• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
I ja sam na njoj mijenjao piksne na dodavacima. Bila je naizgled dobra sto je i prodalo. Tu zavalu sa slike ja sa ap 52 baliram.prvom brzohodnom sa kinezom sto je brze nego sa 539.
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
kako produžiti kanap koji izlazi iz čvora, jer se dešava kad nabijem više ballu izvuče se na jednoj strani iz čvora (razveže se čvor) kod mene su rs vezači
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
I ja sam na njoj mijenjao piksne na dodavacima. Bila je naizgled dobra sto je i prodalo. Tu zavalu sa slike ja sa ap 52 baliram.prvom brzohodnom sa kinezom sto je brze nego sa 539.

Pa nema ti veze brzina baliranja sa traktorom, 539 nije teško vući balirku, bitno je koliko balirka može, ti uspoređuješ ap 45 sa ap 52, pa 52 ima veći kapacitet i logično je da ju možeš brže potjerati. Eto i ja sa 539 nekada idem prvom brzom što je sigurno brže od tvoje prve brze, samo koliko debel zboj kupim? Mislim da nije u redu raspravljati oko brzine baliranja jer svi pravimo različite zbojeve i odmah će biti i različite brzine baliranja. Ja imam ap 45 i sa njom sam zadovoljan, veća za moje potrebe ne treba.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
@reeno
Dotezanjem klizača gdje izlazi iz kutije kanap
Dotezanjem držača kapana
Dotezanjem petljača

Ne pretjerivati sa dotezanjima , polako
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
MrSima malo si pomjesao loncice i pogresno razumio neke stvari. Kakav je to kod tebe 539,ja ga imam i kinez je brzi od njega i od svih sa kojim sam radio.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,187
Ma meni nije toliko bitna brzina baliranja, kazem, i ovako nema posla s baliranjem kod nas u okolici..
Bitno mi je da ona dobro radi i veze, a sad tjeral ja kilometar, ili dva brze po satu to mi ne igra nikakvu ulogu..
Ja rijetko kad tjeram u prvoj brzoj, ustvari nikad, pretezno druga ili treca spora..

MrSima
I meni je 45-ica dosta velika za moje potrebe, ali pocela me malo sexati u mozak..
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,432
Dongfeng nisam ništa pomiješao, upravo i da je brži, kakve to veze ima, ja sam ti samo izneo činjenicu da tu ne igra ulogu koliko traktor može brzo ići, već koliko balirka može ''gutati'', ako mi je na 539 prva brza spora za baliranje, kakav je to onda zboj? Kao da mlatim praznu slamu! Uvijek ću prije napraviti jedan veći zboj nego dva manja i biti ću prije gotov nego da pravim manje zabojeve, veći zbojevi manje okretanja i prije sam gotov iako vozim sporije.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Moja recenica se odnosila na zavalu sa Ivanove slike,pa ti sad tumaci kako hoces.
 

jusa93

Novi član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
15
evo sad sam konacno vidio zasto mi raspe bale nece da je svuce sa onog zeljeza kako to rijesit ???
10527899_10202464017058659_8214090030535948418_n.jpg
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Već sam ti pomenuo..tebe je netko debelo zaj...., kad ti je prodao tu prefarbanu balirku, time je zamaskirao sve istrošene dijelove. Svugde gde prolazi špaga nesmije biti istrošeno tako da se vidi utor, taj petljač se treba otvoriti i špaga skliznuti s njega, ali ako je istrošen tj. utor u njemu špaga neide. Ujedno pogledaj iza petljača je jedan šaraf na oprugi, možda je previše stegnut pa opruga nedopušta da se petljač otvori.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
uputite me malo zar ne bi i velger trebo imati skidac spage kao i rs tip vezaca? znaci onaj dio sto se pomjeri s desna na lijevo i skine spagu a jedno je ne skida kad je previse zategnur ovaj dio u sredini pa ostane da ga drzi :icon_question:
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
525
Jusa93 po meni te muči kut na onom nosu ispod petljača koji zadržava špage. Nagib treba biti u lijevoali ali ne previše jer ti se onda špage drže previše lijevo i petljač ih ne može skinuti sa tog nosa. Druga stvar je ako je nagib na nosu premali, onda špaga sklizne sa njega, ta bala ostane razvezana, a druga onda na čvoru ima i tu špagu od prethodne bale. Pogledaj da li na nosu imaš utor od špaga, malo ga pobrusi finim šmirglom i trebalo bi biti dobro.
 

gromil

Aktivni član
Tu od
19 Ožu 2013
Poruka
253
Imam problem sa presom desna strana cesto ne veze kako treba,nekad sveze i po 300 bala bez greske a nekad svaka 10ta raskopana naime kad uzmem spagu sa razvezane strane vidim dva cisto odrezana kraja bez cvora desi se cak i da ta spaga ostane da visi u cvoru prethodne bale koja je svezana.Rijec je o presi Poljostroj Odzaci,ona ima klasov princip vezanja.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Koja je razlika između AP42 i AP52 jeli samo u tunelu ili imali još kakvih razlika u dimenzijama,petljačima itd
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Imaju isti nacin prenosa,samo je ap 52 veca po dimenzijama i naravno teza.
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Poz forumasi,imam priliku jeftino kupiti presu welger ap 41,molim vas za misljenje,ja sam je probao i pravi nekako male i lagane prese,moje pitanje je dali se moze to povecati nekim stelovanjem prese i ako moze neki broj od majstora "levaka" cini mi se da je bas majstor za ove stvari,poz svima i hvala unaprijed!!!
 

Zeljko81Bj

Član
Tu od
30 Svi 2013
Poruka
543
Ako radi tj. ako veziva nema mudrosti znaci da je ispravna a sve ostalo sto se tice oblika i tezine bale to se stela tako da ako je povoljno nema sta pametovat.
Ako i posle bude kakvi nejasnoca tu smo da pomognemo.
Ima dosta toga napisano na forumu o njoj a nije problem i pitati za hitnu intervenciju.
 

sljivar

Novi član
Tu od
22 Lip 2014
Poruka
13
Ljudi hvala najljepsa za informacije i ohrabrenja,povoljna nego sta izadje me sa prevozom do Vlasenice u Bosni oko 1500 eura,s obzirom da je u Bosni nema ispod 2200 eur mislim da se isplati itekako,pa nek se plati nesto i za majstora "levaka" za jedan dobar pregled tako da smo svi sretni i zadovoljni,uzgred kod mene bi radila samo za moje potrebe oko 10 hektara pa mislim da i najgora balirka moze to izdrzati,ako skontam kako se stavljaju slike nabacicu koju da da zajedno pogledamo masinu,hvala jos jednom
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Ja imam AP 41 od 1998. godina, natukla bala i bala, ap evo još i dan danas ide i evo baš sam danas natuko 400 bala slame popodne.
 

Najnoviji postovi

Na vrh