• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
@Savo94 Zar je toliko brdo da moraš lance na traktor stavljati, ili se bojiš da te ne potjera niz brdo.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
@Savo94 Zar je toliko brdo da moraš lance na traktor stavljati, ili se bojiš da te ne potjera niz brdo.

A brdo jest veliko.
A i ja imam lose gume pa kada je vruca trava zna me ponekada malo usanciti pa zato sam stavio lance.
Lakse staviti lance nego riskirati.
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Re: Deutz fahr hd 490

e to je stroj !! moja je 440 hd i ove godine sam napravil oko 6000 kom dvije su bile odvezane i radi oko 400 kom od 20-25kg na sat sijena a slama to je priča za sebe koda utrku vozim pogotovo kad je heder 3m ili manji
http://www.youtube.com/watch?v=1rGcKBfZvZk
stavi kakav video
bit će bit će, ima kod frenda na mobu, stvarno sam jako zadovoljan, to mi je prva balirka koju sam kupio, može gutat čudo jedno, a to kaj veliš za slamu ajooooj. Koliki ima pick up 440 moja ima 180cm.??:drink:
 

AntonioD.

Novi član
Tu od
11 Lip 2013
Poruka
10
Re: Deutz fahr hd 490

Nisam nigde našel koji ti to svemirski brod imaš? i moja welger 42 oko 3500 bala za sada bez problema što se tiče vezanja ali me muči duljina bale..stalno imam problema s onim mehanizmom..prvo je bio plastični-gumeni kotačić a nazubljena ruka, onda metalni nazubljeni..pojeo zube na onoj ruci..sad imam novi dio pričvrščen za ruku..nazubljen i novi kotačić na kom su se pokidali zubi (isti korak) sad kupio drugi kotačić ali nije više isti korak..taj oštečuje zube na ruki..zategnul malo oprugu da čvršće prianja ali isti problem...videl sam druge jednostavne sisteme ček bez zuba i dobro rade a mene stalno zajebava.
Ma nemam pojma nisam ju nikad prije videl, jer u mom kraju nema nijedna DF upoće tak da niti slično. Sami welgeri oko mene, nije da podcjenjujem ali... Išel sam čak gledat za slike na netu kad sam ju kupoval da vidim jel uopće postoji i gle čuda stvarno da. A kaj se tiče tvog problema jesi probal sporije ići, meni se znalo dešavat kad sam išel prebrzo da onda povuče ruka previše mase pa zvijezda ko da preleti a zubi su dobri i na polugi i na kotačiću onom pa mi onda bala bude duža.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Da li je "bolja" balirka koja ima zamašnjak tako da mu je os osovine u smjeru vožnje( na kardanu ,kao na filmiću iznad ) ili okomito na smjer kretanja ?
 
Tu od
5 Sij 2013
Poruka
383
dali ima tko petljac i zupcanik sto bude na petljacu od welgera otiso mi jedan zub i osovina mise pomotala a rjec je o presi welger ap12
 

frks

Član
Tu od
12 Pro 2007
Poruka
75
Re: Deutz fahr hd 490

bit će bit će, ima kod frenda na mobu, stvarno sam jako zadovoljan, to mi je prva balirka koju sam kupio, može gutat čudo jedno, a to kaj veliš za slamu ajooooj. Koliki ima pick up 440 moja ima 180cm.??:drink:

pikup je 160
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Imao sam malu havariju na someki , odkinulo mi na pogonskom disku onaj dio gdje je paljenje , nisam uspio dešifrovati šta bi moglo biti uzrok ali sumnjam na kočnicu petljača pošto je bila toliko labava da je skoro bila van funkcije
To sam zavario i ponovo spakovao i radi , večeras sam balirao neku slamu i radilo je uredno , vidjećemo hoće li biti dalje problema

I problem prvih vila za dodavanje sijena sa pikapa na rivijeri sam riješio , originalne su bile od neke čudne plastike , kada su mi one popucale nema šta nisam probao ali sve je bilo bezuspješno
Sada sam nabavio tablu plastike od koje sam ih napravio i djeluje mi da sam riješio problem , ako sam dobro zapamtio radio se o polietilenu , uglavnom žilav je što mi je najbitnije :wink:
 
C

caicboy

Guest
Dobar dan ljudi.Imam balirlku AMA 283 i slabo mi kupi sitno sijeno pa me zanima ako bi itko od vas mogao pomoci hitno mi je kako da to sredim ili makar ublazim...hvala...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa svakome je problem sitno sijeno , ja onda povećam brzinu kretanja i bolje ga diže
Fali li ti žica na pikapu ?
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Naravno kod sitnog sijena samo pivecati brzinu.

Imas savo nekolikoi vrsta polietilena ali uglavnom su svi dosta cvrsti i saviljivi. Od njih se rade one zelene cijevi za vodu.
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Pa svakome je problem sitno sijeno , ja onda povećam brzinu kretanja i bolje ga diže
Fali li ti žica na pikapu ?

aaa pa zato meni vele neki kad mi dođu balirati otavu,a jooojjj to je sitno, kad kupe prvu travu koja je krupnije onda a jooojjj krupna je pucaće špaga, a jesu to lopovi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ma može biti krupno koliko god hoćeš to ne smeta , čak ga je lakše balirati (ljepša bala)
A sitno sijeno može biti problem , njega kad baliraš moraš da raspustiš tunel jer se ono nenormalno sabija i bala može biti teška kao da je od betona

A da bi špaga pukla bala mora biti toliko teška da je jedan čovjek nemože podići :icon_butt:
 
C

caicboy

Guest
Nisam bas pohvatao taj vas rijecik ali te zice na pickupu mislis na zubce????
I zanima me pomaze li kod sitnog sijena ikakva improvizacija na balirki????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Mislim na žice koje podižu sijeno , prsti ili kako ih već ko zove
Pa koliko ti je sitno sijeno da ga nemože hvatati ?
 
C

caicboy

Guest
da i ja sam mislio na njih...imam ih gotovo sve evntualno 2-3 fale najvise ali previse mi sijeno sa strane izbaciva samo ga rasprsuje.....
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Evo par slika moje balirke pri mini remontu ostrenje nozeva i podmazivanje
gyr1.jpg

oc90.jpg

uzz.jpg
 

Najnoviji postovi

Na vrh