• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Da se malo ukljućim u ovu temu, pošto bi trebao savjet za kupovinu balirke. Traktor koji bi je gonio bio bi Toredo 7506. Teren na kojim bi se baliralo većinom ravan, ali ima i i brda pomalo ništa strašno.
Pošto nemam baš nekog iskustava s balirkama neznam što bih uzeo, da napomenem da je budžet ograničen na nekih 2500€.
Sad za te novce u samoj blizini imaju ove prese; John deere 336, Gallignani 148, Ama 283, Gallignani 146
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Torpedo ce se igrati sa tim balirkama,tako da se nemoras bojat ako imas brdovit teren ili ne.
Bolje si gledaj na balirke koje imaju kod vas rezernih djelova i koje su jeftinije za odrzavat i sve ovisi kakve bale zelis imat,dali vece ili manje,a to gledas kakav ima izlaz za balu.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
I ja se slažem da što se tiče veličine tvog traktora u kombinaciji sa bilo kojom presom i tvojim terenom oko toga nemaš brige , mirno spavaj što se tiče sigurnosti

E sad , koja presa , to je već druga priča , ja lično bi uzeo gallignanija od ovih pomenutih , ako ih poredimo sa ovom JDovkom prednost su ti dijelovi , AMA tu i tamo
Zavisi i u kom cjenovnom rangu su ove 4 nabrojane
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Sve su one u istom cijenovnom rangu od 4000- 5000 Km. Ukazala mi se prilika za dodatnu zaradu, pa bi probo s uslužnim baliranjem, jer čitavo je selo ostalo na jednoj balirci.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Potraži ti nekog malo boljeg i novijeg gallignanija , za te pare mogao bi ga naći , oko Tešnja ima dosta presa a nije ti daleko
 
P

pecana

Guest
da se nadovežem ja imam internacijonalku i mogu reći da nije loša a ćuo sam da je među kvalitetnijim prešama ali što se tiće kupnje tu ćovjek nemože biti pametan uglavnom ako si nov u tom poslu kad kupiš stroj prije nego kreneš ići u zaradu sa polovnim strojom napravi sebi sto dvijesto bala da vidiš kako stroj diše i naravno nešta para u pripravnosti ako gdje zapne a to se uglavnom dešava kod polovnjakajer svako ko ti prodaje stroj kaže da je u savršenom stanju a na kraju je sma nešta drugo
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Potraži ti nekog malo boljeg i novijeg gallignanija , za te pare mogao bi ga naći , oko Tešnja ima dosta presa a nije ti daleko
Na tome dijelu i gledam. Pa i nije baš neki izbor. Morat ću jedan dan da odem pa da vidim, ima li štogod što nijen internetu.

da se nadovežem ja imam internacijonalku i mogu reći da nije loša a ćuo sam da je među kvalitetnijim prešama ali što se tiće kupnje tu ćovjek nemože biti pametan uglavnom ako si nov u tom poslu kad kupiš stroj prije nego kreneš ići u zaradu sa polovnim strojom napravi sebi sto dvijesto bala da vidiš kako stroj diše i naravno nešta para u pripravnosti ako gdje zapne a to se uglavnom dešava kod polovnjakajer svako ko ti prodaje stroj kaže da je u savršenom stanju a na kraju je sma nešta drugo

Od polovnog stroja ne možeš očekivati da radi savršeno. Svaka mašina prije ikakvog ozbiljnijeg rada treba dobru pripremu, a balirka pogotovo. Naravno prije kupnje našo bih dobrog majstora da pregleda sve, bolje njemu dati dobru dnevnicu, nego poslije se kajati.
 
P

pecana

Guest
ja kolko sam upoznat naj jaci majstor na regiji a i znam jer je i meni lani u sred sezone pomogao ukloniti kvar preko foruma i to sam mu objasnio preko poruket to je majstor levak svaka mu cast gdje cuo i necuo od tad sam usavrsio Internacionalku presu

Kod Levaka se mozes informirati i za sve djelove svih tipova presa covjek je pravi drug
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Na tome dijelu i gledam. Pa i nije baš neki izbor. Morat ću jedan dan da odem pa da vidim, ima li štogod što nijen internetu.

Neznam šta ima , nisam se raspitivao skoro pošto sam sa balirkama popunjen mada nije isključeno da jedno od ove dvije zamijenim za gallignanija

Ah , vođenje majstora pri kupovini je mač sa dvije oštrice , znam za neke slučajeve gdje je mastor rekao za presu da je u ekstra stanju a ljudi kada ih kupe onda skrši sve i polomi pa majstor pravi pa opet skrši i sve tako , jednostavno loši majstori tako sebi prave mušteriju , ne kažem da su svi takvi nego da ima i takvih slučajeva
Po meni je bolja varijanta da je neki pošten majstor odmah remontuje kao što je meni levak uradio someku , posle toga prst u uvo i ne misliš o njoj , samo puna usta i pun gas :(y):
 

bariccc

Član
Tu od
13 Stu 2011
Poruka
101
moj susjed uvozi balarice iz njemacke samo velger i internacional pa bosonoga ako si zainteresiran dodes pogledat prjevoz odma mozes dogovorit s njim
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,003
evo neki dan sam prodao WELGERA AP 42 za lijepih 3900 e, hvala bogu na ovima iz republike srpske plačaju nam ipak dobru cjenu, 1998. je u njemačkoj plačena 7500 DM, mislim da je ovo lijepa trgovina
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
evo neki dan sam prodao WELGERA AP 42 za lijepih 3900 e, hvala bogu na ovima iz republike srpske plačaju nam ipak dobru cjenu, 1998. je u njemačkoj plačena 7500 DM, mislim da je ovo lijepa trgovina

Te welgericje je teško kod nas u RH nač. Nisam ni jednu vidio na njuškalu ni plavom oglasniku več koliko dugo,a balirka je odlična,brza u radu a radi odlične bale ni preteške ni prelagane ni velike ni male.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
za mene je welger bog nad balirkama. ako vec neko trazi za 5000-5500 km balirku moj mu je savjet welger ap 41 ili 45, samo razlika u velicini bala. dovedes Hamu da je rastavi u dijelove i sve izmijenja sto ne valja i rahat si najmanje 5 godina.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
evo ja sam radio sa ap 41 a imam ap 42 i dobro znam kakva je razlika. Tjerane su obadvije sa istim traktorom Universalom 530 (53ks) i sa ap 42 idem za jednu brzinu brže nego sa ap 41. Ap 41 ima pogon preko lanaca dok ap 42 ima pogon preko kardana,za onaj top šta nabija balu i za pickap. ap 41 se lako zaštopa u večemu redu u sijenu dok ap 42 to samo tako proguta.

preporuka ako igdje naletite na ap 42 bolje nju uzet nečete zažalit,naravno ako je u dobrome stanju.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
evo ja sam radio sa ap 41 a imam ap 42 i dobro znam kakva je razlika. Tjerane su obadvije sa istim traktorom Universalom 530 (53ks) i sa ap 42 idem za jednu brzinu brže nego sa ap 41. Ap 41 ima pogon preko lanaca dok ap 42 ima pogon preko kardana,za onaj top šta nabija balu i za pickap. ap 41 se lako zaštopa u večemu redu u sijenu dok ap 42 to samo tako proguta.

preporuka ako igdje naletite na ap 42 bolje nju uzet nečete zažalit,naravno ako je u dobrome stanju.
naravno drug da je bolja i brza ap 42 ali je i skuplja za nekih 2000 KM. ja radim sa njom pet godina i brza je i od ap 45.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
za mene je welger bog nad balirkama. ako vec neko trazi za 5000-5500 km balirku moj mu je savjet welger ap 41 ili 45, samo razlika u velicini bala. dovedes Hamu da je rastavi u dijelove i sve izmijenja sto ne valja i rahat si najmanje 5 godina.

Sa mojom rivijerom sam radio na par uz velger 41 , iako su balirke u klasi to nije ni za poređenje , najmanje je rivijera duplo brža od 41
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Ja danas gledao balirke, sve krš do krša. i ako se nađe malo bolja obično je premala. Prije s ovi uvoznici uvozili bolje strojeve i prodavali po relnim cijenama. Sad za gomilu gvožđa hoće hrpu love.
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,378
Ap 41 jest spora balirka,ali koliko para toliko muzike. Ako hoces da baliras prvom brzohodnom kupi ap 42,52,53...
 

Najnoviji postovi

Na vrh