjerujem.
Mene ova Savina guma zadovoljava.....
pred 5-6 godina tak sam uzel NEXEN gume, tada totalno nepoznate i tek se počele probijat na tržište. Guma u rangu recimo fulde, save i sl a tada barem 30% nižom cijenom od navedenih. Bio totalno zadovoljan, i uzeo bi ih opet da su ostale u istom cjenovnom rangu. Di je nexen danas? Skuplji od navedenih, dapače približava se cijenom premium brandovima...

Nemora značit da ak je jeftino da baš nužno ne valja. Danas u mnoštvu Start-up proizvođaća je da je lutrija što ćeš dobit ali dosta ih se pokaže da su čisto u redu. A u startu moraju bit jeftini da bi se probili na tržište......
 

Najnoviji postovi

Na vrh