• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

T

TheAraboss

Guest
Pozdrav svima!!!
Ovako, imam balirku, LERDA T 1500 i mnogo puta do sada mi se desavalo da bala kada izade bude kriva, u jednu stranu, i da je spaga na toj strani dosta kraca nego na ovoj drugoj! Da lu neko zna sta bi to moglo da bude? Sto se tice vezanja, odlicna je, nijedna se ne zarveze, samo imam tajj problem oko krivih bala!!
Sada me zanima kako da nastimam da je spaga jednaka na obe strane i gdje da je stegnem, jer spaga na balama je dosta labava!

hvala!!

x7yf.jpg


2b8w.jpg


lniz.jpg


mf1x.jpg


yp02.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Pozdrav svima!!!
Ovako, imam balirku, LERDA T 1500 i mnogo puta do sada mi se desavalo da bala kada izade bude kriva, u jednu stranu, i da je spaga na toj strani dosta kraca nego na ovoj drugoj! Da lu neko zna sta bi to moglo da bude? Sto se tice vezanja, odlicna je, nijedna se ne zarveze, samo imam tajj problem oko krivih bala!!
Sada me zanima kako da nastimam da je spaga jednaka na obe strane i gdje da je stegnem, jer spaga na balama je dosta labava!

hvala!!
Što se tiče labave špage to moraš stegnuti negde na tunelu gde izlaze bale..obično imaš dve ručice ispod kojih su jake opruge. A Krive bale probaj riješiti negdje gdje se špaga provlači od klupka do igala, tu moraju biti neki prsteni kroz koje ide špaga i da se može zategnuti također s oprugama ali malim. prije igala probaj rukom izvlačit špagu ona mora ići s jednim otporom kojeg šteluješ negde na tom djelu između klupka i igala, ona strana koja ti je duža jače zategni..jer kad bat lupi..skoro nikad nije ista količina mase na njegovoj lijevoj i desnoj strani, pa npr. kad dođe veća masa na lijevu stranu a špaga je labava normalno je da će masa brže i dulje izvući s klupka nego ovu drugu stranu..ima još toga..od onih škrga u tunelu koje moraju biti s lijeve i desne strane u normalnom stanju a ne skroz izlizana ili ih nema. Toliko.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Pozdrav svima!!!
Ovako, imam balirku, LERDA T 1500 i mnogo puta do sada mi se desavalo da bala kada izade bude kriva, u jednu stranu, i da je spaga na toj strani dosta kraca nego na ovoj drugoj! Da lu neko zna sta bi to moglo da bude? Sto se tice vezanja, odlicna je, nijedna se ne zarveze, samo imam tajj problem oko krivih bala!!
Sada me zanima kako da nastimam da je spaga jednaka na obe strane i gdje da je stegnem, jer spaga na balama je dosta labava!

hvala!!

Moze biti i do vila sto ubacuju sijeno u tunel da su one glatke pa ne gurnu sijeno dovoljno pa ti zato kosi balu.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Moze biti i do vila sto ubacuju sijeno u tunel da su one glatke pa ne gurnu sijeno dovoljno pa ti zato kosi balu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
misliš one vile što ubacuju od kraja pick upa pred bat? simljam da bi moglo biti do toga jer nema neko znacenje dali je glatka ili gruba povrsina...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Osnovni razlozi krivljena bale su:
1. neufazene vile
2.tupi nozevi
3.prevelik zazor između nozeva
4.kratke vile(istrosene)
5.Nedovoljan broj obrtaja na zamajcu(540 O/min)
 
Posljednje uređivanje:

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
misliš one vile što ubacuju od kraja pick upa pred bat? simljam da bi moglo biti do toga jer nema neko znacenje dali je glatka ili gruba povrsina...

Ja mislim na one vile sto ubacuju u tunel. Sta ako te vile klize jednostavno kroz sijeno i ne ubacujuga u tunel, ili ga ubace dopola.
Kako ce onda biti ravna bala de ti meni reci?
 
Posljednje uređivanje:

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
imam problem sa na balirki često se dešava da mi se razveže bala, sad lijeva sad desna strana, slabo mi petljač zategne čvor i krataka kanapa bude ispred čvora, znate li kako da riješim ovaj problem, hvala
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Problem različite dužine bala imao sam na farovoj balirci razlog bio tup mož i protunož nakon brušenja bale bile ravne .
 
