• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

O

ome453

Guest
pozdrav
Imam welger ap 45
problem je sto mi na izlaz (kanal) bala izadje kriva samo jedna strana
kad sam je zadnji put podmazivao primjetio sam da mi je lijeva igla kriva
pa me zanima da li je to mozda zbog igle
ako je kako bi se to moglo ispraviti ona je aluminijska
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Može bit da je to zbog igle,jer ako ti kasni sa špagom onda je ona kriva,i nju nemožeš izravnat,kak je nek je ili kupiš novu,jer će ti puknit ako ćeš je ravnat.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
pozdrav
Imam welger ap 45
problem je sto mi na izlaz (kanal) bala izadje kriva samo jedna strana
kad sam je zadnji put podmazivao primjetio sam da mi je lijeva igla kriva
pa me zanima da li je to mozda zbog igle
ako je kako bi se to moglo ispraviti ona je aluminijska

Moze biti da su ti vile sto ubacuju sjeno u prostor gdje putuje malj da su istrosene pa nejednako ubace na jednu stranu vise ili da nema lufta malj u stazi po kojoj putuje pa ne osjece kako treba sijeno pa onda bude jedna veca.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Imali smo isti problem pred par godina,al se više nesječam kako smo ga riješili.
Pogledaj si dali su ti oni federi na kraju balirke jednako dotegnuti,ako jesu,probaj onu stranu koja je duža na bali taj feder još dotegnit,ili drugi otegnit.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Moze biti da su ti vile sto ubacuju sjeno u prostor gdje putuje malj da su istrosene pa nejednako ubace na jednu stranu vise ili da nema lufta malj u stazi po kojoj putuje pa ne osjece kako treba sijeno pa onda bude jedna veca.

Sa istim problemom se i sam susrecem i primjetio sam kada ju opteretim u vecu masu da onda ispadne perfekt fala,a i od trave zavisi,juce sam balirao 1050 komada sijane trave i bale odlicne i nabite a danas 800 obicne trave i izludio sam skoro,bas kontra morao sam terat polako ko po jajima jer ta trava leti doslovno kroz tunel van,kilaza slaba i kriva bala.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Sa istim problemom se i sam susrecem i primjetio sam kada ju opteretim u vecu masu da onda ispadne perfekt fala,a i od trave zavisi,juce sam balirao 1050 komada sijane trave i bale odlicne i nabite a danas 800 obicne trave i izludio sam skoro,bas kontra morao sam terat polako ko po jajima jer ta trava leti doslovno kroz tunel van,kilaza slaba i kriva bala.


Evo ja sam danas probao malo uglancane vile preletit elektrodom tek toliko da nisu glatke i spustio zadnju za rupu nize i bale kao nacrtane. probajte i vi,ja sam zadovoljan.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Ja na rivijeru i someku koristim najjeftiniju tipa 500
Probao sam : MAKITAL , BANE KOMERC , TORNADO , i još neke dvije koje sam zaboravio kako se i zovu , sve je skoro pa isto osim što BANE ima malo zagžvanije krajeve pa ponekad voli da slaže dok ne potroši malo špage i dođe do ravnije
Uglavnom ne pridodajem nikakve pažnje ko je proizveo špagu
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Samo austrijska špaga dolazi u obzir. TIP 500 za balirku welger ap 45
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
Evo jedne balirkice koja radi super al ti od njenih bala osjetis rebrica:(whew):
llj1.jpg

5pin.jpg
 

toma 3340

Član
Tu od
1 Svi 2011
Poruka
890
takvu istu ima i moj susjed, radi s njom s imt-om 542 i balirka radi super bale, može se i manja bala napravit, ne treba imati 20 kila, lani mi je balirao i nije razvezala ni jedne na 300 i nešto bala.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja koristim tewe austrisku tip 500, dva klupka izadju 26 €,a toliko mozda 1-2€ manje kostaju i ova neka losija veziva pa sto da se nerviram radi loseg veziva
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
Ja za welger 52 isto austrijsku,tip 500,probao sam i sa tornado,ali nisam bio zadovoljan svaka 5 bala mi je pucala,ovako mi je na 428 bilo razvezanih svega dvije bale :icon_super:
kako ste zadovoljni sa balirkama?
 

