• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Zato jer je kod mene brdovit teren i traktore sa samo zadnjim pogonom počne gurati i nema stajanja dok ne dođe na ravno ili u grabu,na nekim terenima bez prednje vuče nemam šta tražiti sa balirkom,da je vučem sa tomekom ili bi me zgurala sa ceste,ili bi me prevrnula
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,066
Iako nemam neke simpatije prema tomi mislim da griješiš.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ja imam doduše malog tomeka,i znam da ga ne mogu uspoređivat sa većim,ali imam zetora 4340 sa prednjom vučom i znam da nekim mjestima ima i on posla oko transporta balirke,nije da ne može,ali znam da manji i laganiji stroj to nebi mogo,znam da sam je na neka mjesta jedva izvukao,a da ne govorim kad je treba uz brdo na rikverc tjerat da bi se okrenuo
 

reider

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2012
Poruka
839
Bane nisam znao, da imaš prešo ili sam zaboravijo, pa si mi to kazao. Neugodno ju gurati rikverc znam. Ljudi na svojim parcelama nekako su izviježbani, kako voze sa stroejvima, pod kojim uglom i kojom brzinom sa kakvim velikim zavojem. Problem je najviše puta, gdje teren ne poznajo. Znači negdje uslužno i, malo koju pivo previše, il se žuri prije kiše il slično. Siječam se, kako mi terala preša nizbrdo Zetora 5245, kad sam mu zaboravijo uključiti pogon. Prije popijo nešto, nizbrdica veoma kratka. Srečom nitko nije došao dole po putu, kad sam ulijetijo na asvaltan put izpod brega.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Slabo vrijede na nizbrdicama na livadi, ako priključak ne pritišće traktor. A balirka je na vagi. Tu pomažu ili prednje kočnice ili prednji pogon.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Ljudi imate li vi kočnice na traktorima.
Očito još nisi vragu pod rep gledal pod rep
Ko što ti je kolega zj objasnil,fali pritisak na osovinu traktora i balirka "dirigira" traktoru smjer i brzinu
Bez prednjeg pogona ili prednjih kočnica teško da je možeš zaustavit
Ili se uradi kako je kolega mbozic kočnicu na balirki
Interesantna je jedna stvar da niti jedna starija balirka nema tvornički ugrađene kočnice
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
Meni nije jasno gde vi vucete te balirke,ja imam rivijeru i vucem je sa univerzalom i cini mi se da bi izasao uz masnu banderu a radio sam po raznim brdima i vukojebinama bez ikakvih problema
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
A kak ide u rikverc?
Ima pri nama (a pri nama nije ekstremno brdo već je više valovito) škarpi i mjesta gdje te može pogurati. Sad zamisli gdje su veliki usponi.
Meni se dogodilo, doduše s beračem, da su mu kotači pali niz škarpu od skoro metra. Naprijed ga nisam mogel ni pomaknuti. Srećom pa je iza bila ravna livada, pa sam skinul kardan i spustil se u rikverc. Probaj zamisliti kak je traktor stajal dok sam se spušta niz kosinu... Kabina skoro do bunkera.
Sad si zamisli kak bi izgledalo da te tam balirka pogurne, a nemreš zakočiti...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,390
Isto ti je, jer nema pritiska ruda.
No, svakak je bolje na kuki jer se ista nemre vertikalno pomicati ko poluge hidraulike.
 

Viduka OPG

Iskusan lik
Tu od
23 Velj 2019
Poruka
3,181
Ja sam s welgericom ap41 išao prilično sigurno a imam dojam da ni sa ovom John Deer 332 nebi imao problem makar tu livadu na toj padini čovjek više ne kosi.
 

LAKI

  
Tu od
13 Velj 2019
Poruka
1,120
To stoji da u rikverc moze biti problem ali ja sam blokadom I to resavao ali sve se moze predvideti i spreciti pa tako jos dok grabuljam ja planiram gde cu I sta cu I kuda cu i kako balirati
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,943
Kod mene se sve prikolice i balirka kače isključivo na doljnjoj automatskoj poteznici,i to je ok,ali kod traktora sa samo zadnjom vučom je problem kod transporta na nizbrdici kamenčići koji su po cesti i kotrljaju se po cesti po njima ideš ko sa rolama samo ide ponekad čak i prazan traktor ,a kamoli sa balirkom
Laki
Svi mi planiramo,i sve se odradi,planiraš najmanje opasnu putanju i kuteve,ali uzbrdice i nizbrdice nemožeš izravnati
Da se razumijemo ima i kod mene ravnih i lijepih puteva i njiva,ali ima i onih manje lijepih
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,375
IMG_20200529_092857.jpg
Majke mu ga vidi kako je Svabo nacrtao da se kaci balirka.
Vazda kacimo na poteznice i dok se baliralo sa 539, a i sada sa duplacima, bar po meni je lakse za rad pogotovo ako je neravan teren i put pun kanala kao sto je kod mene slucaj.
 

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Poštovani forumašu može li velika pomoć oko balirke Internacional. Danas smo krenuli sa baliramo sijeno iz prikolice. Udario je nož od nož. Skinuli smo bat sto gura sijeno, zamijenili ležajeve i napravili novi nož(fiksni). Sve sklopili i probali i sve za 5. Parkirali balirku kraj prikolice i samo šro smo uključili balirku opet isto. Teren gdje baliramo je blago nagnut. Ima li neko ideju šta da još pogledamo, popravimo. Balirka je jesenu sezonu završila bez kvarova...

Poštovani forumašu može li velika pomoć oko balirke Internacional. Danas smo krenuli sa baliramo sijeno iz prikolice. Udario je nož od nož. Skinuli smo bat sto gura sijeno, zamijenili ležajeve i napravili novi nož(fiksni). Sve sklopili i probali i sve za 5. Parkirali balirku kraj prikolice i samo šro smo uključili balirku opet isto. Teren gdje baliramo je blago nagnut. Ima li neko ideju šta da još pogledamo, popravimo. Balirka je jesenu sezonu završila bez kvarova...
 

Prilozi

  • IMG_20200601_195549.jpg
    IMG_20200601_195549.jpg
    76.5 KB · Pregleda: 19
  • IMG_20200601_195607.jpg
    IMG_20200601_195607.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20200601_195614.jpg
    IMG_20200601_195614.jpg
    51.5 KB · Pregleda: 20
  • IMG_20200601_195653.jpg
    IMG_20200601_195653.jpg
    35.1 KB · Pregleda: 17
  • IMG_20200601_195649.jpg
    IMG_20200601_195649.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 17

niho

Član
Tu od
25 Tra 2011
Poruka
255
Laki on je legao na svoje mjesto, na ravnici je balirka radila super i pod punim gasom. Blago je nagnut teren gdje trebamo balirati i tu nam se dešava da nož udari u nož.
 

Najnoviji postovi

Na vrh