• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Re: Balirke za kvadratne bale

@miladin: ja sam na brdu,pa sa 539 uspješno tjeram welger ap 45,koja je malo jača i veća balirka..Eto,toliko od mene.
 

Mike

Član
Tu od
6 Sij 2009
Poruka
969
Re: Balirke za kvadratne bale

ja sam z ovem svojem kršom baliral sa zekom po nasipu kod Drave 8) ...bilo je tak strmo da je sve to komplet klizalo prema dole,al se nisam prevrnul sam bez naglih manevara i ide bez brige ,jer svaka balirka ima široki trag gaženja i ovješena je na traktor i pritišće ga tak da do prevrtanja može doći jedino zbog nepažnje i glupiranja šofera :lol:,no ipak treba gledat da se ide gdje je što manja moguća strmina i nebi trebalo biti problema...barem ja tak mislim :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
Z

zvekan

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

17082008670.th.jpg
[/url]]
 
K

Karlito

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

:scratch :scratch :scratch :scratch :scratch :scratch

BallenschleuderBS345.jpg


kakav je pak ovo katalpult ili kako se to več kod vas zove :?: :?:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

To je obični katapult na DEUTZ-FAHR balirki, tak ima i WELGER samo malo drugačije izgleda i drugačiji ima pogon
 
K

Karlito

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

hmm,nebi baš reko da je isti...tu u mojoj okolici niko nema balirku s katalpultom,a u djedovom selu ima puno jd i welger balirki i dosta njih ima katalpult ali to izgleda ko tunel samo spojeno na balirku a tu na df ima i neki kardan iza za koji nisam siguran kaj uopče radi i nije katalpult skroz do prikolice a rudo nije dugo nego kolko ja vidim bala je u zraku i leti poput rakete u prikolicu što ja nikada u životu niti na slikama do sad niti uživo nisam vidio,no vrlo mi se sviđa...

inače kolko se prikolica vidi izgleda mi naš super za prijevoz bala,a ne da se na gumenjak slažu pa moraš pazit kako češ koju stavit da nepopadaju do doma
 
B

Bobo

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Ja koji se bas i ne kuzim u balirke znam da neki ovdje mjesaju pojam "katapult za bale" s pojmom "produzetak tunela"

katapult ispucava bale u prikolicu i dobiva svoj pogon, dok je produzetak tunela samo pasivni dio i sluzi za istu svrhu kao i katapult, al je puno jednostavniji i jeftiniji stroj koji ne zahtjeva odrzavanje...
 
K

Karlito

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

pardon nisam niti ja stručnjak za bale,djed više vozi travu sa samoutovarnom a znamo koji put i dat neome da zbalira i je nisam vidio onakav katalpult ili kaj več je na df balirki...mislim da forum zato i postoji da oni koji neznaju neš nauče i da im oni koji znaju objesene...
 
T

tibor

Guest
Re: Balirke za kvadratne bale

Pre par god. sam imao ovu Welgerku sa katapultom,nego nisam mogo koristiti ,jer radim usluzno i malko je spor i moras prikolicu vuc iza prese
press03.jpg
 

Marijo

Član
Tu od
23 Velj 2009
Poruka
58
Re: Balirke za kvadratne bale

koliko ja znam postoji katapult sta ste spominjali koji izbacuje bale,a postoji takozvana lotra koja ne izbacuje bale nego jedna bala gura redom drugu na prikolicu ako sam u pravu? :scratch
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: Balirke za kvadratne bale

Marijo kaže:
koliko ja znam postoji katapult sta ste spominjali koji izbacuje bale,a postoji takozvana lotra koja ne izbacuje bale nego jedna bala gura redom drugu na prikolicu ako sam u pravu? :scratch
da u pravu si
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
dali je netko imao prrilike vidjeti Ford presu za male kockaste bale????
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
pa zar postoje i fordove prese

moj kolega sa posla upravo je jednu danas popodne isa pogledati staro ko biblija ali je cijena jako jako konkurentna pa zao "pitamo" dali ima neka koperacija forda sa nekim tko je radio balirke za njega. Jer postoje nasa sam na youtube ford 530 balirka ....
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
možda New Holland ali nisam siguran(zaključujem po traktorima)

moja preporuka da se nesto takvo ne kupuje,vjerojatno je niskotlačna i ne radi 'suvremene bale' nek one 'snopove bale'
ako je po cijeni starog željeza ajd možda ima nekog računa uzet pa je danas-sutra prodat na otpad kad bi je trebalo popravljat
 

maiky

Aktivni član
Tu od
9 Velj 2007
Poruka
1,598
možda New Holland ali nisam siguran(zaključujem po traktorima)

moja preporuka da se nesto takvo ne kupuje,vjerojatno je niskotlačna i ne radi 'suvremene bale' nek one 'snopove bale'
ako je po cijeni starog željeza ajd možda ima nekog računa uzet pa je danas-sutra prodat na otpad kad bi je trebalo popravljat

potpuno se slazem s tobom (neznam koja je cijena ) ali ako je kuna po kili onda je OK :blackeye
 

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
eyy

Ljudi oprostite ali prekasno sam vidio ovu temu.
Ja imam balirku WELGER AP 52.
Zanima me ima li tko ovakve balirke,i kako ste zadovoljni s njima?
 
G

Gaf

Guest
Ljudi oprostite ali prekasno sam vidio ovu temu.
Ja imam balirku WELGER AP 52.
Zanima me ima li tko ovakve balirke,i kako ste zadovoljni s njima?

Imam balirku WELGER AP 52 i zadovoljn sam s njom.U odnosu na
AP 45 brže radi,ima veći protok sijena i manje zastoja.U poredjenju
s nekim drugim balirkama ne znam,jer sam radio samo sa ove dvije.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ja sam svoje zadovoljstvo naveo pa ako imas kakvih pitanja,savjeta ,primjedbi samo reci o vezi ....balirke
 

Najnoviji postovi

Na vrh