• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Bager ili kombinirka za raščišćavanje

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Pozdrav,

Imam jedno pitanje.
Trebam očistiti jedan hektar jako zapuštene zemlje prošli vikend je zapaljeno i prohodno.
Ostalo je drvanstije šiblje na nekim djelovima, drva smo posjekli ostali su panjevi. Jedan rub je međa visoka jedan metar i dugačka nekih 50 metara koju bi trebalo iznivelirati tako da se spoje dvije njive.
Počupati panjeve i sve skupa urediti.

E sada, što je bolje unajmiti kombinirku od 300 kn/h ili od bager 500 kn/h.

Koji je bolji izbor?
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
meni se zrman jako mučia s panjevima promjera 40-50cm s kombinirkom fermec 860... ja mislim da bager 25t bi to mi bio isti posao napravio 5puta brže, sve ovisi, zrman je rekao da je vadio i veće panjeve s puno manje muke, sve ovisi kakvo im je korjenje al stvarno je mučil tu kombinirku
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
nixa od kud si ti
za kombinirku je puno dat 300kn na sat a sad za bager? kolko je taj tezak jer to bi morao bar 25t bit da moze imati satnicu 500kn u svakom slucaju bolje ti je bager lakse je napravit i brze ce ic
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Za vikend se nalazim sa čovjekom budem probao dogovoriti po poslu, jer ove cijene puta "radnih sati" koje natuče za predstavu bude jako loše za mene.
Inače ja sam ti na Kordunu, tu je inače sve skuplje u odnosu na razvijenije dijelove države.
 

Loncin

Član
Tu od
31 Kol 2011
Poruka
550
Za vikend se nalazim sa čovjekom budem probao dogovoriti po poslu, jer ove cijene puta "radnih sati" koje natuče za predstavu bude jako loše za mene.
Inače ja sam ti na Kordunu, tu je inače sve skuplje u odnosu na razvijenije dijelove države.

Upravo to, bolje ti ugovori po poslu cijenu, a ne po satu....
I ne moras ugovoriti odmah prvoga, ja imam za vaditi panjve, dolazilo mi je 3 s ponudama...
1. hoce 4000kn
2.hoce 3000-4000-ne zna tocno, znao bi na kraju posla
3.hoce 6000kn...
Ovaj za 6000kn-skoro sam mu se nasmijao u facu, bubnuo i ostao ziv...
 
B

Bobo

Guest
Kako kod koga... Za buldozer se kod nas masno placa po povratnom kilometru labudica ili ti dodji po njega kako god znas i moras ga vratiti odakle je dosao...

I svi tako. Kombinirke, idu cestom same, ne treba im dovoz nikakav, a bager tockas ii gusjenicar, takodjer labudica, pa ti vidi...
 

noviuposlu

Član
Tu od
7 Tra 2011
Poruka
759
ma ako vidi da ima za raditi mjesec dana posla, tada možda ne zračuna labudicu al ko ima dan dva tri pet i ako još čovik nema svoju labudicu tada će ti je sigurno zračunati ma i oni koji imaju svoju
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
A ovo za prijevoz ne znam, ovaj koji ima strojeve mi je blizu pa valjda neće još oko toga mrcvariti.
Budem javio iza vikenda kako je prošlo, hvala svima na savjetima. Definitivno je to posao za bager to mi je sada jasno.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Evo, da javim, dogovorili smo "posao" 2500 kn.
Pa ću baš vidjeti koliko će mu sati trebati sada kad je dogovoreno po poslu. Mislim da bude ekspresno gotovo. :) hehe
 

kils

Član
Tu od
15 Svi 2011
Poruka
326
Evo, da javim, dogovorili smo "posao" 2500 kn.
Pa ću baš vidjeti koliko će mu sati trebati sada kad je dogovoreno po poslu. Mislim da bude ekspresno gotovo. :) hehe

ja radim kao bagerist kod privatnika ,kad god sam krenuo na posao gazda mi naglasi da je po satu ili nije po satu nego pogođeno popreko,znači da se prilagodim ili:axe:
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
889
pa normalno tako je uvijek bilo, po satu se radi sporije da ih ima više,a kad je pogođeno onda se riješi što je brže moguće.
 

bobostar

Aktivni član
Tu od
14 Pro 2009
Poruka
1,560
Evo, da javim, dogovorili smo "posao" 2500 kn.
Pa ću baš vidjeti koliko će mu sati trebati sada kad je dogovoreno po poslu. Mislim da bude ekspresno gotovo. :) hehe

Tako ti je najbolje; ponuda za "gotov" posao; pa nek si on sam računa koliko sati je potrebno.
Tebi lakše jer znaš da ne ide preko 2.500,00 kn; njemu lakše jer te je oderao za bar 500,00 kn :finga:. Vuk sit, koza cijela.

P.s. Ako je bilo i niveliranje u planu, onda je kombinirka puno bolja opcija (brže i bolje nivelira) ali malo zapinje za čupanje panjeva; iako može kombinirku dvaput pomaknuti, i malo otkopati panj, pa ide van bez problema. :blackeye
 

strojnik

Član
Tu od
1 Lis 2010
Poruka
174
Tako ti je najbolje; ponuda za "gotov" posao; pa nek si on sam računa koliko sati je potrebno.
Tebi lakše jer znaš da ne ide preko 2.500,00 kn; njemu lakše jer te je oderao za bar 500,00 kn :finga:. Vuk sit, koza cijela.

P.s. Ako je bilo i niveliranje u planu, onda je kombinirka puno bolja opcija (brže i bolje nivelira) ali malo zapinje za čupanje panjeva; iako može kombinirku dvaput pomaknuti, i malo otkopati panj, pa ide van bez problema. :blackeye
bobostar nemoj napamet s bagerom se skoro istom brzinom poravna ko i kombinirkom neke stvari jos i brze
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Eto i posao je odrađen, moram priznati da je odrađeno i bolje nego sam ja to priželjkivao i očekivao stvarno vrhunski.
Posao je nakraju odradila kombinirka, što da kažem priželjkivao sam bager da vidim kako i čupanje panjiva ide no ajde pogodili smo posao pa je čovjek poslao kombinirku, valjda manje troši, a i sama je došla nije ju trebao stavljat na kamion i vozit kao što bi trebao bager.
Sve u svemu zadovoljan sam, a sad sa ovim iskustvom ću se znati bolje pogađati, makar me nije oderao baš kako je htio. :)

Još jednom hvala svima koji su mi svojim savjetima i iskustvom pomogli.
 

Ivica Blagaj

Član
Tu od
13 Velj 2011
Poruka
470
El je panjeve zatrpal ili otpeljal?
Ej je prokopal tj preregulal cjelu površinu da strga žile ili?
El bi se to sad moglo orat tj obrađivat.?

Ako možeš stavi koju sliku prije i poslje.
 

Nixa

Član
Tu od
24 Kol 2008
Poruka
255
Oko međe nije bilo panjeva tako da je to ok. Onaj dio ostali gdje su panjevi morati ću riješiti traktorom i podrivačem, jer mi je to najjeftinije.
Lik je tražio 20000 tisuća kuna za vađenje panjeva sa površine od otprilike 2000 m2, hahaha
no što da mu čovjek kaže na to...
Ovaj tjedan što dolazi nadam se da ćemo riješiti te panjeve i izorat što prije barem prije suša.
Eto slika je tu, nažalost nemam kako je to prije izgledalo, ali međa je na dijelovima bila preko metar visoka.
 

Prilozi

  • Photo.jpg
    Photo.jpg
    56.9 KB · Pregleda: 548

Najnoviji postovi

Na vrh