• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Hitno potreban majstor za balirku welger ap12.jedanput uhvati spagu 3puta ne..znaci na petljacu uhvati a drugi kraj joj pobjegne.ako netko ima broj od majstora.Ja sam iz okolice varaždina.
0916635485 kristijan..međimurje

0916635485 kristijan..međimurje
Imaš petljač i držač špage..ako držač pusti špagu,prije nego treba iza njega imaš šaraf s oprugom s kojim zatežeš lisnatu oprugu..po kojoj se vrti skidač,a ona ga drži napetog..Meni jednom ispao taj šaraf i zgubio tu oprugu.ali onda nije uopće vezala
 

odbjegli-ratar

Novi član
Tu od
29 Lip 2021
Poruka
2
Pozdrav, treba mi hitno vanjska guma od manjeg kotaca sa balirke Welger AP45, a ne mogu naci nigdje za kupiti. Ako netko zna trgovinu ili nekoga tko prodaje. :)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,975
Zato je u njihovom prostoru prodajno servisni centar koji radi u sklopu Doma
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Pozdrav, treba mi hitno vanjska guma od manjeg kotaca sa balirke Welger AP45, a ne mogu naci nigdje za kupiti. Ako netko zna trgovinu ili nekoga tko prodaje. :)
Moram vidjeti ali možda imam ja tu gumu doma. Napiši mi dimenzije da provjerim. Trebala bi biti nova, ne korištena. I sam sam ju jedva našao.

Ja ne kužim u čemu je poanta da ne vrtite te strojeve kako treba ? Neki dan gledam čovjek sa sonalikom radi sa rolo balirkom JD u leru. Neki drugi bi sve radio u leru. Pa svi ti strojevi su predviđeni da rade na 540 obrtaja kardana a mislim da je i traktoru lakše kad ima malko veći gas.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
2,984
Zbog brzine kardana.
Mislim ako je manji gas na traktoru da sporije vrti kardan
Kužim ja tebe,al ne kužiš ti mene,ne vidim razlog da ga vrtiš na malim okretajima,jer je balirka predviđena da se vrti na 540,ako je vrtiš sporo mučiš i traktor i balirku,i neće ti dobro bale radit,uzmi za primjer sjekiru spusti je lagano na panj i nikad ga nećeš presječ,isto je i kad balirka reže sijeno,samo naprežeš sav materijal je nema zaleta,ali radi kako sam želiš
 

odbjegli-ratar

Novi član
Tu od
29 Lip 2021
Poruka
2
Moram vidjeti ali možda imam ja tu gumu doma. Napiši mi dimenzije da provjerim. Trebala bi biti nova, ne korištena. I sam sam ju jedva našao.

Ja ne kužim u čemu je poanta da ne vrtite te strojeve kako treba ? Neki dan gledam čovjek sa sonalikom radi sa rolo balirkom JD u leru. Neki drugi bi sve radio u leru. Pa svi ti strojevi su predviđeni da rade na 540 obrtaja kardana a mislim da je i traktoru lakše kad ima malko veći gas.
Trenutno je kod majstora cijeli kotac tako da ne mogu izmjeriti dimenzije ali ovo pise na gumi "continental 8.00 12 aw-farmer". Na googleu ne mogu naci tu gumu, a trgovina koju sam zvao kaze da se takve vise ne proizvode tako da nemam pojma vise..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,756
Nisam imao vremena pogledati. Ako si zainteresiran za gumu pogledaču sutra. Te su gume jako rijetke, znam. Nekad su ih ugrađivali na kineske kombije.
 

Najnoviji postovi

Na vrh