• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

irvine156

Iskusan lik
Tu od
10 Svi 2012
Poruka
797

Još jedan trijumf talijanske autoindustrije… 🤭 Sva sreća pa se Tesla pojavila… 😁
Dosta se informirat na koji način i koje podatke se uzimaju za prevljenje tih rang lista, nije ni čudno da se Tesla "kvari" a svi bi je opet kupili.

Npr. Izgorena žarulja na Alfi i zamjena brtve glave na Vw je za njih isto!!!
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ma ta istraživanja su totalna glupost za mene.
@irvine156, baš tako kako si napisao, neki banalni kvar na jednoj marki stavljaju u isti koš sa nekim većim kvarom na drugoj marki i onda dolaze to takvih rezultata.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
nije ni čudno da se Tesla "kvari" a svi bi je opet kupili.
Je ne bi ni da je na vrhu tog popisa...
To je auto za snobove.
Dobar je za ovo:

da se ne bi dogodilo ovo:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
S ovim cijenama goriva...može samo stajati.
Vidiš da su i Gollfovi 2 isčezli s ceste ;) :(
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
Ko god neželi svoju Teslu dan mu moju adresu da je tu sparkira, još mu i platim.
Je li računao tko koliko stvarno EV potroši struje kod kuće? Priča mi jedan lik da plaća cca 500 kn mjesečno samo za punjenje auta, a nije da se nešto puno vozi, do posla i natrag kojih 30 km dnevno.
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
Kakav on to auto vozi, koju marku i tip, te da li je čisti električni ili hibrid?
Po kakvim ga putevima vozi, po ravnici ili po brdovitom terenu?
Koliko on vozi po naseljenim mjestima i preko semafora?
Kakve baterije ima u svojem automobilu, koliko su stare, kakvog su kapaciteta?

Ovo je samo dio od brojnih faktora koji bitno utječu na potrošnju "goriva", struje, te na način punjenja s gorivom, strujom.

Vidi ovo:
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,844
Ma nemaš pojma! :confused:
......................
Ček malo u kojem si ono mileniju napravio električnu Totojotu i još atest pa registracija.:unsure:
Je l ono Rimac došao k Tebi............................ - bez maske - ..................pa se zarazio?:cry:
Pa se zarazio i onaj iz V. Gorice, al nije preživio!:hahah:
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Kad je počelo s EV očekival sam da bu to krenulo u drugom smjeru. Koeficijent aerodinamičkog otpora bi po meni trebalo maksimalno smanjiti jer bitno utjeće na potrošnju kod večih brzina.
Trenutno se EV rade za kupce dubokog džepa kojima EV predstavlja šminku. Žalosno je u cijeloj priči da ih svi mi sufinanciramo, kako u cijeni EV, tako i u cijeni energije.
Nadalje, očekival sam neku standardizaciju baterijskih moduka i stanice za zamjenu baterija koja bi potrajala 5-40 min.
Baterije bi mogle postati jako veliki problem, od rudarenja litija do zbrinjavanja starih baterija.
Nažalost, izgleda da se još jemput pokazuje da smjer razvoja često ne određuje kvaliteta rješenja, nego interesi moćnih.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
EV je čista prijevara, ekološki puno crnija od običnih auta s klasičnim motorima.
Isto kak i cijela priča o emisijama CO2...prilika da bogati porezuju zrak siromašnima...

Gledajući tehnološki, zahtjevniji su za napraviti, za proizvodnju im treba podjednako nafte (ako ne i više), puno teže ih je reciklirati, a osnova je manje više ista kao i kod običnih auta.

Još jedna obična laž, od koje samo neki imaju koristi, baš kak i priča o obnovljivim izvorima (solari, elektrane na šumu...).
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Nadalje, očekival sam neku standardizaciju baterijskih moduka i stanice za zamjenu baterija koja bi potrajala 5-40 min.
Koga smeta dužina vremena za punjenje baterija kod EV-ova uvijek postoji ovakva opcija "brzog" punjenja, doduše potrebne su sitne preinake🤣

 
  • Like
Reactions: ZJ

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
715
Kakav on to auto vozi, koju marku i tip, te da li je čisti električni ili hibrid?
Po kakvim ga putevima vozi, po ravnici ili po brdovitom terenu?
Koliko on vozi po naseljenim mjestima i preko semafora?
Kakve baterije ima u svojem automobilu, koliko su stare, kakvog su kapaciteta?

Ovo je samo dio od brojnih faktora koji bitno utječu na potrošnju "goriva", struje, te na način punjenja s gorivom, strujom.

Vidi ovo:
Tesla Model 3, ide iz Samobora negdje u Zagreb zapad na posao, to je sve što znam.

Jasno mi je sve oko EV-a, samo me zanima koliko ljudi realno troše struje s njim, ne rekla, preokrenula, kazala.
 

drazenhonda

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Stu 2010
Poruka
2,712
EV je čista prijevara, ekološki puno crnija od običnih auta s klasičnim motorima.
Isto kak i cijela priča o emisijama CO2...prilika da bogati porezuju zrak siromašnima...

Gledajući tehnološki, zahtjevniji su za napraviti, za proizvodnju im treba podjednako nafte (ako ne i više), puno teže ih je reciklirati, a osnova je manje više ista kao i kod običnih auta.

Još jedna obična laž, od koje samo neki imaju koristi, baš kak i priča o obnovljivim izvorima (solari, elektrane na šumu...).
Uvođenje Elektro automobila je napravljeno sa ciljem da se zaštite gradovi od zagađenja, a time i ljudi od bolesti. Jer u gradovima živi najviše ljudi.....
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,573
Ako je to razlog OK, ali s ekologijom generalno nema puno veze.
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Sad sam primijetil tipfeler u rečenici iz posta br. 9 190
"Nadalje, očekival sam neku standardizaciju baterijskih moduka i stanice za zamjenu baterija koja bi potrajala 5-40 min."
Trebalo je pisati 5-10 min.

@Petretic549,​

video nisam pogledal jer je poduži. Ako ima nekaj zanimljivoga vezano za punjenje molim te napiši kad je to u videu.

@drazenhonda,​

Za vožnju po gradovima ne trebaju EV mase i vleičine velikih terenaca.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368

@Petretic549,​

video nisam pogledal jer je poduži. Ako ima nekaj zanimljivoga vezano za punjenje molim te napiši kad je to u videu.
Ma moj post je trebal biti šaljivog karaktera, gospodin iz videa je ugradio benzinski motor umjesto kompletnog električnog pogona koji je izvorno bio u toj Tesli Model S, strašan projekt...
Moje isprike ak sam malo previše skrenuo s teme :/
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,701
Nije kolega skrenuo s teme. Neki koriste kao donore za svoje prerade aute kojima su "zružili motori", benzici ili dizeli. A ovo je inovativni pristup kako dobru karoseriju i opremu Tesle zadržati na životu naknadnom ugradnjom benzinskog motora, ili dizela, svejedno.
Automobili su svakim danom sve više kao lego kockice 😏👌.
 

Najnoviji postovi

Na vrh