• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

Nema na čemu, volim pomoći! :mrgreen:
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Balirke za kvadratne bale

slabo je gazda stisnuo dasnu balu ;)
može to biti puno bolje..
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

ap 41 je moja balirka i malo je slabije stisnuto zato jer to su bile prve bale napravljene od kad sam balirku dovezao s servisa i preporučili su mi da ne radim odmah jeko sabijene bale veš da nek napravim jedno 100 bala malo slabijih, pa sam tak i napravil i poslije ju još malo našpanal i sad to su bale prav zbite, a da tek probaš otavu nositi, ta mala bala je tak teška koda je velika :mrgreen:

kaj se tiče ap 45, to mi je sused baliral dok je moja bila na popravku!
 
B

BAJA

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Ja sam novi ijako mi se svidja ovaj forum imam balirku poljostroj i jako je dobra godisnje izbaliram 30 000 bala sobzirom koliko bala toliko se i kvari sve sto radi i kvari se. Otiso mi je reduktor ako neko ima ili zna gde ima ...
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

ako već toliko puno godišnje baliraš onda si nabavi pravi stroj.. ja baliram do 13 000 godišnje s welger ap 45 i nikad ozbiljnih kvarova,a kupio ju polovnu..
 
B

BAJA

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

To mi je i snasa sada rekla. Kaze svaka cast ali hoce novi auto,hoce ovo ono dete trazi svoje pa tako da mi ostane krpat staro :roll:
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

e baja ako budeš kupovao nove aute,a radio s drljama nećeš dugo... koliko samo živaca košta stroj kad stane u sezoni,a koliko je to propalog sijena?
 
B

BAJA

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Imam dosta strojeva a sam radim dok sve to pokrpam kraj godine i tako jovo nanovo pomolim se bogu da i ove godine ide isto netreba bolje samo da nije gore. Za moju presu sam vise emocionalno vezan naucio sam dosta oko nje pa nemoram zvat majstora.Vucem je sa torpedom 75 ima izvode za kipovanje a presa klip za sirenje i skupljanje i jos mnogo sitni prepravki koje mi omoguce da brze izbaliram i nekvari se ona toliko da sad mi dodje da je zamenim za novu
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

ma kupi ti sebi neku rolku za 3-4000 eura i to sa 75 ks mora pjevat... puno ćeš si olakšat,jedino si još kupiš vilice ili naletni stražnji na td-a staviš,na njega šiljak i možeš tovarit i sam bale u prikolicu..
 
B

BAJA

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Vidi iskljucivo ja baliram usluzno sve su to domacinstva sa 2 3 kravice stari baba i deda tako da kod nas nema rolice a nek tovare vilama.Ja nemam stoke.To ko ima puno stoke taj koristi rol bale i utovarivac.
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

a taako,ti si onda ko i ja,samo što ja sebi izbaliram do 2000 ostalo usluga,ali od ove godine nema više usluge,samo ozbiljnim ljudima,nema za bakice i didove 20-30 bala..
 

dado 1

Član
Tu od
10 Stu 2008
Poruka
185
Re: Balirke za kvadratne bale

abrkili kaže:
a taako,ti si onda ko i ja,samo što ja sebi izbaliram do 2000 ostalo usluga,ali od ove godine nema više usluge,samo ozbiljnim ljudima,nema za bakice i didove 20-30 bala..

ha,ha,ha 20-30 bala i pričekaj za pare do penzije,to je posao.pa onda prođe pet penzija dok dobiješ novce....tako je bar meni
 
B

BAJA

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

u principu je tako imam i ja ozbiljnije musterije sa po 1000 2000 bala al kad bi ziveo samo od tog nebi izvuko kraj sa krajom malo zemlje malo kombajom usluga malo traktorom oranja spremacenja e onda je to nesto drugo.
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

Evo kupio prijatelj ovih dana balirku, za male pare, pa jesti li vi ikad vidjeli što ovakvog :D :!: :?:

aNaNa016-2.jpg


aNaNa017.jpg


aNaNa018-1.jpg


aNaNa019-2.jpg


aNaNa020-1.jpg


aNaNa021-2.jpg


aNaNa022.jpg


aNaNa023-1.jpg


aNaNa024.jpg


aNaNa025.jpg
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Balirke za kvadratne bale

Pa s ovim je još Hitler balirao :blackeye :blackeye
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

Neka Francuska marka, tražio sam malo po netu, i jedva našao neke slikice, danas inače prave rolo i velike kvadratne balirke
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,023
Re: Balirke za kvadratne bale

Nije baš u nekome naj stanju...
treba malo pričekat da dođe ljepo vrijeme i treba ju sprobati ;)
 

Najnoviji postovi

Na vrh