• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
vi mijenjate te nozeve? ja ih svake godine skinem i odnesem na ostrenje :)
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
mi ni to, od kad smo kupili balirku (rabljenu) prije 8 godina, noževi nisu taknuti, a znali su se nabiti u suhu granu vrbe, vilicu od pauka i slično, sva sreća pa postoji onaj osigurač na zamašnjaku... nož je dosta dobilo, ali i dalje lijepo reže, ne cufa sastrane balu tako da nema potrebe to skidati ( za sad)
 

Ilhan

Novi član
Tu od
8 Tra 2014
Poruka
6
vi mijenjate te nozeve? ja ih svake godine skinem i odnesem na ostrenje :)

Nozevi su potrosan materijal. Naravno da se ostre dok je to moguce, ali kad su istroseni i kada nemas vise mogucnosti ni da ih naostris kako treba, onda nista ne prostaje nego da ih mijenjas :(grin):
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Ja sam neki dan vadio malj napolje ujedno skinem noževe da ih odnesem kod kolege na mašinsku brusilicu , baš tada njegova radionica nije imala struje i onda odem kod lokalnog prodavca dijelova za prese da kupim nove , nije imao stabilni nego sam kupio samo pokretni i iznenadio sam se koliko je moj nož potrošen
Novi nož je širi za 15tak mm i deblji za 2mm , odmah bez dileem sam ga kupio i jako se osjeti poboljšanje u kvalitetu sječenja mase , obavezno ću da zamijenim i stabilni nož samo dok ga nabavi

@reeno , te noževe vjerovatno ima ovaj lik kod kojeg sam i ja kupio , Stevo iz Tutnjevca , ja mislim da šalje i poštom dijelove , moji noževi su bili 55km po komadu = 38e
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Savo..neki ćudan kurs imaš između Eura i Marke, jesi li provjerio da proizvođać noževa niji isti kao i za raonike :fiery:
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Heh , kod mene se cijena mijenja u pokretu :icon_mrgreen:
Greška u kucanju , 55km = 28e :drink: hvala kolega

Kvalitet ? Do sada sam izbalirao sa tim nožem nešto preko 3000 bala i na njemu nema znakova korištenja a mislim da je termometalov što bi trebalo biti zadovoljavajuće
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Sve je lijepo dok se ima komu ici balirati, ja sam ove sezone svega 500 bala izbalirao usluzno, nista.. Nitko vise nista ne hrani u nasem kraju, nitko nista ne radi, a svi lijepo zive..
Neznam u cemu je caka, i ja bi tako htio.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Zemljak ta balirka ima igle kao i 270, ak ne najdeš kod nas evo ti stranica iz Engleske, i šalju kod nas. http://balerparts.co.uk/new-holland-baler-spare-parts.html a Imaš u Srbiji firma koja radi kvalitetne djelove za balirke. http://www.botos.rs/rs_newholland.html

