• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Imam problem s balirkom Kola Rivale 20...Ne veže mi dobro lijevu stranu...Odreže prekratki čvor te je lijeva strana bale slabo zbijena,dok je desna strana čvrsto.....Molim odgovor :icon_pray: :fiery: :icon_exclaim:

Provjeri da ni je tup nož i protunož kako dozira masu da ni je zajela špaga petljać pa teže otpusti špagu .
 
B

Balirkamen

Guest
Provjeri da ni je tup nož i protunož kako dozira masu da ni je zajela špaga petljać pa teže otpusti špagu .

Hvala na odgovoru.....Dali znate možda kojeg dobrog servisera da mi to poštela:(y):
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Hvala na odgovoru.....Dali znate možda kojeg dobrog servisera da mi to poštela:(y):

kod mene da ali ja sam kod križevaca skužiti ćeš i sam neka ti netko lagano vrti ručno a ti stavi malo mase i vidi kak radi ispravna strana kad aktiviraš igle po njoj naštelaš na petljaću popuštaj ili steži oprugu ali pazi da možeš vratiti kak je bilo ni je teško kad skužiš .
 
B

Balirkamen

Guest
kod mene da ali ja sam kod križevaca skužiti ćeš i sam neka ti netko lagano vrti ručno a ti stavi malo mase i vidi kak radi ispravna strana kad aktiviraš igle po njoj naštelaš na petljaću popuštaj ili steži oprugu ali pazi da možeš vratiti kak je bilo ni je teško kad skužiš .

Hvala na savjetu...Probat ću:icon_biggrin::(clap)::(y):
 
P

pecana

Guest
Imaš majstora crnkovića iz garešnice on ti ide po terenu a po ranijim prićama znam da je doktor za preše a nosi i djelove sa sobom i to ti je naj bolje sad da ga zoveš dok nije sezona ja sam ga lani zvao u top sezoni i ćeko sam ga dva tjedna i onda sam sam riješio problem ali nije ti neka nauka šta kaže Željko KŽ malo sa nekim pratiš onu stranu koja je dobra i skužit ćeš šta se dešava
 
T

tonc

Guest
bok ja sam ovdje novi al imam jedno pitanje trebo za balirku hd 400 vezački stol znači petljače zupčanike sve sta služi da balu zaveže ako ima ko il možda zna ko ima nek mi javi
 
B

Balirkamen

Guest
Imaš majstora crnkovića iz garešnice on ti ide po terenu a po ranijim prićama znam da je doktor za preše a nosi i djelove sa sobom i to ti je naj bolje sad da ga zoveš dok nije sezona ja sam ga lani zvao u top sezoni i ćeko sam ga dva tjedna i onda sam sam riješio problem ali nije ti neka nauka šta kaže Željko KŽ malo sa nekim pratiš onu stranu koja je dobra i skužit ćeš šta se dešava

Možeš mi dati broj od tog ˝crnkovića˝ ili neki kontakt:icon_weed::drink::D:
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Koju bi balirku preporucili do nekih 2200e max za kupiti? S njom bi radio Torpedo 48. Hvala
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Imas na pik-u oglas za gallignani ako nije prodana.Uzela bi se za 2000eura.Nalazi se u Teslicu.Pisem ti ovo zato sto su Gallignani prese (kocke) jedne od boljih balirki.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Možeš mi dati broj od tog ˝crnkovića˝ ili neki kontakt:icon_weed::drink::D:

Majstor Crnkovic ti je na broju 098762995 ,malo ga je tesko dobiti a ja ga cekam vec 2 mjeseca i mislim da cu sam pretrest balirku dok on dodje a cak smo iz istog grada :D:
 
P

pecana

Guest
Ma da njega je dosta teško dobiti jer ćovjek radi po cijeloj Hrvatskoj ali je stvarno majstorćina i ima sve dijelove šta je naj bitnije
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ma da njega je dosta teško dobiti jer ćovjek radi po cijeloj Hrvatskoj ali je stvarno majstorćina i ima sve dijelove šta je naj bitnije

Ima covjek i znanja i prakse,doktorirao je to odavno
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Pitanje glasi,dajte mi ideju kako najlakse napraviti spaner na welger AP41 od zadnjeg lanca koji pogoni vile i paljenje? Kod mene je stari sistem gdje lanac klizu po zeljeznom španeru i isti mi trosi elemente lanca. za lanac sam dao 50 eurica a jos tolko me traze za sami lancanik od 15 zubi. Navodno je problem sto je to lanac kategorije A12 i nemoze icu obicni lancanik 12B. Dali netko zna nesto o tom djelu mehanike?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ovo za lance po oznakama neznam,znam samo da postoji više vrsta(colni...) neznam kak taj dio zgleda na toj balirki ali kaj nije moguče željezni španer zamjeniti drvenim,tj.samo dio po kojem klizi lanac?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Neznam kako izgleda taj segment kod tebe ali ako je moguće da napraviš drveni ili plastični španer to bi daleko umanjilo trošenje lanca

E danas sam se ubio k'o siroče dok sam izbalirao nekih 80 bala , redovi ogromni pardon , PREOGROMNI
Masa nedovoljno suva , bolje rečeno mokra
Kiša nas još pritisla
Zemlja mokra nemožem da se krećem niti upravljam kako treba
Kolega baksuz još i zapao sa prikolicom bala , ma samoubistvo teško :icon_cry:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Savo i jesi ubijao Vladiku ili su ju zakačio za veču rusinu? ja bi sutra trebal iči nekom liku pobalirat zjeno koje je košeno prije 2 dana,ali mada su bila sunčana i vruča sumljam da je potpuno suho..a isto redove je natovaril,tak kaj bude fergo bome imal kaj vrtit...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ma nije problem traktoru , ja još nisam doživio da vlatku fali snage na baliranju , problem mi je bilo sve ostalo :icon_lol:
Lamela mi se na presi baš naradila , i ona na zamajcu a i ona na pikapu , čak i jedan kidajući vijak je slomljen jer kad pikap povuče masi i uleti velika količina nož jednostavno nemože da toliko presiječe
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
dobro da je pukao i taj sigurnosni vijak..jednom iz susjednog sela se skoro razletjela balirka doj je veliku količinu povukla,a taj sigurnosni šaraf su stavili neki specijalni,tvrdi pa nije on pukao nego je na svu sreču traktor krepal od muke..i od onda stavlja obične vijke...

znači ne predaje se mali Vladika pod balirkom,dobro je to ,sam još nek ide dugo...
 

Najnoviji postovi

Na vrh