• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,692
Kolega je kupil novu Alfu Guliu, 2014. U garantnom roku je 38 puta bila na servisu. 😬
Nikako nije mogal bit 38 puta na servisu kad se tada još nije ni proizvodila🤔
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,729
Plusić, kaj se pjeniš? Ja na pučini mora, hladno pivo kraj mene, a nijedno se ne pjeni kao ti.
U poslijednje vrijeme se pronalaziš često u postovima drugih, ne znam zašto?

Insinuacija zlobnika uopće nisi bio ti, nego uopćeno pučanatvo koje voli bockati alfiste.

I ne, ne želim raspravu samo govorim, da ne bude da se nešto sad ja pjenim 😜

I onako, čisto forumski, nemoj se pretvori u sljedećeg Kupljenca. 😉 Bez uvrede ikome.

Lijep pozdrav!
Nigdje ne mogu pročitati koji to kvarovi muče tu Alfu s 38 boravaka u servisu za vrijeme garancije.
Nigdje argumenata samo arogancija i podjebavanje.

@Kupljenec je za mene bio jedan jako dobar forumaš, tvrdim da je bio zabavljač i dobronamjerna osoba, širih vidika i svjetonazora od mnogih drugih.

Uživaj i odmaraj. Mi smo skoro pa zaboravili na naših 10 dana mora ove godine, uskoro zato budemo otišli ponovo, ovaj put malo bliže, Crikvenica, Selce, Novi - jer tu se nalaze neki "stari prijatelji", Lee i ZJ ovu izjavu budu točno razumjeli, a tu su i naši kumovi, pa da malo i tu posolimo kožu 🙃🌊.
@AirBoxX odmori se i uživaj 🍷🌞👋.
 

Tommy

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2021
Poruka
3,514
Pardon, Gulietta…
Nisam ulazil previše u temu ali kolko sam skužil uglavnom sva živa elektronika. Jednom prilikom se spremal na more, žena-djeca spakirani, i ode on oprati auto na praonu. I auto više ne pali. Dolaze iz servisa po njega i voze na labudici. Kao zamjensko vozilo je za tu priliku dobil C63 AMG 😎
 
Posljednje uređivanje:
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Nigdje ne mogu pročitati koji to kvarovi muče tu Alfu s 38 boravaka u servisu za vrijeme garancije.
Nigdje argumenata samo arogancija i podjebavanje.

@Kupljenec je za mene bio jedan jako dobar forumaš, tvrdim da je bio zabavljač i dobronamjerna osoba, širih vidika i svjetonazora od mnogih drugih.

Uživaj i odmaraj. Mi smo skoro pa zaboravili na naših 10 dana mora ove godine, uskoro zato budemo otišli ponovo, ovaj put malo bliže, Crikvenica, Selce, Novi - jer tu se nalaze neki "stari prijatelji", Lee i ZJ ovu izjavu budu točno razumjeli, a tu su i naši kumovi, pa da malo i tu posolimo kožu 🙃🌊.
@AirBoxX odmori se i uživaj 🍷🌞👋.
Uživam i odmaram, hvala na dobronamjernom savjetu. Na život treba gledati kao na odmor, a ne rad. Kada to postigneš, shvatiš da u životu ništa nije teško, samo treba okrenuti prizmu i pogledati kroz nju.

Na gornji dio ću samo dati mali osvrt, a onda se povlačim iz rasprave kao i svaki puta do sada jer ne čeznem da moja bude zadnja.

Koliko je "arogancija i podjebavanje", toliko je i konstruktivan komentar, koji kao i uvijek nailazi na zid iskustva. Ne oduzimam nikome pravo na mišljenje i stečeno znanje, ima ga svatko, netko više - netko manje.
Možda je moja kriva procjena najveći problem (vjerojatno je), ali to što si imao iskustva s vozilom, i prije nego si krenuo iznositi svoje mišljenje i iskustvo si krenuo u objašnjenje zašto to govoriš, ne vidim tu potrebu ukoliko se nisi osjetio prozvano s moje strane rječju "zlobnici", koja opet kažem, nije bila upućena nikome, da je bilo nekome upućeno, njegov pseudonim bi stajao kraj toga. I ne, ne pjenim se, samo ne volim kada se iz konteksta nešto vadi i trpaju se drugima riječi u usta.

Kažem, moguće da je moja kriva procjena, možda je to samo u mojoj glavi, svatko od nas je pomalo van vinkla na svoj način, možda zapravo ja sve primam k srcu, tko će ga znati...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Ak Bog da, budem za par dana u Novom...
Moram se javiti Cajtragi, da evo igramo uspomena na jedan nezaboravan susret...
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
Da je bio za te novce s dsg uzeo bi ga ne mogu reći.. Ali nisam nikad probao automatik niti me vuče to.. Pristupne ceste do grada su pune krivina pa bi tu često šaltao.

Uglavnom po svemu što sam vidio na oglasima R oprema iznutra nisam vidio ni na jednom oglasu.. A dok ima dsg i cijena je veća.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Da me ne shvatiš krivo nemam ni ja DSG niti sam ga probao (vozio sam obični automatik) no krivo mi je što nemam, ali isto na oglasu nije bilo auta s takvom opremom da je DSG.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Tko nije probao DSG-a, ne zna šta valja 🤪
Stvarno po meni jedan od najboljih, ako ne i najbolji automatski mjenjač.

Definitivno iduće vozilo ide sa DSG-om, nisam bio za automatike dok nisam probao općenito automatika, a onda posebno DSG.
 

AntonioJD

Iskusan lik
Tu od
24 Sij 2009
Poruka
3,335
Da je bio za te novce s dsg uzeo bi ga ne mogu reći.. Ali nisam nikad probao automatik niti me vuče to.. Pristupne ceste do grada su pune krivina pa bi tu često šaltao.
U tom i je caka, ne moraš ti. Otkad sam ga kupio, svako putovanje sa šaltašem mi je muka, ko i sada dok sam bio na moru sa maminim jer je moj razbijen, gužva do mora stalno prva pa izbaci, a dsg u kombinaciji sa auto holdom pun pogodak...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,622
Powershift, ko na traktoru, samo z automatskim šaltanjem :ROFLMAO:
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Ekvivalent DSGu u traktorskom svijetu bi bio John Deere Direct Drive mjenjač, dupla spojka, čini mi se da i New Holland ima nešto slično.
Bilo klasični automatik ili DSG, puno bolje mi se sviđa nego šaltung, brat mi ima BMW peticu 3.0 automatik i stvarno je finoća iako je dosta stariji auto (04.).
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,972
Ja sam probal voziti DSG i za mene je to igračka za profinjene ne vozače, ko i automatik.
Uključiš pomagala, stisneš gas i postaješ putnik u vozilu.
 

martinv1

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2020
Poruka
1,531
Uključiš pomagala, stisneš gas i postaješ putnik u vozilu.
To i je neki cilj u autu za po svaki dan. Vikend jurilica more dolje imati 3 papučice.
Uostalom, kak je rekla plavuša, kako 3 papučice a 2 noge🤪
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,865
Ili kao ona Amerikanka koja nije čula za mjenjač i ubacila u 1. i po gasu!
Normalno da se sve raspalo!
 
Na vrh