zemljak, evo, da dam report, odustali smo od naručivanja jer na kraju nisu iste igle, veli jedan majstor da su po obliku iste, al za 270 su kraće, ne znam, da ima netko fizički na lageru to bi se dalo provjeriti, uglavnom, te igle koje su se potrgale su sad povarene gusnatim elektrodama i bil jedan majstor iz zelinskog kraja kod mene i pošrafal ju kak spada, sad radi ko curica.. odmah mi čovjek dal broj od nekog iz Bjelovara koji radi igle, pa možda ga skočim pitati za nove ako budem usput.
sad kad smo varili stare smo skužili da su već bile varene, a kod nas kak je balirka mi te igle nismo dirali, znači da bi i sad mogle izdržati još neko vrijeme. uglavnom, čekam lijepo vrijeme da ju isprobamo na malo većim količinama, onda budu valjda i neke slike...:(nod):
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ljudi, jel puno otpustate tunel dok balirate slamu od jecma? Balirka hoce strasno nabijati bale od jecmene slame..
Moja je danas na 350 kom razvezala 10 bala, a na prethodnih 1700 sijena samo jednu.. A otpustil sam tunel za 6, 7 krugova naspram sijena; bas mi je pila krv..
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,656
Neznam koju imaš, ali na mojoj Welger 42, opće nema veze kak je tunel otpušten ili zategnut, kao ni dal je mokro ili suho..radi kao prava Welgerica..stvarno sam pre..pre zadovoljan s njom, što se tiče vezanja ,jedino mi je bila nočna mora duljina bale..ali sad sam nekak složil i uopće se ne živciram, sjeno baliram s Tewe 400 a slamu s 500 da prešparam, iako, kao danas uleti između neki sa sjenom, te ništa nemjenjam, bez brige ide i s 500. kad je sitno sjeno onda tunel zategnem skoro do kraja. sad imam blizu 3000 i razvezala je 3 bale, jednom 1, i jednom 2, jednu za drugom..nekaj se spetljalo u špagi.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Moja je welger 45-ica i ponekad mi stvarno dode da ju zapalim.. Ako malo bolje nabija bale, odmah ne veze dobro, inace koristim tewe 500, al cini mi se da bi vec pomalo trebal prelaziti na 400..
Lijepo sveze 20 bala i onda jednu razveze, opet lijepo sveze 15 pa jednu razveze (to mi se dogada pretezno u slami, u sijenu nikad), stvarno ne kuzim te petljace i kaj se dogada.. A na ovim svezanim balama cvor je kak treba biti, dosta je dugacak i sve..
I ako ju malo brze potjeram, obavezno ne veze dobro, npr u 3. sporoj sa 539 na cca 1200 okretaja u nekoj normalnoj gredici..
Sad da imam viska novaca koji nisu namjenjeni za nesto drugo zamjenio bi ju samo tako..
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
tip 400 je deblji? ja sam imo dosta problema s balirokm ove godinejer je bilo vlazno sijeno i bio je problem u vezanu izgleda da joj iduce godine ne gine reparacija zupcanika al probat cu u drugoj turi deblju spagu pa onda odlucit :(shake):
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Felix daj mi svoj broj telefona u privatne poruke da te pozovem i da se nadjemo trebaš mi
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Nama svanulo kada smo ap 45 ispratili iz avlije

Dongfeng, daj reci sto ti se dogadalo sa 45-icom?
Ma imao je tu jedan kolega sa foruma pravu 42-ku i prodao ju je a ja nisam ni znao da prodaje, mozda bi i trgovali..
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,383
Najvise problema je bilo sa vezanjem,od prvog dana,pa jos raznih mehanickih kvarova. Kad se sve uzme vise je bila na popravkama nego sto je radila. Kod mene sto ih ima i sto znam jos ljudi da ih imaju vazda imaju nekakve probleme
Po meni se ne isplati u tu balirku ulagati novac za dobar servis,vjeruj mi da mi sada neko daje dvije za ap 52 ne bih ih ni pogledao.
 
Posljednje uređivanje:

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,189
Ma da ja znam da bi imao dosta posla s balirkom u sezoni, znaci nekih cca 15000 bala sigurno bi ovu mijenjao, a ovako za 3000 mojih bala i jos toliko usluga ne isplati mi se sad traziti drugi stroj.. Kod nas vise nema posla sa baliranjem skoro pa nista..
A ova moja je bas uscuvana, gledam malo po njuskalu te 45-ice, kaze, u super stanju, a pol onih limova nema na pickupu, sve nekakve izblijedile i zahrdale.. a meni se jos nije ni farba s pickupa pohabala..
Jedino bi na svojoj morao piksirati vile koju ubacuju sijeno u tunel, dok ih podmazem balirka se i ne cuje u radu, a dok se mast istrosi onda mi ove prve do tunela malo lupkaju..

 

Najnoviji postovi

Na vrh