• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

B

banijac

Guest
hehe.. :lol: prolazila je jedna mala koja čuva krave u bikiniju...pa sam ekipi pokazivo..hehe

140-150 bala...trenutni rekord...bilo je umiječe poljskim putem dovest doma sve u komadu...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
ma nema frke,ako je dobro složeno i pritegnuto kao što vidim gurtnom...to onda ima da ide,jedino se može prevrnut,ne daj Bože.
 
M

Milan

Guest
Da li neko ima katalog rezervnih delova za Welger Ap-41,52 ili slicno
 
P

paor

Guest
za agroslavonca i ostale kog zanima

Katalog za welger -45 (rar, 850kb)
Obrisan neispravan link.
 
B

banijac

Guest
Ima li tko katalog dijelova za Class Markant balirke...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
evo slika iz današnjeg baliranja...

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

ovo je bio tek prvi otkos...nažalost..nismo stigli pokosit..i opet je prinos nikakav,suša ubila travu...
Obrisan neispravan link.
 

mario

Legenda
Tu od
28 Srp 2006
Poruka
3,041
da otvorimo neku novu temu Spremanje trave ili tako nekako?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
mario kaže:
da otvorimo neku novu temu Spremanje trave ili tako nekako?

ok,može mario...ipak je to jedna važna djelatnost u stočarstvu,koju više manje svi obavljamo..
 
Ž

žex

Guest
Ljudi, trebam pomoč.
Živim u brdima i dosadilo mi kupiti sijeno ručno. Kupi bih neku balirku, ali je problem što su kod nas jako uski poljski putevi pa normalne balirke ne mogu proči. Treba mi nešto do 190cm širine. Gledao sam po internetu i koliko sam skontao da to samo Italijani rade Gallignani, Abbrijata ili kako se več zovu. Zanima me kakve su, rekoše da nema dijelova za njih i da nisu baš nešto. Znam da su tako male mašine spore, ali brže su nego ručno :)
Å ta bi mi bilo najbolje? Gdje kupiti?

E da može proči Welger sa slika , one su po priči mnogih najbolje za nas. :(
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
e pa ne znam ti ja baš...welger su dosta široke, ali nisu toliko teške za brdo,i ja s njom radim u brdu i to još sa imt 539..

welgerova 41 koja je kao manja balirka je 2,40 metara široka..
malo uže su MOŽDA fahrove...ne znam za onu što član čugi ima lifamovu kolika je..

zar ti ne bi bilo bolje kad su tako uski putevi uzeti malo manju samoutovarnu prikolicu?
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
joj pa nisam mislio da je lifam presa toliko teška... :?
moja ap 45 ima tek 900 kg,a radi mnogo bolje i brže...pa u čemu je sad tu caka,nije mi jasno??
 
Ž

žex

Guest
Hvala vam na odgovorima.
Trenutno imam 4 grla, al kad bih malo olakšao pripremanje hrane povečao bih. To je skromno znam, al tako je. Inače sam iz Mrkonjič Grada. Kod nas se održava takmičenje u ručnom košenju a poznati smo i po kosama kovanicama tzv. Varcarkama, ako ste čuli.
Niko nije prokomentarisao Italijanske prese, evo karakteristika i par slika ovog modela što mi je zapela za oko.
Gallignani 1600, Godište 1995, Dimenzije cm 414x187x160, Zahvat 130cm,
snaga potrebna za rad kW(hp) 15-18 (20-25)
gallignani-1600.jpg

gallignani-1600.jpg

Razmislicu o prijedlogu za manju samoutovarnu prikolicu, mada je to opet rifuza i šta stim. Jedino izvuči negdje na pogodno mjesti i tu balirati :?
 
B

branko

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

evo par slicica prve quadrantice koju sam ja vidio kod nas, nemam pojma cija je ni za koga balira, a traktor je imao zg tablice.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

Obrisan neispravan link.

dino promatra balu i misli si "ti bokca" kak bi ove bilo slagati na prikolici (ovo je nas clan kotiscak i dok smo bratu vozili male bale obicno ih je slagao na prikolici op.a.)
 
P

paor

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

ti bokca, ja se još nisam otarasio malih četvrtastih i prešao na okrugle, a američanosi pomalo napuštaju i te okrugle i sve više koriste četvrtaste


IMG_0248.jpg


ovo je sa http://www.dairyforums.com/

a evo i komentar koji je išao uz tu sliku:
- Them big Square Bales are the best thing since sliced bread. Just amazing how much hay they can pack into a bale. This hay is Birdsfoot Trefoil. Anyone else grow or feed Birdsfoot Trefoil?
 
B

branko

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

paor

ti bokca, ja se još nisam otarasio malih četvrtastih i prešao na okrugle, a američanosi pomalo napuštaju i te okrugle i sve više koriste četvrtaste

to je jos uvijek za nas malo preskupo, tj. velika razlika u cijeni i balirke i omotaca, a jedina prednost joj je lakse pospremanje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh