• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
https://mojalbum.com/reider/remont-...a-ko-na-njem-ni-vec-nobene-plocevine/22222968
Imam stotnije slika, pa ni na jednoj nema slike videnog tretjeg kotača. Ovdje na ovoj vidi se na onom nosionom trokutu spodaj en nosač uzdužno sa prešom napraveni. No tamo se prišaraufa dodatan kotač, a napokon kotača namontira se još jedan takav nosač na drugoj strani kotača. Tako da je onda taj dodatan kotač u sredini izza hedra. A na kratko, u našim brdima ne predstavljam si vise posla bez njega.
 

gordan1982

Član
Tu od
30 Sij 2013
Poruka
366
Hvala Reider,smislit cu nesto. Postavit cu ga na pickup,ali sa mogucnoscu podesavanja visine.

Poslano sa mog HTC One_M8 koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Gordan, u zadnjom tvojem postu činilo mi se, da tražiš sliko trečeg kotača šasije, al sad sam gledao još dalje nazad, da se razpitavaš oko kotača hedra. Eto još jedno sliko. Ovdje ti je kotač hedra, koji se podešava tako po višini, a istovremeno ima ugrađeni sistem prema preobterečenju. Ak zavozim na brežuljak, pa se heder do krajne vrednosti podigne, se heder il kotač ne posavijejo. Opruge vratijo kotač u prvotno ljego.
 

Sibee

Novi član
Tu od
14 Lip 2017
Poruka
4
Pozdrav za sve, ja bih zelio da postavim jedno pitanje. Naime kupio sam nedavno balirku marke bamford bl 42 i danas sam je tek probao, izbalirao sam tri bas labave bale, i malo sam ih stegao i cim sam to uradio, puce mi lanac sto pogoni grablje tj. pick up i uvilo mi desnu iglu, a nikad ranije nisam imao balirku ni ti se susretao s njom, pa ako ko moze pomoc da pomogne, unaprijed zahvaljujem...
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Sibe, bez dlake na jeziku da kažem i neču te željeti spravljati u lošo volju, ali ako nikad nisi radijo sa prešom, trebat češ pomoč nekog sa znanjem oko toga. A ak ko tu nešto zna, bez da vidi, težko če ti pomognuti. Ako je izfazena, zavarit-sravnat češ iglu, al u prvom pokušaju če sve posatrati-posaviti se opet.
Oko pogona pick apa mogao bi riješavati to i ti sam, pogledati, gdje klima, uglavlja, al ak napomenjaš vezalno iglu, da se savije u treči bali, nemoj to bez osnovnog znanja pokušati sam spraviti u pokret.

A ak imam sad priliko, slučajno sam uvidijo na jutubu meni nikad viđeni sistem ubacavanja mrve izpred klip, pa da pokažem:
https://www.youtube.com/watch?v=bFIOCSw4crg
 

Sibee

Novi član
Tu od
14 Lip 2017
Poruka
4
reider, hvala ti puno drug, ako mi mozes jos pojasnit tako nekih stvari oko balirke, kod nas ovdje imaju neki "majstori" dodju pogledaju ne naprave kako treba ubiju to nije normalno koliko po dzepu to su mi ljudi pricali odnio sam tokaru obje igle da ih dobro uredi dao mu nacrt od nove i ona druga mi je bila malo savijena, napravio sam pick up al ovo me zanima
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Druze da tebi nije paljenje preskocilo pa ti pokrivilo igle. Provjeri to da ne.zezenes i te nove igle.
 

