• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
I moji dodavaci su spusteni do dna, al ne znam zasto mi unutarnju stranu manje nabija, prvo sto budem napravio je pogledao skrge i naostrio noz i protunoz, mada su i sada dosta ostri..

Pa to i jeste problem , ''prehranjuju'' lijevu stranu.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Digni unutarnji dodavac ( onaj do lima) za jednu rupu pa probaj. Uglavnom igraj se sa dodavacima.
 

Ivan KC

Iskusan lik
Tu od
17 Sij 2012
Poruka
3,150
Ne znam jel je do dodavaca jer ja ih nikad nisam diral, takvi su od kako je kupljena, a ja vec napravio cca 100 tisuca bala s njom, a to mi se pocelo dogadati ove godine..
 

reeno

Član
Tu od
10 Velj 2011
Poruka
438
meni često ne veže desnu stranu jedna strana kanapa je prava a na zadnjem dijelu je omča šta uraditi u pitanju su rs vezaći
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Ivan KC, pokušaj da dodavač manje gurne unutra i poslije štelovanja rukoma okreni prvi put prešo. Ak radiš punom gasom, pokušaj na 1800, jer tad i manje da šudar unutra. JA radim na 1800 inače sa Zeotrom 52.

Al jesi sretan- prvi jesi, koj ima ovak problem, svi imaju ga kontra hehe.
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,655
Kolege čini mi se da neki od vas ne shvačaju da svaka balirka ima svoj kataloški broj udaraca bata u minuti pri čemu ona radi najpravilnije. A taj broj se kreće od 60 do 110, pa prema tome prilagodite broj okretaja traktorskog vratila prema potrebi balirke i ako je sve ostalo u redu sve bale će biti pravilnog oblika,
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,075
Al jesi sretan- prvi jesi, koj ima ovak problem, svi imaju ga kontra hehe.

Ja sam bio prije njega sa tim problemom , kada sam navario sekundarne vile i meni je prehranjivalo lijevu stranu , skratio ih za 5mm i radi sasvim ok.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Koje su to sekundarne? Ove pomožne il ove, koje ubacuju u kanal? NO ja imam ove, koje bacaju u kanal drvene...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
U pitanju je Claas Markant 50..
Rastavljali smo osovinu s petljačima,sve skinuli van..
I sad problem dok smo sve vratili,nemožemo uskladiti da se igle vrate dolje prije nego bat dojde do njih..
I nije mi jasna ona kajlica s ljeve strane zupčanika..Koliko sam skužio kad zvijezda koja određuje dužinu bale,dojde do kraja i padne dole,odmakne se metalni dio kaj drži tu kajlicu i onda igle počinju iči prema gore...Ali nikako uskladiti da igle dojdu do kraja dolje i da bat ne udari u njih..
Dali netko može pomoći kako to podesit ?
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ako je prenos lancanikom, pomjeraj po jedan zub na lancu dok ne nadjes pravi ritam ako je zupcanik isto

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba namjestiti da se bat i igle susretnu pri ulazu i tako da je bat mrvicu raniji pa bi trebao i izlaz odgovarati, koliko se sjećam i na mojoj welger prije se vrati bat nego igle ali je već vezana bala pa ne bi trebalo bit problema.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma samo treba na lancaniku ili zupcaniku da pogodi zub i men se to desilo nisam pazio i pomjero za zub dok nije doslo okreno rukama, dva puta okino mehanizam i zakopco za traktor i otiso balirat

Sent from my HTC EVO 3D X515m using Tapatalk
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,290
U pitanju je Claas Markant 50..
Rastavljali smo osovinu s petljačima,sve skinuli van..
I sad problem dok smo sve vratili,nemožemo uskladiti da se igle vrate dolje prije nego bat dojde do njih..
I nije mi jasna ona kajlica s ljeve strane zupčanika..Koliko sam skužio kad zvijezda koja određuje dužinu bale,dojde do kraja i padne dole,odmakne se metalni dio kaj drži tu kajlicu i onda igle počinju iči prema gore...Ali nikako uskladiti da igle dojdu do kraja dolje i da bat ne udari u njih..
Dali netko može pomoći kako to podesit ?

Bat nemože udariti u igle, jer ima na sebi kanal kuda idu igle, ali ih može polomiti ako igle ranije krenu, a onda ima sijena između igala i bata,
Pogonski lanac raskopčaš, i pomjeraš na pogonskom zupčaniku, tako da kad je bat u krajnjem sabijajućem položaju, igle su došle i počele ulaziti u bat,
Tako sam radio na 40-ki, princp je isti,
Više puta provjeri na prazno, pa ručno okrećući ubaci malo sijena, tok nebudeš siguran da je to-to.
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Da izgubijo si se. Nisi si zarisal, gdje trebajo osovine stajati, prije razkapanja lanaca i svega.
Problem je, jer ne možeš rukom samo tako vežačke osovine naprijed vučti, jer ide tvrdo. ovo su muke isusove. I ja to štelovao tekom reparacije cijele preše 2 godine nazad. Trebaš jednsotavno zub za zub pokušavati prebacivati i rukom gonjati prešo na zamašnjaku naprijed...
 

bm joja

Aktivni član
Tu od
17 Ožu 2016
Poruka
377
U pitanju je Claas Markant 50..
Rastavljali smo osovinu s petljačima,sve skinuli van..
I sad problem dok smo sve vratili,nemožemo uskladiti da se igle vrate dolje prije nego bat dojde do njih..
I nije mi jasna ona kajlica s ljeve strane zupčanika..Koliko sam skužio kad zvijezda koja određuje dužinu bale,dojde do kraja i padne dole,odmakne se metalni dio kaj drži tu kajlicu i onda igle počinju iči prema gore...Ali nikako uskladiti da igle dojdu do kraja dolje i da bat ne udari u njih.. ili
Dali netko može pomoći kako to podesit ?
Marko balirku moraš uzubiti .Kada je bat u kranjem polozaju igle moraju počet ulazit u bat.Razlika.... moze biti jedan zub u minus ili plus .Isprazni balirku da lakše vrtiš rukom da bi provjeril.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Meni sad nije jasno, zašto mora biti bat u krajnjem položaju? Zar ne idu igle taman kad ih bat susretne da počnu ulaziti u njega?

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Našao danas jednu grešku..
Zupčanici imaju oznaku na sebi,koju naravno nismo gledali i nije se poklopila oznaka..
Kad sredimo oznake moralo bi biti dobro ...
 
Na vrh