• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Gledam po netu njihove petljače al se u to ništa nerazumijem,welgerica ima jednostavniji sistem za vezanje
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
kbBKzw.jpg


jedna stara slika welger ap 42 i IMT 539
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Malo akcije dok je bilo lijepo vrijeme
[YT]https://www.youtube.com/watch?v=aVyXL9s-k58&list=UUZyW3l-0GnRvE_aUmLrqNYA[/YT]
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pozdrav svima, dali neko ima balirku New Holland 377 kako sluzi, dali ima kakvih mana.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
imam ja new holladn 940 moja je veca od te mislim da je na toj kao i kod mene isti tip vezaca rs imas dijelova tako da nije to neki problem bitno je da ona radi i zaradi sebe pa nek seb i zaradi remont opet je dobro uglavnom nisu lose balirke
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Da, imaju iste vezece kod mene je tek jednu sezonu, nije bilo vecih priblema. Samo sto nisu njene orginalne igle neko je pravio, dali znas gdje ima za kupit?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Pogledaj po piku za igle a ima i kod steve u ugljeviku on ti se bavi tom prodajom presa i dijelova(imai on na piku) a ako nemas problema sa tim iglama onda nemas potrebe da mijenjas. Uglavnom potrebno je 2 godine da se kompletno shvati pojdam prese kako i sta( u to virjeme da se pokvari koji put da se nauci kako se popravlja) a ostalo sam sebi odrzavas ako si imalo mlad shvatit ces nije to neki veliki bauk
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Posto se dosad nisam susreto sa presom, nisam znao ni spagu uvuc. Nije bilo lahko na pocetku, za svaku sitnicu valja nekog zvat pa dok dodje izdangubis dan. Jedino mi nije jasno zasto se jedan petljac otvori"zine" vise od drugog a oba su nova.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
mozda je nov ljun i onaj lezajcic na njemu a sta je sa onim velikim krugom koji sve pogoni koliko je on ostecen na kojoj strani to ne najvjerovatnije razlog a mislim da ta razlika u otvaranju nije velika i da ne smeta nicemu. Kod mene otac iako imamo 6-7 godina presu jos uvijek provlaci redom sve do kljuna pa je obavezno na presi sipka s kukom iako moze odma posle problacenja svezat za onaj zastitni lim i pustit sistem da sam donese na kljun ali dzaba je objasnjavat kad zaboravi da moze tako i vise sam i presto govorit jer vecinu ja presam on rijetko
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Nudi mi se balirka International 445.
Dali netko ima ovakav stroj i dali ga može vući 539. Loše osobine, dijelovi i dr.

Sve me zanima.

Evo jedne balirkice koja radi super al ti od njenih bala osjetis rebrica:(whew):
llj1.jpg

5pin.jpg

Dali ovu - odnosno ovakvu balirku može vući 539 i Vladimirec t-25, i dali je cijena 15000 kn visoka? :icon_rolleyes:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
To su prilicno dobre i brze balirke, imaju spiralu i tesko da se ugusi. Sto se tice konstrukcije kvlitetno su uradjene i dosta dugo traju. Imaju prilicno komplikovane vezace, dugo traju al kad se pokvare tesko ih je popravit tesko nac majstora, posto internacional ima svoje vezace. Jedino inernacional koji pored oznake modela ima slovo D on ima RS vezace za koje ima svađi dijelova. Jedino da je dobro pregledas i isprobas prije kupovine.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Hoćeš reći da za International 445 nema dijelova, dok za International 445 D ima dijelova.
Sada nešto više znam.
 

EMIR

Član
Tu od
29 Lis 2014
Poruka
293
Pa bar je tako kod mene, gdje god sam pito nema dijelova. Pa je to bio jedan od razloga zasto je nisam kupio i uzmem new holland. Mada koje ima kaze da je zvijer od prese.
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Što bih mi preporučili a da nije skupo. Imam vremena do sljedeće sezone.
Godišnje bih za svoje potrebe trebao 200 - 300 bala.

Cijena Poljostroj Odžac i Lifam i su povoljnje po cijeni kao i niskotlačne.

O balirkama ne znam ništa pa trebam savjete.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Za 300 bala godišnje spremiš po 60e i ne misliš ni o čemu
Normalno ako sam ja tebe dobro shvatio
 

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Dobro si razumio 300 bala.
To bih kosio svoje manje parcele gdje bude 30 - 40 bala pa se ljudima ne isplati dolaziti.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Pa samo posjedovanje balirke će da te košta puno radi toliko malo posla , treba je kupiti,održavati,podmazivati,strepiti od havarije (kvara) i na kraju uskladištiti preko zime da ne propada
Jedino ako bi mogao da uhvatiš nešto i uslužnog posla onda mislim da bi bila opravdana , ovako ne

A iako uzmeš nekog krša za skroz malo para misleći da imaš presu nije ni to to , te obično zakažu na djelu pa opet moraš ručno da kupiš
A ako kupiš dobru , opet cijena joj godinama pada i opet puno košta
 

AcaAleksic

Član
Tu od
2 Lip 2014
Poruka
233
Luka, a sto moras da baliras tu količinu, probaj da taj novac sto bi dao za balirku, da napravis neki mali hangar gde mozes da lagerujes rinfuz, jer rinfuz ima u odnosu na malo vise rada ima i prednosti, a ti tovaris te tovaris.. Razmisli..

Ako planiras povećanje proizvodnje onda bilo koju da uzmes, moras koliko toliko da je poznajes i sve ispoštujes sto je Savoris napisao...
 

Najnoviji postovi

Na vrh