• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Automobili

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,655
Ovo kaj vozim su auti iz rent-a-cara. Vozim razne modele, pa mogu usporediti, a vozim ih na jednak način kak vozim i svoje (da netko ne pomisli da se izživljavam s tuđima).
Usporedba s Daciom je samo radi ekonomičnosti motora, naravno da se ta dva auta ne mogu usporediti po podobnosti, sigurnosti...a bome ni po terenskim karakteristikama (Duster je u debeloj prednosti).
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,694
Uzeo pred par dana ovo čudo, 2.2 crdi 150 KS automatik. Potrošnja po putnom 9 lit. u stvarnosti 10.5 lit i to sve u gradskoj vožnji. Iskreno očekivao sam 12 lit minimalno. Financijski gledano puno, jer imam još i onog Tucsona na plin i on je na 11 lit plina. Zadnji plin sam točio po 76 centi a dizel po 1.52€ tako da je računica jasna.
 

Prilozi

  • 20231115_103426.jpg
    20231115_103426.jpg
    73.4 KB · Pregleda: 36
  • Screenshot_20231115_170518_Facebook.jpg
    Screenshot_20231115_170518_Facebook.jpg
    14.5 KB · Pregleda: 36

Galda

Iskusan lik
Premium
Tu od
11 Ruj 2022
Poruka
457
Ja visim stalno u kombiju, Peugeot Expert 2.0 HDi 120kw automatik. Prazan po staroj cesti potrošnja za prosječnu brzinu 70 je 6,5l. Dakle to je laganini vožnja od 60-90km/h
Autoput do 110km/h je oko 7,5l
Autoput 150-170km/h je oko 13l
Tako je i u svim drugim autima koje sam vozio. Od fićeka koji je znao popiti i 12l/100km pa do najekonomicnijih po svim testovima.
Niti jedan proizvođač ne može protiv fizike i otpora zraka
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Oni specijalci su napravljeni, kaj napravljeni, i ugrađeni ali sad mi sinulo da se nisam pohvalil svojim ručnim radom uz pomoč turpijica.
Varenje sam u sartu izbacil kao opciju i dobro da jesam jer nije nimalo svejedno gdje je šesterokut u odnosu na zarez na šarafu.



Pločice excentrične isto tak.



I sad je ovo jedan kompletič u kojem je i novi šaraf

 

zwer

Dobro znana faca
Premium
Tu od
15 Ožu 2010
Poruka
1,710
Oni specijalci su napravljeni, kaj napravljeni, i ugrađeni ali sad mi sinulo da se nisam pohvalil svojim ručnim radom uz pomoč turpijica.
Varenje sam u sartu izbacil kao opciju i dobro da jesam jer nije nimalo svejedno gdje je šesterokut u odnosu na zarez na šarafu.



Pločice excentrične isto tak.



I sad je ovo jedan kompletič u kojem je i novi šaraf

kad sam mijenjao sve selene na zadnjem mostu na svom bmw e90 znam da sam uzeo i neke nove excentrične šerafe. neznam jel takav komplet koštao 20kn...
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,351
Tak je, za geometriju.
To su bili pravi uglovi koji u bilo kom podizanju i spuštanje točka ne gube geometriju. Dva lafeta, velikog ugiba, zbog potrebe makadamskih puteva. Sad to netreba jer je savremeni asvalt, točkovima treba manji ugib. Brzo rešenje je na amortizeru, koji je na osi zakrteanja prednjeg točka oko 15 stepeni. U normalnoj težini vozila ima pravu geometriju, podizanje i spuštanjem se gubi prava geometrija ali to je nešto što ide na štetu pneumatika. Skoro da se više i ne priča o nagibu točka.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Meni je prije uvjek na pogonskim kotačima bio loš špur..uvjek su se gume trošile 3 x brže
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
Kak god pogledam ta izmišljotina iz 80 i neke je bila bolja od ove današnje kad treba šlicati rupe.

To su bili pravi uglovi koji u bilo kom podizanju i spuštanje točka ne gube geometriju. Dva lafeta, velikog ugiba, zbog potrebe makadamskih puteva. Sad to netreba jer je savremeni asvalt, točkovima treba manji ugib. Brzo rešenje je na amortizeru, koji je na osi zakrteanja prednjeg točka oko 15 stepeni. U normalnoj težini vozila ima pravu geometriju, podizanje i spuštanjem se gubi prava geometrija ali to je nešto što ide na štetu pneumatika. Skoro da se više i ne priča o nagibu točka.
Zadnji kraj je u pitanju ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Kak god pogledam ta izmišljotina iz 80 i neke je bila bolja od ove današnje kad treba šlicati rupe.
Vidiš kak se to razloka..

A rupe se slicaju nego se školjka vrati na mjesto
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,993
To se nije razlokalo, ni nemre se razlokati jer je stegnuto.
Šarafa dva kaj sam radil sam moral izbušiti jer su se seleni okrenuli i nisu išli sa čahurom van, a pločice nisam imal jer je netko prije mene slomil jedan šaraf pa sam i njega moral drugog raditi.

Rupe se šlicaju, i te kak. Kad se hoče nekaj prilagoditi vlastitim željama.
 

Najnoviji postovi

Na vrh