Z

Zetor 2511

Guest
Naostri noz, vidi imal lufta malj na stazi i vidi da li su zaobljene vile sto ubaciju sijeno u tunel, ako jesu onda mozes navariti ih. Ja sam imao takav slucaj i to sam uradio pa sad radi bez problema :D

Noževi su oštri,lufta na malju nema nimalo a što se tiče vila to može bit,dal znaš koliko trebaju biti visoko od poda,pa da oh probam produžit.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
imam problem sa na balirki često se dešava da mi se razveže bala, sad lijeva sad desna strana, slabo mi petljač zategne čvor i krataka kanapa bude ispred čvora, znate li kako da riješim ovaj problem, hvala

Koja je balirka.Mislim marka balirke.

Zetor 2511:::: Noževi su oštri,lufta na malju nema nimalo a što se tiče vila to može bit,dal znaš koliko trebaju biti visoko od poda,pa da oh probam produžit.

Uslikaj vile spreda pa cemo da vidimo koliko su udaljene od poda.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Noževi su oštri,lufta na malju nema nimalo a što se tiče vila to može bit,dal znaš koliko trebaju biti visoko od poda,pa da oh probam produžit.
Vile se ne šteluju od visine poda već od lijeve bočne strane početka tunela, ak ih naštelaš po podu postoji mogučnost da ti lijeve vile udaraju u bočni metal iznad bata. ja sam ti rekao što da provjeriš i namjestiš. :(whew):
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Niko nije ni rekao da se stelaju od poda vec da s vremenom se vile potrose i postanu prekratke .Ufazivanje vila je vec drugi posao,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
imam problem sa na balirki često se dešava da mi se razveže bala, sad lijeva sad desna strana, slabo mi petljač zategne čvor i krataka kanapa bude ispred čvora, znate li kako da riješim ovaj problem, hvala

Dotegni držač kanapa na izlazu iz kutije sa klupcima (ako se dobro sjećam kod tebe su RS petljači)
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Niko nije ni rekao da se stelaju od poda vec da s vremenom se vile potrose i postanu prekratke .Ufazivanje vila je vec drugi posao,
Po tvojim postovima zaključujem da se razumiješ u balirke, ja se ne razumijem pa te molim da objasniš čovjeku koji se ne razumije kao ni ja, što treba uslikat na vilama, tj. u kojem položaju trebaju biti..jer zamajac se nezaustavi uvijek u istom položaju kao ni vile od poda...bilježim se s štovanjem...:icon_eyes:
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,583
Pozdrav svima!!!
Ovako, imam balirku, LERDA T 1500 i mnogo puta do sada mi se desavalo da bala kada izade bude kriva, u jednu stranu, i da je spaga na toj strani dosta kraca nego na ovoj drugoj! Da lu neko zna sta bi to moglo da bude? Sto se tice vezanja, odlicna je, nijedna se ne zarveze, samo imam tajj problem oko krivih bala!!
Sada me zanima kako da nastimam da je spaga jednaka na obe strane i gdje da je stegnem, jer spaga na balama je dosta labava!

hvala!!
Probaj stegnuti šaraf na izlazu tunela na onoj strani koja ti je kraća,za dva do tri kruga ako je opet kračaprobaj još malo stegnut to barem ne košta ništa a meni pomoglo na Welgerici AP 12
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,078
To šarafanje na kraju ne pomaže mnogo , lijepo vam je čovjek rekao šta je uzrok krive bale

Osnovni razlozi krivljena bale su:
1. neufazene vile
2.tupi nozevi
3.prevelik zazor između nozeva
4.kratke vile(istrosene)
5.Nedovoljan broj obrtaja na zamajcu(540 O/min)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Po tvojim postovima zaključujem da se razumiješ u balirke, ja se ne razumijem pa te molim da objasniš čovjeku koji se ne razumije kao ni ja, što treba uslikat na vilama, tj. u kojem položaju trebaju biti..jer zamajac se nezaustavi uvijek u istom položaju kao ni vile od poda...bilježim se s štovanjem...:icon_eyes:


Vile su najnizem polozaju pri ulazu u tunel.Tad se moze izmjeriti rastojanje od poda do vrha vila.
 
T

TheAraboss

Guest
Hvala svima na odgovorima, i mislim da ste u pravu sto se tice krivih bala!

danas sam malo gledao balirku i provjeravao nozeve, onaj protunoz je bio tup, i mislim da je skroz slabo sjekao, sutra cu to prbati skinuti i naostriti!!

sto se tice stezanja bala da li ste mislili na ovo, ili sam ja krivo razumio:
8wym.jpg

mqw6.jpg


aa sto se tice krivih bala da li jedan od razloga moze biti ovo:

z7nr.jpg

danas sam malo podmazivao i vidi da 2-3 opruge ne obavljaju svoj posao, tj ne vracaju se dole?
 

Najnoviji postovi

Na vrh