• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
i ja bi isto uzeo balirku kao i Luka,za 200-300 bala,jer nemam kud sjeno spremati. ono malo mjesta kud mogu spremiti,nije dosta za cijelu zimu,a kad bi bilo balirano,stalo bi,a isto tak mi je problem kaj ljudi koji imaju balirke nedolaze zbog 30-40 kolko bi ih bilo odjednom za napraviti... trenutno spremam sjeno na stricevu staju,sad mi je ponudio da ju kupim od njega,ali za te novce kupim i balirku i napravim staju negdje na svojoj zemlji...
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Pa zar se ne moze ta povrsina zemljista odmah pokositi i zavrsis sve za dva dana. Ako je 300 bala to nije neka povrsina za uraditi. za tu kolicinu ja nikad ne bi kupovao balirku
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Pa ako ljudi imaju novaca neka si kupe..
Tako je i jedan poznanik kupio novoga beraca T 40 i godisnje s njim obere 2,5 - 3 jutra i nece ga otplatiti dok je ziv ali ipak ima svoje i radi kad hoce..
A sto se tice balirke za 200, 300 bala godisnje, nek kupe onu staru welgericu na onaj siroki remen i uz malo brige bude balirala godinama tu kolicinu..
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sa gradilištima imam oko 2 kj zemlje i 2 traktora i preko 20 priključaka. Neke ne koristim godinama. To malo zemlje radim iz hobija i životinje držim iz hobija - ljubavi iz djetinjstva, ali tada nije bilo strojeva. Ne razmišljam o proširenju na poljoprivrednom planu. Bitno da za sebe imam meso, mlijeko, povrće i voće iz svoje proizvodnje. Jedan moj traktor je poslije generalke za 13 godina napravio 498 rh. Jedan traktor 539 mi je u zadnje 2 god. poslije generalke napravio skoro 80 rh, onda znte koliko radim. Drugi traktor t-25 nije registriran i služi mi za krunjenje i mljevenje oko 10 t kukuruza - klipa godišnje.

Ista stvar je i sa balirkom, možda bih zadovoljila i niskotlačna.
Jedan prijatelj mi daje za 200 EUR prastaru balirku Clas, znam da je sa njom radio, ali stoji već 10 godina pa se bojim. Ima preko 700 kg i daje mi je pod željezo.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Eto ta ''meka'' balirka možda ti je i najoptimalnija opcija , uzmeš je pod željezo i pokušaš pustiti u pogon bez finansijskih ulaganja , ako bude dala znake života onda malo uloži u nju i to je to
Ako ne bude davala znake života baci je na željezo i vrati uložene pare a prežali dan-dva zezanja sa njom
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Vidio sam da su te bale kao izgužvane. Dali su dobro vezane i dali se mogu bacati sa vilama, a da se ne raspadne. Estetika mi nije bitna, bitno mi je da u komadu dođe u prikolicu, iz prikolice na tavan i sa tavana do životinja.

U oglasniku ih ima na izgled u jako dobrom stanju za 400 - 500 EUR, to mi je OK. Sezona je još daleko, nešto će naići.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Član @zombie666 ima takvu balirku i negdje sam čitao da je hvali jedino su bale čupave i nisu 100% ono oštre ivice bale ali kaže da je zadovoljan sa njom , isto malo bala radi godišnje samo za svoje potrebe
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Savo,a koja niskotlacna je dobra,mislim znam da sve ovisi o vlasniku,kak je prije radio i odrzavao ju,ali koja je jednostavna? posto volim sam sarafiti po svemu,pa sam vladimirca skoro pa skroz raskopao i slozio,pa vjerujem da bi i niskotlacnu uspio,samo bi trebao nekog tko bi postelal na fino.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Stvano se nisam susretao sa time i neznam ali ako voliš da 'čačkaš' po mašinama i ne igra ti ulogu koja je maka ili tip
Ako je @zombio u temi možda bi on mogao više reći o tome
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Ja sa gradilištima imam oko 2 kj zemlje i 2 traktora i preko 20 priključaka. Neke ne koristim godinama. To malo zemlje radim iz hobija i životinje držim iz hobija - ljubavi iz djetinjstva, ali tada nije bilo strojeva. Ne razmišljam o proširenju na poljoprivrednom planu. Bitno da za sebe imam meso, mlijeko, povrće i voće iz svoje proizvodnje. Jedan moj traktor je poslije generalke za 13 godina napravio 498 rh. Jedan traktor 539 mi je u zadnje 2 god. poslije generalke napravio skoro 80 rh, onda znte koliko radim. Drugi traktor t-25 nije registriran i služi mi za krunjenje i mljevenje oko 10 t kukuruza - klipa godišnje.

Ista stvar je i sa balirkom, možda bih zadovoljila i niskotlačna.
Jedan prijatelj mi daje za 200 EUR prastaru balirku Clas, znam da je sa njom radio, ali stoji već 10 godina pa se bojim. Ima preko 700 kg i daje mi je pod željezo.

Luka,ako je balirka na prodaju,a ti je nekupis,javi meni,ja bi ju uzeo.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Luka,ako je balirka na prodaju,a ti je nekupis,javi meni,ja bi ju uzeo.

Balirka stoji vani i na njoj se uhvatila mahovina, stvarno loše izgleda, gume su prazne. Znam da je sa njom radio (davno), imao je nekoliko krava, ovaca, konja i svinje (krmače). Kada bih znao da bih radila prebojao bih je i doveo u red da na nešto liči. Ako dam 200 EUR i moram dati još 2000 kn onda bih uzeo (ako se odlučim za niskotlačnu) za 500 EUR koju ne treba bojati s tim da dobro radi.

Još ću vidjeti.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
ma ja radije kupim takvu pa ju slazem,nego da kupim za 500 e pa jos moram dati barem 200 e jer svako svoga konja hvali,tak i to,svi se reci da radi bez problema...

tak sam i ja isao malo dalje od Valpova pogledati jednu Welgericu ap 51 cini mi se,covjek je garantirao da radi,da se moze isprobati,ja kad sam dosao,onda veli nemoze probati jer nema kaj balirati,pa da ju neizvlaci bezveze van i tak to... bila je povoljna,kupio bi ju,pa da mi svaku 10-u balu razveze,nebi bilo problema,ali,jbga,nismo ju ni isprobati mogli...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Luka,ako je balirka na prodaju,a ti je nekupis,javi meni,ja bi ju uzeo.

Ne kupujem jer loše izgleda a znam da je radila. Čovjek iz zdravstvenih razloga ne drži više nikakve životinje, a imao ih je dosta vrsta i komada.

Kod nas vrše otkup željeza po 1,6 kn/kg, a on traži 1,8 kn/kg

Gledao sam u oglasniku NH 366 neispravna. Koliko može koštati kompletna generalka. Sve moram platiti pa kalkuliram do sezone kupljenja sijena.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Kolege forumaši danas kupljena i stigla u dvorište NH 366 sa greškom.
Nije ljepotica i nije ispravna - kao stara cura.
Zima je pred nama.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Nadam se da ces je sloziti a to sto nije ljepa za to neka te neboli glava,to je nebitno,kad imao viska vremena sminkat ces je a sve ostalo polako do sezone rjesavaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh