• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Z

zoran

Guest
Kakve balirke koristite?

Znam da pomalo izlaze iz mode ali meni su za slamu npr. jako dobre, lakše baratam s balama.

Imam stariju Welgericu AP-51 koja me baš ne oduševljava; pick up čim dođe na krtinjak prestane se okretati, svaka peta bala se odveže...

Prije nje sam imal Massey Ferguson-a 120 koja je bila za dvije klase bolja od Welgera no teško sam nalazil djelove za nju pa sam ju prodal.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma slušaj, welger ti je broj jedan u balirkama...ja imam ap 45 i radi ko zmaj...a što se tiče proklizavanja,zategni remen ili ga promijeni...to što ti se razveže bala su istrošeni prsti petljača,pa špaga zapne na izraubanom dijelu prsta i ne uspije ju zavezat....bakon te bale što se razveže ona iduča ima viška špage,jel da?
 
Z

zoran

Guest
točno, hvala majstore

zašto mi onda puca onaj osigurač na zamašnjaku?
 
P

paor

Guest
i ja imam 45-ticu i baš mi se dešavalo to o čemu priča abrlili.
promijenio sam prste (oko 250 kn) i radi bez greške.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa on ti je glavni osigurač, i puca tek pod jakim opterečenjem,a pogotovo pri baliranju slabo suhog sijena...jer ga teško sabija...
 
Z

zoran

Guest
Robi, da li si zadovoljan s njom?

Ima li kakvih mana? Mislim da su i Deutz-Fahr jako dobre balirke.
 

robi

Član
Tu od
22 Sij 2007
Poruka
377
Jako zadovoljan, nikakvih problema, kvarova nema,do sad.
imahidraulično pomicanje ruda i pick up.
Æuo sam da je bolje kad imaju za pogon kardan, a moja ima u sebi lanac.
Pa čemo vidjeti.Prije nje sam imal Welger AP 42 s kardanom, isto jako dobra.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo moje 45-ice
COLOR]
 
B

banijac

Guest
Ja imam class-ovu...Markant 50..stara je ko isusov magarac...a kod mene je napravila oko 20.000 bala...i nikad nisam imao kvarova...samoinicijativno sam mijenjao vodilice i ležaje bata i stavio novi nož...i odtad nema pucanja štiftova....
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma ova moja je kod mene 3 godine i več je napravila preko 35000 bala,i nema nikakvih kvarova...vjeruj.samo redovno podmazivanje i održavanje,servis prije sezone i to je to.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ljudi jel itko od vas zna gdje ima za nabavit onaj produžetak tunela koji ide u prikolicu i ako imate kakvih slika?ili onaj trakasti izbacivač(katapult) za bale... i to za welger ap 45?
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Welger je zakon od preše ujak ima AP 52 ta je u jednoj sezoni natukla preko 20.000 bala , podaži stavi špagu i deri, u deset godina nikakvih kvarova,
 
R

Ratarko

Guest
Moj bratič ima jednu Welger prešu ali malo stariji model , visokotlačna je , radi tip-top. Stvarno su kvalitetni strojevi , za HR seljaka bolja ne treba za kvadratne bale.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
je,stvarno su strojevi...ja sam lane napravio nešto više od 13000 komada,što kaže zvona,samo masti,špage i nema stajanja...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e ljudi,kakve špage koristite u prešanju?ja na primjer,koristim teufelberger tip 500,iako mi je rečeno da koristim 400...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Obrisan neispravan link.

Ovo je posao a ne bacati bale vilama na prikolicu
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e da da... :lol:
ali treba imati veliku livadu za taj sistem...to ide još jeftinije kad se za balirku zakači prikolica i ondsa jedan traktor vuče sve..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa ne mora biti velika da bi imao takakv sistem. Pitanje dali znate koji je traktor što vuče prešu?
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Pa ne mora biti velika da bi imao takakv sistem. Pitanje dali znate koji je traktor što vuče prešu?

Medo :D
 

Najnoviji postovi

Na vrh