• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hajdemo polako, što je pikap?

Mislim da ću skužiti rad prese. Supruga ima proizvodni obrt sutra 12.12.2014. neprekidno 25 godina. Ima preko 20 strojeva koji rade svaki dan i koje uglavnom ja održavam tako da mi u odnosu na njezine strojeve presa ne bih trebala biti previše komplicirana. Da sam održavam strojeve natjerali su me pod navodnicima dobri majstori i njihove bezobrazno visoke cijene rada a kvaliteta je ponekada bila upitna.

Kako sam već pisao ovo radim iz hobija, ali mora biti odrađeno kvalitetno.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Pikap je ovaj prvio dio koji kupi sijeno , pick-up (pokupi u grubom prevodu)
Onda ruke koje ubacuju masu u tunel
Pa malj,bat koji sabija masu
Onda recimo u tunelu imaš one rebraste dijelove , zovemo ih škrge a tačnije se zovu zadržavač mase
Onda na petljaču ima dosta dijelova a glavni su :skidač štage , držač špage , petljač sa jezičkom u sebi , pogonska ploča , tijelo petljača
Onda ispod petjlača a an tunelu imaš one srpove , donosači špage

Eto ti par pojmova pa malo gledaj u presu i identifikuj
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Znači pikap je onaj dio sa vilicama - oprugama što se vrti i uvlači masu. Neke prese imaju puž koji gura masu dok ova nema.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,092
Znači pikap je onaj dio sa vilicama - oprugama što se vrti i uvlači masu. Neke prese imaju puž koji gura masu dok ova nema.

neke imaju samo vile,a neke kombinaciju vila i puža,ali to ti je isto dobro:D:
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
ja imam i new holland 366 i prodat cu je

Možeš malo opisati prednosti i nedostatke, gdje se mogu pronaći dijelovi i kako je osigurana od loma.
Sve me interesira jer sam kupio NH 366 sa greškom.
Hvala.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Možeš malo opisati prednosti i nedostatke, gdje se mogu pronaći dijelovi i kako je osigurana od loma.
Sve me interesira jer sam kupio NH 366 sa greškom.
Hvala.

Edon koja cijena je tvoje koju prodajes
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dali je netko skidao pikap sa NH 366 - kako se skida naj lakše?
Dali znate kako se skida kardan pikapa, čini mi se da je vijak imbus sa sigurnosnom maticom. Malo je teško doći do njega pa pitam da ne podižem stroj.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Danas bio prijatelj koji ima balirku JD, ali kaže da je princip rada mehanizama isti.
Kaže da bih trebao nabaviti 2 igle i jedan petljač i misli da bih mogla raditi. Kad bih tako bilo...........pa na proljeće lim

Volio bih upoznati vlasnika balirke NH 366 pa da je pregledam da nebih nešto izostavio kod sklapanja, možda neka sitnica kao opruga, neki držač i sl. Kažm lim je katastrofa.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
NH ili New holland prese su prozvodjene u Poljskoj i Belgiji za evropsko trziste
A Luka nadjes sliku vezaca seb i pratis da ti nije sta promalko ili ako ti je jedna strana ispravna kao sto jest samo pratis da i na drugoj bude isto i onda polako rucno isprobas kako ide i to je to. A lim se da napravit bitnije je to oko vezaca sve lijepo uklopit kako treba da kasnije nemas problema :)
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Koju balirku bi preporucili u cijeni do 3500KM? Balirala bi negdje oko 18 000 - 20 000 godisnje, traktor 65 konja.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,083
Svaka koja je ispravna ali mislim da moraš pljunuti malo više para za nešto pouzdano jer 20 000 bala je količina sa velikim stepenom odgovornosti , pretpostavljam da su to usluge a za usluge moraš biti pouzdan inače ako te uzmu ''na loš glas'' zaboravi na zaradu , uvijek mušterija traži pouzdanijeg i tačnijeg , cijena je već drugo pitanje
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Tih 20 000 je neki vrh maksimuma, balirala bi meni nekih 7-8 hektara , bratu isto tako, usluzno tek ako bi se uhvatilo vremena. New holand balirki ima prilicno dosta u toj cijeni, sad kako su pouzdane i kvalitetne..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Slazem se sa Savom da moras malo vise dat za tu kolicinu bala. Vjeruj ako ces i sebi radit ako moras svaku trecu petu desetu prenosit nanova da je presa brzo ce ti ohladit. malo urednija trazi i vise para :)
hazor iz kojeg si dijela tuzle?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Savo, gledao sam bas ovaj oglas sinoc, nepoznata mi marka (britanska kako pise na njoj) ali ne izgleda lose ovako na oko, nije ni skupa. Vidit cu malo obici, pokusat naci nesto, bio mi je galignani 3500 kod covjeka gdje kupih kosu proljetos ali ne mogodoh kupiti oboje

Felix, Srebrenik.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Savo, gledao sam bas ovaj oglas sinoc, nepoznata mi marka (britanska kako pise na njoj) ali ne izgleda lose ovako na oko, nije ni skupa. Vidit cu malo obici, pokusat naci nesto, bio mi je galignani 3500 kod covjeka gdje kupih kosu proljetos ali ne mogodoh kupiti oboje

Felix, Srebrenik.

Pozdrav, nisi sam ima nas jos iz Srebrenika imam i ja New Holland 377
 

Najnoviji postovi

Na vrh