• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Kuba

Član
Tu od
8 Velj 2011
Poruka
175
I mi smo jako zadovoljni s njom čuvamo ju,garažiramo sve kako treba i nejdemo u zaradu jer imamo puno svoga.
I naša napravi ljepe bale.
Neznam točno kad smo ju kupili pitat ću tatu ali znam da smo ju platili 6.000 Km(maraka).
 

toma84

Aktivni član
Tu od
10 Velj 2008
Poruka
2,026
Ovak imam Claas Markant 50 i interesira me kakvo ulje se sipa u getribu?

Hvala!
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Vjerojatno kao i u sva kućišta prijenosa,pomiješaj ulje i litijsku mast i to naspi.ne pitaj za omjere,to će ti reći majstori,ja sam samo laik.. ;)
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Farove balirke su ok dok se redovno odrzavaju.Znaci nevole luftove.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
Opća rasprava o presama

evo stiglo pojačanje :supz:
SOMECA M11 po preporuci majstor levaka

slika019z.jpg


slika018q.jpg


slika017u.jpg


inače ona moja rivijera je ''kućna'' presa , ovu sam uzeo jer se nadam da proširim teritorij uslužnog baliranja jer sam vidio prostora za to
a nikada je nije kasno ni prodati mada mi to nije prioritet
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
Izgleda derutno,ali nadam se da će ti odradit dobar posao. ;) Koliko si ju platio?Da pogađam 1500 e?

Pošto ide baliranje kod vas?I koja je cijena špage i goriva?
 
B

Bobo

Guest
Vec ja vidim sta on planira... Balirat ce snijeg i prodavati eskimima za prave iglue...

Savo, savo. ap ti malo "vrcas snijeg" malo baliras, malo kopas kanale, malo po vasarima, malo sarafas, malo nesto izmisljas, malo auto cross...

Sretno u sredjivanju stroja!

u kakvom je ovako stanju, jel ju levak pregledao ili ti je samo dao savjet koji model da trazis? Meni se cini dosta dobra, a abrkili ne vidi dobro zbog mracnih slika ;)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
koliko poznajem savu,sve i da je proda mislim da će je prvo srediti mehanički i optički pa onda prodaja,ali nevjerujem da će je lako dati jer nema kod nas širom bih toliko poljoprivrednika da imaju sve mašine pa se puno radi uslužno što je i pametno da se nekupuje toliko strojeva.zadruge profitiraju puno jer svako ima koristi od toga a nabavna se cijena dijeli na više suvlasnika.

dobro pitanje za cijenu.koliko je kod vas baliranje? kod nas 80 pf. mada ja platim nešto manje jer izričito hoću male bale.a koliko vidim da ih puno prelazi na manje bale jer treba to dizati više puta a malo ko ima tračni utovarivač.
 

Matej936

Član
Tu od
15 Ožu 2009
Poruka
268
Kod nas je 50 pf po bali.. Ja radim sa Welger AP 61.. super ide, 12000 bala ove sezone :)
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
Kod nas je 50 pf po bali.. Ja radim sa Welger AP 61.. super ide, 12000 bala ove sezone :)


pa koji klinac je kod nas sve skuplje???nekontam jesu li kod nas svi megalomani ili šta?
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,088
presa nije isprobana , uzeta je po starom dobrom receptu ''plati što manje, popravi , pa znaš šta imaš''

levak je nije gledao , samo je dao svoje mišljenje o tom modelu , poslao sam mu poruku prije kupovine i odgovor je bio ''..... idi kupi to'' bez puno priče
a njegovo mišljenje uvažavam i na slijepo :prayer:

možda se čini ovako neuredna na oko ali svi dijelovi su na svom mjestu :mrgreen:
trebala bi da radi , a iako neće to mi ne predstavlja problem , jer nema te prese na svijetu koju majstor levi nemože da popravi

i kod mene je cijena 40pf po bali , iliti 20 centi
evo ako negdje na teritoriji BiH ima skuplje selim se tamo sa jednom presom a onaj koji mi zagovori posao dobija besplatno baliranje i postotak od nadjenog posla :drinkers:
ja milim da je pošteno od mene :drinkers:
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja radim sa welger 61,po 50 pf po bali bila ona od 10 kg ili 50 meni svjedno 50 pf pa kako god.,ima jos par njih koji imaju prese ali ne mogu da se probiju na trziste jer ili su im ne ispravni strojevi ili rade lose bale,.e sad da je neka zarada nije ali ne mozes ni sjedit pa kukat,
a sredice Savo ovu somicu da radi ko swis. sat,. kolko si je platio
 

seljačić

Aktivni član
Tu od
8 Velj 2009
Poruka
2,155
presa nije isprobana , uzeta je po starom dobrom receptu ''plati što manje, popravi , pa znaš šta imaš''

levak je nije gledao , samo je dao svoje mišljenje o tom modelu , poslao sam mu poruku prije kupovine i odgovor je bio ''..... idi kupi to'' bez puno priče
a njegovo mišljenje uvažavam i na slijepo :prayer:

možda se čini ovako neuredna na oko ali svi dijelovi su na svom mjestu :mrgreen:
trebala bi da radi , a iako neće to mi ne predstavlja problem , jer nema te prese na svijetu koju majstor levi nemože da popravi

i kod mene je cijena 40pf po bali , iliti 20 centi
evo ako negdje na teritoriji BiH ima skuplje selim se tamo sa jednom presom a onaj koji mi zagovori posao dobija besplatno baliranje i postotak od nadjenog posla :drinkers:
ja milim da je pošteno od mene :drinkers:

e onda bi imo posla kod mene na pretek.kod nas je bala 80 pf.
 

orač 1

Član
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
292
Pa čija je proizvodnja te balirke Someca 11 i jeli bolja od Welger AP 52 ili 61 zbog čega je toliko hvale.Jeli što je brza u radu ili što nije kvarljiva šta je u pitanju.
 

Najnoviji postovi

Na vrh