• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Tako trebaju kako ti pises otprilike 3 cm pocetni dio bata od ulaska igala u njega :icon_eyes:
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Kod mene 2 puta prebojana šasija, pa nema više nikakvih oznak il bilo čega. Tako, da sam trebao na pamet sve štelovati po nekvi vlastiti logiki. Išao gledati kolegovo Klasovo prešo, pa onda slično štelovao. Naravno u prvo prije toga nisam imao blage veze oko toga. Imao prešo kakvih 5 godina i išao raditi na jakom prečnom nagibu. Bila premala napetost lanaca, pa jo bacilo preko lančanika. I svi smo se samo gledali, što napraviti.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Imam problema sa skidacem špage na petljacu ostane čvor gore tako dvije tri bale i poslije napravi dvije i opet se ponovi petljaci su tipa RS a balirka je Agrifull ps480 neka licenca fiat.
f284a01d523e43cf788ca4bdca87b4e6.jpg
0fd2ae13d141aabd1ef32a3670567701.jpg


što prvo da pogledam?

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Pogledaj zašto skidač ne stigne skinuti špagu. Moja welger nema skidače nego si bala kretanjem polako izvuče špagu.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Tako je imala moja claas ovo je sasvim drugo narucio sam pogonske valjčiće i danas budem skinu pa pogledao malo naostrio nož za žalost onaj drugi petljac ima taj skidac sav navaren pobrušen i radi ovaj koji zeza je ko nov

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
pregledaj si petljač,da nema po sebi oštećenja,utora,riseva.....sve to jako smeta da se špaga izvuče van
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Malo je bio hrđav ali se to ocistilo dok sam radio sa starom špagom tip 400 sad imam 4 bunta tip350 i pocela zezati a nekad znam da je radila sa 350 bez problema danas skidam taj skidac pa cu pogledati petljac i malo ga proci sa finobrusnim papirom cini mi se da onaj jezicak na petljacu precvrsto drzi spagu i još ova je deblja....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
kad stavljaš deblju špagu moraš malo popustit petljač,ali svakako dobro pogledaj da jezičac nije napravio utor na dosjedu,to se zna dogodit i onda zaustavlja špagu
 

vargas

Aktivni član
Tu od
15 Kol 2012
Poruka
523
Maiky, ako imaš kakvog "pomočnika" da ti vozi traktor, a ti idi iza balirke i gledaj što se stvarno dešava kod vezanja. Možda ti špaga bježi s onog nosa na donjoj ploči, zbog toga isto zna izgledati kao da čvor nije skinut sa petljača. To se zna događati ako plasnice nisu jednoliko prigrnute pa odjednom dođe puno mase i onda špaga pobjegne , petljač ju ne uhvati, igla donese drugu špagu i u narednom ciklusu sveže dobar čvor i onda imaš jednu špagu dobro svezanu, a uz nju i špagu iz prethodnog ciklusa kojoj je jedan kraj slobodan.
 
Posljednje uređivanje:

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Mislis na "dodavac" špage
gledao sam nešto na jubitu i izgledalo je ako zadnja spaga fula petljac da se tako nesto moze desiti a i one rolnice koje poganjaju taj nos su vise kockasti ora bi napraviti druge ili ove malo navariti pa pobrusiti....

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Teško je to tu objasniti samo tekstom, ima puno čimbenika koji utječu na vezivanje a i brušenje petljača nije dobra ideja.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Haha bih ali ne mogu, dvije sezone sam polako oko svoje čačkao dok sam namjestio kako treba. Radim oko 400 bala godišnje i teško je sam gledati što se zbiva dok voziš. Ja sam bio uvjeren da je petljač kriv dok nisam skužio da se izmakne špaga prije vezanja čvora, pogotovo kad je bilo više mase ili malo manje suho pa špaga teže klizi po masi.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Vidiš meni je jucer zeleno vezalo super a super suho nece

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Treba dobro poznavati mehanizam za biti pravi majstor kad je balirka u pitanju jer puno malih sitnica može praviti probleme.

Poslano sa mog M351 koristeći Tapatalk
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Uvijek postoi ljudi koji žele pomoči i oni drugi

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Majki, ak dozvoljavaš zajebanciju, ak pročitam tvoje ime, uvijek se sijetim pijesme Magnifico je peder hehe(Majky, Majky je...)ajd malo zajebancije.

Sličan problem se mi prije par godina događao i meni na RS vezalnim mehanizmu. A tada mi se čini nije bilo ništa druga osim raztegnute opruge povratka skidača čvora i previše popuštena kočnica na izlazu konopa sa kutije klopk. Prije svega pokušaj ovo. I pogledaj, ak imaš previše pritegnuto ovo krivuljo, po kojoj ležaj otvara petljač.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Naostrio nozic i razradio onaj valjcic napravio cca 500 bala nije razvezala niti jednu narucio dva nozica i dva valjcica jos bim treba nabaviti dva valjcica od pogona dodavaca spage
f63f8af016d3439d379b7e536318307b.jpg


Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Javljam napako u prijašnjem mom postu. Nema skidač čvora opruge, več ove dvije plošče na podu iznad kanala, pa mi to radilo problemove, da ne bude ko uzbunjen.

NE bi rekao, da je zablokiran lager ovaj sa slike bijo uzrok. VEč je bijo neošter nož virojatno.
Al koje valčiče misliš sad neznam, ak misliš ovog kao ja, imam ga ja samo jednoga, koj trči po krivulji na ljevoj strani glavne osovine vezalne. I moj zapekao od prašine. Razradijo i ide bez problemova.
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
Na skidacu postoji valjcic u obliku lopte a ovaj na slici je drugi koji poganja dodavac spage

Poslano sa mog LG-D855 koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh