• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Re: Balirke za kvadratne bale

DOOOOOOOOBRAAAAAAAAAAAAAA Vidim ista je kao ujakova 52 nema lanaca i ostalih stvari koji samo smetaju to je negdje 70 i koje godište
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

Vidi se da nije puno radila i da je očuvana.. Jedino možeš malo turpijom naoštrit noževe koji režu špagu tamo na petljačima,vidi se da su tupi pa ju onda čupa,ostaju čuperci.. ;) Inače,samo riječi hvale...
 
H

huki

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Poštovani forumaši,
Hvala na čestitkama. Bobo oprosti zbog slika, jer me nešto zezao komp. Inaće slike sam stavljao po pravilima preko upload centra. Nemoj misliti da se ljutim.

Balirka je 1988 godina, kupljena u Lužanu kod "Gašparec prometa", telefon 01/2013793. Ako niste znali to je na staroj varaždinskoj cesti prema Svetom Ivanu Zelini. Čovjek ima puno dobrih traktora, priključaka, i sveg ostalog pa ak vas interesira.....
Htio sam to poslikat sa mobačem ali mi nije dao.
 
H

huki

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Poštovani forumaši,
Evo novog pokušaja stavljanja slika na forum.
Ako nešto nije u redu sa velićinom slika, molim administratore da ih urede.
Plačam piće u Gudovcu.
dsc00108sq2.jpg

dsc00109aj3.jpg

dsc00110lb1.jpg

dsc00112ag9.jpg


Piće zarađeno! Kopirao si krivi link na sliku. Kopiraš onaj na kraju stranice (T... for forums 1) alen28
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
Re: Balirke za kvadratne bale

WELGER 52=ZAKON prošle godine napravil čak preko 20 000 i onda preskočili tanjurasti zupčanici sa petljačem i hvatačem do sad je radila bez problema napravil već oko 100 000 bala slame i krme u 7 god. ali prošle najviše
Trebao bi to mijenjat ako ko ima kaj rabljeno ili novo neka javi
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

Ja imam Welgericu ap 41, pa mi nekako puno manja izgleda od ove 42.
 
B

Bubu

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Ma zajebite vi vase WELGER-e, CLAAS je i TATA i MAMA!!!
 
Č

Čugi

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Bubu kaže:
Ma zajebite vi vase WELGER-e, CLAAS je i TATA i MAMA!!!

Svako svoje hvali, ali je činjenica da je Welger mašina za Class!
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Balirke za kvadratne bale

Claas je kod mene doma vec 5-6 godina i nikad kvarova nije bilo. Godiste je negdje 80-to. a Wegler je jako dobra marka ali ne puno bolja od Claasa
 
B

Bubu

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

toma84 kaže:
Wegler je jako dobra marka ali ne puno bolja od Claasa
Welger uopste nije bolji od CLAAS-a! Pre par godina sam balirao na jednom imanju sa jos nekolicinom ljudi i onda sam video koliko je CLAAS bolji! Oko mene sve sami Welgeri i pola njih je stojalo zbog glupih kvarova, a ja sam samo vozio i vozio 2. brzom..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,715
Re: Balirke za kvadratne bale

Bubu kaže:
toma84 kaže:
Wegler je jako dobra marka ali ne puno bolja od Claasa
Welger uopste nije bolji od CLAAS-a! Pre par godina sam balirao na jednom imanju sa jos nekolicinom ljudi i onda sam video koliko je CLAAS bolji! Oko mene sve sami Welgeri i pola njih je stojalo zbog glupih kvarova, a ja sam samo vozio i vozio 2. brzom..
Čuj, a zakaj su bale iza Claasove preše uvije nabijene "u kiflu", tj. jedna strana jače a druga slabije? To nisam videl ni iza Welgerove, ni iz Johnny-jeve preše? :scratch :?:
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Re: Balirke za kvadratne bale

Zato kaj fali jedna opruga isgurno :) Dolje na kanalu otraga ima cesalj koji drzi sijeno da se ne vraca natrag kad bat nabije. Moje su potpuno ravne. Nije bilo opruge,stavio obicnu od sjedala sa traktora i radi. Frajeri su biliu prodali Claas-ovu balirku radi toga, kasnije dosli i pricali pa im moj tat rekao da im je sigurno falila ta opruga
 
B

Bubu

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Pa kod mene nema tih krivih bala! Sem te opruge na ceslju, moze da se steluje koliko ce vile da udju u komoru tj. koliko duboko ce da ubace masu. Kada je sve to nastelovano, ide kao zmija. Moj komsija ima Welger AP 630 staru oko 5 godina i ne moze da prodje mesec dana da ne sjebe nesto. Godisnje izbalira otprilike kao i ja.
 
Č

Čugi

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Ja govorim o iskustvu ljudi u mom kraju, o razlici i uzrocima gore pomenutih polovnih uvoznih balirki sa zapada već sa pisao ranije i neću ponavljati. Kakve su nove sad kada se porede u radu, ne znam, moj komentar se odnosio na one koje su u eksploataciji duže vremena u mom kraju.
 
B

Bubu

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Hvala Bogu, kod mene u selu ih sve vidim u exploataciji pa znam. od Poljostrojke preko Claas Dominant-a, Welger 42, 52, 53, 71, 630, 730 do Markant-a 42, 55 i 65..
 
A

agroslavonac

Guest
Re:

zoran kaže:
Robi, da li si zadovoljan s njom?

Ima li kakvih mana? Mislim da su i Deutz-Fahr jako dobre balirke.
ako imas od john deere 342 neki prospekt posalji
 

Najnoviji postovi

Na vrh