• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Definitivno najluđe mjesto gdje sam balirao :(wasntme): tik pored transformatora sa 400 na 110KV

pbsi.jpg


jli4.jpg




Morat ću i ja ovo da probam pošto su mi se vile uglancale kao staklo i ne puni mi dovoljno lijevu stranu tunela , vile bukvalno prolaze kroz travu

Definitvno Savo ludji si nego struja
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Govore mi to od malena , neznam zašto :icon_rolleyes:

Jel ti nemas na svojoj rivijeri da stisnes balu i sastrane na tunelu,neki dan sam sreo takvu presu kod kolege,izgleda jako zanimljivo napravljena al malo na prvi pogled velika,dosta velik i tunel ima.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Nemam ta vratica za bočno stiskanje , i ja sam vidio negdje na nekoj presi ali neznam na kojoj

Malo sam navario one vile što ulaze u tunel , bolje je ali opet nedovoljno dobro (jer sam ja picajzla) , u svim vrstama trave bale su dobre ali u onoj nizulji ili zubači voli da zakrivi balu , moram provjeriti i dali su dobro uzubljene vile
Imam malo i lufta u malju a i sa noževima se nemogu pohvaliti jer su dosta isjekli žica koje su otpadale ljudima sa grabalja :(devil):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Danas sam bio u parceli gdje su bile tri balirke Clas,internacinal i welger AP12 obadvije su stale i počele da zezaju,razvezuju samo je weger Ap 12 išao sporo ali je radila super nijedna nije odvezana a bale kao kockice.Stari welger još nije za baciti.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nemam ta vratica za bočno stiskanje , i ja sam vidio negdje na nekoj presi ali neznam na kojoj

Malo sam navario one vile što ulaze u tunel , bolje je ali opet nedovoljno dobro (jer sam ja picajzla) , u svim vrstama trave bale su dobre ali u onoj nizulji ili zubači voli da zakrivi balu , moram provjeriti i dali su dobro uzubljene vile
Imam malo i lufta u malju a i sa noževima se nemogu pohvaliti jer su dosta isjekli žica koje su otpadale ljudima sa grabalja :(devil):

u tom slucaju obrati paznju na duzinu vile koja ubacuje,koliko nisko ide i koliko daleko ostavlja sjeno u tunelu,ako je nemozes nize pustiti produzi je al ne opet previse,dosta nisko mora ici kad stoji okomito,nekih par centimetara od dna tunela. u tom slucaju i automacki dalje baca u tunel i bale ima da budu kao sa slike.

Ja sam danas imao manji defekt,stojeci noz mi odpustio na najdolnjem sarafu i bat ga je pogodio,tako da ipak ona teorija o razmaku od milimetra izmedju nozeva neprolazi .
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Sada nemam vremena da se bavim tim finim podešavanjima , dok malo sezona protutnji malj ide napolje i stavljaju se novi ležajevi i vjerovatno novi noževi , oko vila ću isto malo da se pozabavim , moram za početak provjeriti i njihovo uzubljenje
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
u tom slucaju obrati paznju na duzinu vile koja ubacuje,koliko nisko ide i koliko daleko ostavlja sjeno u tunelu,ako je nemozes nize pustiti produzi je al ne opet previse,dosta nisko mora ici kad stoji okomito,nekih par centimetara od dna tunela. u tom slucaju i automacki dalje baca u tunel i bale ima da budu kao sa slike.i .

Danas malo gledao vile na mojoj Claas markant 50,kad dođu u najniži položaj ima oko 5cm lufta između lima i vile..Sad dal je to previše,premalo ili je dobro tak??

Gledao sam i vile i nemaju mogučnost da se spuste niže,jedino navarivanje dolazi u obzir..
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Jel ti nemas na svojoj rivijeri da stisnes balu i sastrane na tunelu,neki dan sam sreo takvu presu kod kolege,izgleda jako zanimljivo napravljena al malo na prvi pogled velika,dosta velik i tunel ima.

Ta vratica sa strane koliko je meni poznato ima jedino New Holand.Mislim na stiskanje bale sa strane.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Nemam ta vratica za bočno stiskanje , i ja sam vidio negdje na nekoj presi ali neznam na kojoj

Malo sam navario one vile što ulaze u tunel , bolje je ali opet nedovoljno dobro (jer sam ja picajzla) , u svim vrstama trave bale su dobre ali u onoj nizulji ili zubači voli da zakrivi balu , moram provjeriti i dali su dobro uzubljene vile
Imam malo i lufta u malju a i sa noževima se nemogu pohvaliti jer su dosta isjekli žica koje su otpadale ljudima sa grabalja :(devil):

Sve simptome za zakrivljenu balu si uglavnom nabrojao.Jedan od njih jeste problem.Ovisno o tip-u balirke.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ova vratanca sa strane ima i welger,a to nije neki problem da se odradi na bilo koju presu,
ali mene moja W 61 pocela nesto muciti,nece gasa,cim potjeram sa vise gasa razvezuje,sve je moram militi po njivi i tako nekako hoce
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ova vratanca sa strane ima i welger,a to nije neki problem da se odradi na bilo koju presu,
ali mene moja W 61 pocela nesto muciti,nece gasa,cim potjeram sa vise gasa razvezuje,sve je moram militi po njivi i tako nekako hoce

To se i kod mene desava cim je poteram razvezuje mi jednu stranu a primetio sam da je na toj strani u pitanju kljun sto drzi spagu,njegov lezaj mali je napravio mali rus po onom komadu koji ga steze da drzi spagu pa kad ikad zapne,odoh to danas malo ispolirat jer ovako nema efekta stezati kljun iza.
probaj to malo pogledat,a kad teram polako napravi 50 da nijednu nerazveze,sto znaci da lakse skida spagu sa kljuna i onda je ok,znaci on me zeza
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Re: Deutz fahr hd 490

Dobro, evo ovako. Nakon 3500 bala neke stvari su jasne. Balirka može progutat čudo jedno, svi ovi Welgeri se mogu sakrit koji su u mom kraju,a to su 41, 42, 45 i 530. Bale su sve jednake tek na cca 1700 bala mi razvezalo sa špagom tip 500 i pošteno su bile zbijene(ljudi škrti, pa nek se onda pate) oko 20-25 kg bala. Razvezalo mi jer sam konj krivo spojio bale(špage) pa mi je čvor zapeo za vodilicu. Radi jako lijepo pošto sam prije sezone zamijenio sve rolice i ležajeve na batu,naoštrio noževe i napravio dobar zazor(1 mm). Prije nekih 1000 bala sam naletio na zub od grablji(al je zaružilo) tako da su mi noževi sad malo oštećeni ali i dalje reže odlično tako da sada do kraja sezone nema diranja. Eto toliko za sada.
 
M

Merim

Guest
Imama balirku WELGER 45 desna strana nece dami veze nikako mozelimi iko pomoci unaprijed hvala
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Re: Deutz fahr hd 490

Dobro, evo ovako. Nakon 3500 bala neke stvari su jasne. Balirka može progutat čudo jedno, svi ovi Welgeri se mogu sakrit koji su u mom kraju,a to su 41, 42, 45 i 530. Bale su sve jednake tek na cca 1700 bala mi razvezalo sa špagom tip 500 i pošteno su bile zbijene(ljudi škrti, pa nek se onda pate) oko 20-25 kg bala. Razvezalo mi jer sam konj krivo spojio bale(špage) pa mi je čvor zapeo za vodilicu. Radi jako lijepo pošto sam prije sezone zamijenio sve rolice i ležajeve na batu,naoštrio noževe i napravio dobar zazor(1 mm). Prije nekih 1000 bala sam naletio na zub od grablji(al je zaružilo) tako da su mi noževi sad malo oštećeni ali i dalje reže odlično tako da sada do kraja sezone nema diranja. Eto toliko za sada.
Nisam nigde našel koji ti to svemirski brod imaš? i moja welger 42 oko 3500 bala za sada bez problema što se tiče vezanja ali me muči duljina bale..stalno imam problema s onim mehanizmom..prvo je bio plastični-gumeni kotačić a nazubljena ruka, onda metalni nazubljeni..pojeo zube na onoj ruci..sad imam novi dio pričvrščen za ruku..nazubljen i novi kotačić na kom su se pokidali zubi (isti korak) sad kupio drugi kotačić ali nije više isti korak..taj oštečuje zube na ruki..zategnul malo oprugu da čvršće prianja ali isti problem...videl sam druge jednostavne sisteme ček bez zuba i dobro rade a mene stalno zajebava.
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Re: Deutz fahr hd 490

Dobro, evo ovako. Nakon 3500 bala neke stvari su jasne. Balirka može progutat čudo jedno, svi ovi Welgeri se mogu sakrit koji su u mom kraju,a to su 41, 42, 45 i 530. Bale su sve jednake tek na cca 1700 bala mi razvezalo sa špagom tip 500 i pošteno su bile zbijene(ljudi škrti, pa nek se onda pate) oko 20-25 kg bala. Razvezalo mi jer sam konj krivo spojio bale(špage) pa mi je čvor zapeo za vodilicu. Radi jako lijepo pošto sam prije sezone zamijenio sve rolice i ležajeve na batu,naoštrio noževe i napravio dobar zazor(1 mm). Prije nekih 1000 bala sam naletio na zub od grablji(al je zaružilo) tako da su mi noževi sad malo oštećeni ali i dalje reže odlično tako da sada do kraja sezone nema diranja. Eto toliko za sada.

e to je stroj !! moja je 440 hd i ove godine sam napravil oko 6000 kom dvije su bile odvezane i radi oko 400 kom od 20-25kg na sat sijena a slama to je priča za sebe koda utrku vozim pogotovo kad je heder 3m ili manji
http://www.youtube.com/watch?v=1rGcKBfZvZk
stavi kakav video
 

Najnoviji postovi

Na vrh