Bučo

Aktivni član
Tu od
9 Ruj 2012
Poruka
2,999
takvu istu ima i moj susjed, radi s njom s imt-om 542 i balirka radi super bale, može se i manja bala napravit, ne treba imati 20 kila, lani mi je balirao i nije razvezala ni jedne na 300 i nešto bala.

Ove godine smo radili manje bas radi tog sta su bile preteske i ova jedino razveze jednu balu kad mijenja spagu kad ide novi bunt
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Internacional je jako hvaljen medju majstorima,kazu da jedino one nezajebavaju i kod njih nemaju puno posla.
A tko zna ako se welger raspadne sljedeca ce bit takva,kazu da je velika prednost i sneka e sad kolko je to sve istina volio bi se uvjeriti. Meni osobno nepasu prevelike bale (dimenzije tunela ) jer radim za sebe pa imam AP-41
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Mi imamo CLAAS Markant 50,za naše potrebe dobra preša..Više radimo uslužno nego sebi..Danas sami problemi kod baliranja,svaka druga bala razvezna,prešao na drugi slog i tamo je bilo sve dobro,ni jednu balu nije razvezala..Al shvatio sam da je problem u špagi..Ostala od prošle godine Tornado špaga,a s tom špagom balirka loše veže..Moram za daljenje baliranje kupiti austrijsku Tewe špagu tip 400..Kad baliram s tom špagom skoro ni jednu balu na odveže..

Imam stalni problem s prešom a to je taj što mi je desna strana bale uvijek duža,makar i bolje stegnem desni španer na tunelu al ne pozna se previše razlika..Nisam se previše obazirao na to nego tak baliram..

Evo ja sam danas probao malo uglancane vile preletit elektrodom tek toliko da nisu glatke i spustio zadnju za rupu nize i bale kao nacrtane. probajte i vi,ja sam zadovoljan.
Koje vile bi to trebalo preletit elektrodom??
Dal ove naprijed iznad pick upa koje ubacuju sijeno u tunel ili koje druge?
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Mi imamo CLAAS Markant 50,za naše potrebe dobra preša..Više radimo uslužno nego sebi..Danas sami problemi kod baliranja,svaka druga bala razvezna,prešao na drugi slog i tamo je bilo sve dobro,ni jednu balu nije razvezala..Al shvatio sam da je problem u špagi..Ostala od prošle godine Tornado špaga,a s tom špagom balirka loše veže..Moram za daljenje baliranje kupiti austrijsku Tewe špagu tip 400..Kad baliram s tom špagom skoro ni jednu balu na odveže..

Imam stalni problem s prešom a to je taj što mi je desna strana bale uvijek duža,makar i bolje stegnem desni španer na tunelu al ne pozna se previše razlika..Nisam se previše obazirao na to nego tak baliram..


Koje vile bi to trebalo preletit elektrodom??
Dal ove naprijed iznad pick upa koje ubacuju sijeno u tunel ili koje druge?

vile da koje ubacuju sjeno pred bat za nabijanje,i te prve do bata se daju stelat nize ili vislje pa probaj,kod mene je to bio razlog krive bale,samo ako ih spustas nize okreni rucno par krugova pa vidi kad pobegnu gore gdje se bat nalazi da nije preblizu,dovoljno je i jednu spustit nize,znaci desnu prema zadnjem kraju nju ce teze bat dostici . probaj pa vidi,kemijaj kao i ja
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Definitivno najluđe mjesto gdje sam balirao :(wasntme): tik pored transformatora sa 400 na 110KV

pbsi.jpg


jli4.jpg


Evo ja sam danas probao malo uglancane vile preletit elektrodom tek toliko da nisu glatke i spustio zadnju za rupu nize i bale kao nacrtane. probajte i vi,ja sam zadovoljan.

Morat ću i ja ovo da probam pošto su mi se vile uglancale kao staklo i ne puni mi dovoljno lijevu stranu tunela , vile bukvalno prolaze kroz travu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,312
Definitivno najluđe mjesto gdje sam balirao :(wasntme): tik pored transformatora sa 400 na 110KV
Nisi ti Savo baš čist :icon_scratch::icon_scratch:
Nimalo čist
 

Najnoviji postovi

Na vrh