Sibee

Novi član
Tu od
14 Lip 2017
Poruka
4
Dongfeng drug ne razumijem sta se podrazumjeva pod palenjem, imam sameta 60 ks duplak, ukljucujem pomocu rucnog kvacila, izvini al nikad nisam imao balirku pa fakat ne kontam sta mi hoces rec, kako cu to provjerit mozda je i do toga ko ce znat
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,377
Paljenje, tj ukljucivanje vezanja na samoj balirci, nema to nikakve veze sa traktorom. Najbolje da nadjes bilo kakvog majstora da ti to pokrene da ne.bi napravio totalni kursluz.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Kada je balirka prazna, uključiš vezivanje be špage i sijena i polako ručno okrećeš balirku. Igle moraju uć taman poslije nego bat prođe preko njih, skoro da se vrhovi dodiruju ali nikako igle ne smiju biti ranije od bata.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Kao sto rece kolega dongfeng, trazi majstora da ne napravis havariju. Presa ima uzubljenje kao sto se ufazi i paljenje motora recimo. Ako nije pravilno uzubljena onda malj ce da stigne vile ili igle, polomit ce sve zivo.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
phuuu. Znaš težki su ti tu moguči svi odgovori. Da opravdam tvoje takozvane majstore, trebam ti kazati, da ako češ baš što ozbiljnije u red spraviti kakvo izhebano prešo, mogli bi oni dosta puta doć do tebe, al ne samo na ogled, jer dosta je tu radova, razkapanja, vožnje dijelova na obradu, čekanje u trgovinama na naručene dijelove, da boli glava. A onog kojeg pozoveš jednom, on ti može samo na brzino kazati nešto pored piva, gdje da počinješ, nemožedu oni pored piva nešto u nulo posložiti. A ak se koji ozbiljniji majstor zaista zahvati za posao, da jo sredi, ovo KOŠTA, jer je radova i vozikanja dosta a vijeruj i zasluže si to.

Nikakav nisam ja majstor za preše, da bi mogao ti davati nekve točne nasvete i ovdje imaju ljudi po 100 puta više iskustav prema meni, al mogu kazati samo, da sam kod svoje Vazolerke znoja i novaca prolijo, da nešto za silo sam jo opet sklopijo u život.

Ak si pikap sredijo, onda najvažnije te još čeka. Znati trebaš, da neznaš, što se kod prijašnjeg vlastnika sa njom sve događalo na kraju. A možeš uzeti u obzir, da savijenost igla može se desiti , ak je izfazena, drugo, da je igla nenastavljena več u startu na nosaču, pa udara kad se podigava, a kod jednog novog koristnika nekve izhebane preše, koju su se koristniki kod mene mijenjavali kao muškarci kurbo u baru, shvatijo sam, da mu lomilo iglo, jer čovijek cijelo vrijeme nije pravo imao napeljanog konopa skroz okave vodilice. Znači vuklo mu je iglo u jedan kraj, pa udarale u šasijo.
 

Zoki ticić

Aktivni član
Tu od
19 Stu 2012
Poruka
2,734
Majstor je skup za nas siromahe što jest jest, a možda na kraju ispadne jeftiniji kad zbrojiš živce i novce.
Bez da išta diraš u fazu stroja možeš lako provjeriti da li je u fazi ali mora biti prazna i bez konopa. Gledaj da bat prođe jedno 1-2 cm pa da igle počnu ulaziti u bat.
 

nimrennermin

Iskusan lik
Tu od
1 Pro 2014
Poruka
1,281
Pozdrav za sve, ja bih zelio da postavim jedno pitanje. Naime kupio sam nedavno balirku marke bamford bl 42 i danas sam je tek probao, izbalirao sam tri bas labave bale, i malo sam ih stegao i cim sam to uradio, puce mi lanac sto pogoni grablje tj. pick up i uvilo mi desnu iglu, a nikad ranije nisam imao balirku ni ti se susretao s njom, pa ako ko moze pomoc da pomogne, unaprijed zahvaljujem...

Mora da nije bila skupa?????:icon_scratch:
 

Sibee

Novi član
Tu od
14 Lip 2017
Poruka
4
Hvala vam puno svima sto ste mi dali odgovore, pomogli ste mi, znaci ja cu zovnuti majstora pa cemo vidjet sta i kako cemo, a ako mozete da mi jos pojasnite osnovnu upotrebu balirki, kako se sjeno smije balirati, da li smijem okretati traktor kad baliram a da ne iskljucim kardan i tako te stvari
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Sirovo je zlo za balirku, to treba da znas. Okretanje moze ako i koliko to dozvoljava ugao kardana. Ja iskljucujem na okretanju jer su mi parcele tijesne i brdovito a i kardan mi ima mali ugao.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

Najnoviji postovi

Na vrh