• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Kod nas je ap 41 precijenjena,ali u svakom slucaju kako god da se pokaze mozes uzeti te novce ponovo.
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Poz kolege,sto se tice prese AP 41 o kojoj sam vam govorio u ranijim postovima stvari stoje ovako:presu smo probali sa kanapom tzv manila bar se kod nas u Bosni tako zove i radila je super,par bala svezala bez problema,pa sam trazio od vlasnika da probamo sa kanapom tip 500,na tom testu lijevi petljac nije htio vezati nikako,bala ostane nesvezana,dok desni veze normalno,poslije smo ponovo vratili manilu na vezac koji nije htio vezati i sve ok veze normalno
Moje pitanje je moze li se to popraviti i jel veliki i skup kvar,tj isplati li se kupovati ili ne
Hvala unaprijed,ocekujem i nadam se odgovoru prije svih majstora "levaka" i naravno i drugi su uvijek dobrodosli
lijep pozzz Vama
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Naravno da ce ti gosp. Levak dat najtocniji odgovor al pitanje je kolikme je ta manila deblja od tipa 500 ? Mozda bi i vezala kad bi je malo prestelali,tako da pitanje zasto neveze bez detalja sta se desava e to je tesko odgovorit.
Dal iz drzaca ispusti spagu ili pobegne iz kljuna pre nego nastane cvor?
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Zeljko81Bj pobjegne iz kljuna,tako da ga neuhvati kako valja i nesveze,zvao sam maloprije Levaka,veli da nije strasno treba joj posten remont tako da je idem sutra pazariti,
Hvala Savo jos jednom za broj
Hvala i ostalima pa se cujemo i sutra slike ako skontam kako se postavljaju
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Pozz Dongfeng,tu sam druze,welgerica pazarena,u petak se tovari nemogu prije od posla,ima par slika al neznam postaviti jos,probo sam je jos jednom i sa manilom tip 350 radi savrseno veze super,sa tip 850 ni da cuje,uglavnom sam vec kontaktiro majstora i trebace joj remont pa da radimo bez problema poslije,svako dobro zelimm
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Spagu 850 rijetko ko kod nas i koristi,sa tip 500 bi trebala da radi bez problema. A kakvo je vrijeme nece nam balirke ove godine ni raditi. Ja za citav mjesc nisam uradio 1000 bala,svaki dan kisa.
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Odakle ta ideja uopce da ce raditi na 850, na kraju krajeva probaj balu 20 kila nositi sa tom tankom spagom pa mi reci kakav je osjecaj na dlanovima i prstima nakon dana.
Moja radi na 500 al ipak zavisi sta presam uzmem i 400 samo iz tog razloga kad radim teze bale.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Ja jos nisam kod nas ni vidio da ima u prodaji tip 850,samo se prodaju 500 i 320. Od ap 41 bala treba biti duga 1,5 m pa da ima 20 kg ,jedino ako je vlazno sijeno. Za servis se slazem sa Sljivarem,najbolje pretresti i onda si rahat.
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Zeljko81Bj nije do mene nego covjek nije imao druge osim tip 850 i to crna neka,ovaj mislim od kojega sam kupio,ja trazio da probamo tip 500 on nije imao,i neuhvati je lijepo naj kljun i nekako ko izleti prije nego okrene ono,i jos jedno jedna strana je vezala i nekako ali nekako traljavo i labavo a druga ni da cuje,vratimo opet 350 kao sto sam vec pisao veze sve isto i bas stegne balu,veli majstor "Levak" da su izlizani vezaci najbolje je remont joj spucati da nebude posle hvatanja za glavu u spicu sezone
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
sljivar, s jedne strane i dobro da ti uradi Levak servis, kvalitetan je to majstor, ali potrudi se da naucis nacin rada vezaca i da posle njega mozes sam da je odrzavas, jer znam neke koji posle Levaka nisu nista naucili i posle majstor kriv..
Srecno.. :)
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Mnogi zaboravljaju da petljače može zaustaviti jedna krupna travka ili neka slična glupost i odmah kriv majstor kao što reče Aca
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Savo, iskreno mi reci, posle baliranje kukuruzovine na onaj klip sto si izbacio, da li si morao da menjas neki deo na balirci? Vozio si je kao tudju :)
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Kod nas balkanaca je uvijek neko drugi kriv,a mi nikada. Ima doduse i dundjer majstora,a ima i onih pravih ipostenih,ali ui vecini slucajeva je problem gazda. Ne bi ljudi da zamjene neki dio ako se to ikako moze malo skrpiti,pa to kratko traje,pa opet zovi majstora i na krajug izadje skuplje nego da je odmah zamjenio. Ali 100 ljudi 100 cudi.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Savo, iskreno mi reci, posle baliranje kukuruzovine na onaj klip sto si izbacio, da li si morao da menjas neki deo na balirci? Vozio si je kao tudju :)

Sam oopšti pretres
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kako da riješim slijedeći problem, desna strana mi ne sveže često , na kanapu ima oko i to na zadnjem dok je prednji samo provučen kroz oko, petljač nije oba kanapa zavezao, hvala
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dotegni petljač malo,3-4 kruga pa ako opet nesveže opet malo dotegni. I redovito si ispuhaj sa kompresorom prašinu jer to jako smeta petljačima
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
O kojoj balirci je je riječ jer svaka balirka ima drukčiji sistem za vezanje
 

Najnoviji postovi

Na vrh