• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Balirke za kvadratne bale , opća rasprava

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Pa ako je koliko para toliko muzike koliko košta 41 u nekom srednjem stanju ?

@bosonoga , po meni nije problem kupiti krš (iliti nešto u lošijem stanju) ako se to plati kao krš , i meni jako smeta to što neki (a to redi većina trgovaca) prodaje maglu i misle da sve što je došlo sa zapada mora da bude dobro i skupo , nekada to možda i jeste bio slučaj ali već su odozgo pokupili što je valjalo
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Ja danas gledao balirke, sve krš do krša. i ako se nađe malo bolja obično je premala. Prije s ovi uvoznici uvozili bolje strojeve i prodavali po relnim cijenama. Sad za gomilu gvožđa hoće hrpu love.

Tesko nalaze i u Njemackoj, Rusi sve odvezli. Ja gdje sam kupio kaze da ih je trazio skoro tri mjeseca. Pet ih dovezo samo ova moja ap 52 je valjala ostale najmanje 10 godina nisu radile i razluftane

Pa ako je koliko para toliko muzike koliko košta 41 u nekom srednjem stanju ?

@bosonoga , po meni nije problem kupiti krš (iliti nešto u lošijem stanju) ako se to plati kao krš , i meni jako smeta to što neki (a to redi većina trgovaca) prodaje maglu i misle da sve što je došlo sa zapada mora da bude dobro i skupo , nekada to možda i jeste bio slučaj ali već su odozgo pokupili što je valjalo

Ap 41 u Bosni kosta od 4500 do 5000 KM. Oni prodaju kao da su radili sa njima pa znaju sta je sa njima. Ja sam svoju rastavio kompletnu kad sam je kupio i dao jos 300 KM za dijlove i majstora
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Za 5 'iljadarki može da se uzme aždaja koja će 41 da pojede za doručak , ta presa je po meni jako precijenjena kao model
 

Dongfeng

Dobro znana faca
Tu od
9 Tra 2013
Poruka
1,388
Za 5 'iljadarki može da se uzme aždaja koja će 41 da pojede za doručak , ta presa je po meni jako precijenjena kao model

Vjerovao ili ne gdje sam ja kupio svoju ap 52 bile dvije 41 i na jednoj kartica sa placa u Njemackoj i cijena joj 2000 eura. 41 je presa za one koji imaju da urade 200 do 300 bala dnevno
 
B

BAGERISTA

Guest
Ovakvu istu sam ima i ja,,,,,,vijeruj mi na riječ,,,,,,,,odlična balirka,,,,,,uzeli je u ITALIJI,,,,i bila kod nas jedno 20-tak godina,....

Samo provijeri lanac koji je između čekiča i pikapa,,,,,jer se zna otpustit,pa bi iskočila van faze,,,,,,,,,a vijeruj mi samo mast i tijeraj......

Čak iman i njezin original tunel,i rudu ja mislim doma,šta je bilo za krcat odmah na prikolicu,,,,,,,,ako nije tata nekom dao,,,,to smo dobili s njom......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Prije dan-dva mi dolazio mušterija za rivijeru i nudio je interesantnu cifru ali nisam smio da prodam presu pošto nisam nigdje zagledao neku koju bi uzeo , sve po oglasima ili je preskupo ili je krš
Dvije balirke koje sam bacio oko na njih se u međuvremenu prodale tako da se nisam smio upustiti u ovu avanturu
Jedini razlog zašto bi mijenjao rivijeru je to što bi uzeo malo veći tunel pošto većinu radim uslužno i neke mušterije se nekada bune da im je mala bala :pig:
Mada ja to amortizujem sa cijenom pa nije problem
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ivane ide to tebi lijepo ,al bome i dosta brzo..ja sam welgericu kaj sam več govoril,malo brže sam ju potiral a bilo jw gusto sjeno,i kajpak preskočili su zupčaniki glavni pogona i sve se zmješalo i vezači i igle...sva sreča kaj sam imal imbuse i kaj sam prije videl kak se to štela,pa sam ju naštelal nazad na polju i poslje več nisam ju vupal tak potirati..ma na njoj bi trebalo sve piksne promjeniti i lagere i bila bi prava zvjerka..
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
savoris:Moram priznati da sam se dobro iznenadio pre neki dan kad sam na PIK-u vidio da prodaješ i rivijeru i someku,a znam da dobro rade i ko ti je majstor i pitao sam se šta je u pitanju.Pretpostavljao sam da hoćeš nešto bolje veće i brže.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Kratko i jasno da ti odgovorim , hoću galiganija , znači samo ona dolazi u obzir
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Hehehe,čuo sam da ima tipova galignani koje su zbilja dugovječne,navodno traju i do pola ljudskog vijeka i rade ko doxa,sretno u nabavci...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Rade rade :icon_super:


[YT]http://www.youtube.com/watch?v=U-e_qxPEkcI[/YT]
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Kratko i jasno da ti odgovorim , hoću galiganija , znači samo ona dolazi u obzir
I ja..I ja.. hoću Gallignani..ali to je prestiž.. Moja welger 42 do danas 1600 bala..nijedna odvezana. dek vidim john deere i welger 41 stalno staju pucaju sigurnosni vijci zbog mokrog sjena.
 

nihad

Član
Tu od
10 Ožu 2012
Poruka
226
Imam dobru kombinaciju:558 i sgorbati 171,i to zbilja radi,ali cu se malo infornisati o cijenama.Vidio sam par galignanija oko mene,koji tip je najbolji ili su sve dobre????
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Vidio sam i ja par galiganija kod tebe prodavali ljudi u oglasima ali su sve prodane
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
I ja..I ja.. hoću Gallignani..ali to je prestiž.. Moja welger 42 do danas 1600 bala..nijedna odvezana. dek vidim john deere i welger 41 stalno staju pucaju sigurnosni vijci zbog mokrog sjena.

Odkad se to mokro sjeno balira???:biggrin: To nije dobro ni za jednu balirku, a bome ni za vlasnika sjena.
 

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Odkad se to mokro sjeno balira???:biggrin: To nije dobro ni za jednu balirku, a bome ni za vlasnika sjena.
Pa vidiš kakvo je vrjeme..iskorištava se svaki trenutak da se sjeno pospremi..ja im kažem mokro je..a oni posušit če se u sjeniku..i normalno ispašta moja balirka..
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,109
Ja nita ne pitam kada idem uslužno , ako hoće balirat ću i tek pokošenu zelenu travu
Niti dajem mišljenja jeli suvo ili nije
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Ako je malo zeleno ne će ništa biti samo balu okreni za 90 stupnjeva no kod rolo bala mom susjedu izgorio fend nova vikonica zetor skladište šteta preko 500 000 kn pred dvije godine .
 
B

Balirkamen

Guest
Imam problem s balirkom Kola rivale 20,ne veže dobro lijevi petljač :icon_anal: :(clap):

Imam problem s balirkom Kola Rivale 20,lijeva strana bale je slabo nabijena i ne veže mi dobro lijevu stranu bale...
Čvorovi na bali su kratki i bale se razvežu...
Molim pomoć :icon_pray: :icon_e_ugeek:

Imam problem s balirkom Kola Rivale 20...Ne veže mi dobro lijevu stranu...Odreže prekratki čvor te je lijeva strana bale slabo zbijena,dok je desna strana čvrsto.....Molim odgovor :icon_pray: :fiery: :icon_exclaim:
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Najnoviji postovi

Na vrh