• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Na ovoj žutoj balirki nebi smjeli tak remeni stajati..Puno je praznog prostora između njih i tu bi krma padala van..Fali tu remena još,a i vidi se da su svakakvi stavljeni gore..

Zaobišao bi to..
Gledaj Krone balirku,sistem letva-lanac i baliraš kak očeš..

Balirka na remene nebi trebala imat problem u slami..Bar naša nema..
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
To budem gledall nekom drugom prilikom. Preskupe su mi sad te bolje marke. Mislim da bi ta heston za sad bila sasvim dovoljna osim ako netko zna za kakve greške kod njih.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Varijabilnu komoru imas i na sistemu letva-lanac. Kod remenja gledaj samo kakvi su, da nisu pokidani i iznačinjani i da nisu nastavljani na vise mjesta, zatim kako stoje kad su otpusteni, tj. da svi jednako vise, odnosno da su jednake duzine da nije neki duzi a drugi dosta kraci. Obrati paznju na lancanike, gledaj da nisu zubi suvise zasiljeni. Takođe obrati paznju na piksne (bronzane cahure) da nemaju previse lufta. Kad probas balirku, ukljuci je na traktoru na malom gasu, tako ces najlakse cuti ako nesto skripi, struze, lupka isl. I odakle dolazi zvuk.

Pogledaj tu Fiatovu, ako nista drugo, barem je ima neko od clanova na ovom forumu pa ces lakse dobiti savjet ako sta zapne.

A sto se tice remenja na ovoj zutoj sa oglasa, ne fali njoj remenja, svi remeni su gore, i moraju ovako stajati, siroki sa strana a uski unutra.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Ja znam za dvije balirke na remenje ( hesston i new holland ) koje ne mogu balirati slamu po vrucini nego samo kad padne rosa , a s druge strane prijatelj ima gallignani na remenje (kupio novo remenje 11000 kn) i s njome balira i slamu i zeleno u bilo koje doba dana.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Ovisi, prvo koliko love i odakle si točno ?
Prvenstveno tražim varijabilnu a ako ništa takvo ne nađem onda može i ostalo.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Ja znam za dvije balirke na remenje ( hesston i new holland ) koje ne mogu balirati slamu po vrucini nego samo kad padne rosa , a s druge strane prijatelj ima gallignani na remenje (kupio novo remenje 11000 kn) i s njome balira i slamu i zeleno u bilo koje doba dana.
Sa novim remenjem svaka će raditi slamu bez problema. Ja govorim o polovnim balirkama koje su stare po 20-ak, možda i više godina, na kojima je uglavnom isto toliko staro i remenje.
 
Posljednje uređivanje:

Zekson

Aktivni član
Tu od
26 Srp 2012
Poruka
503
Ovisi, prvo koliko love i odakle si točno ?
Prvenstveno tražim varijabilnu a ako ništa takvo ne nađem onda može i ostalo.

30000 kn je cijena nije fixno, ja sam ti iz Hrv.Zagorja okolica Zlatara.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
523
Nisu te na remenje tako lose ovaj sto ima gallignani pogoni je s yto 904 i radi oko 250 bala godisnje pola zeleno pola suho i kaze da je zadovoljan . Balirku je platio 20000 kn a novo remenje 11000.kn
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Zekson
Kako to funkcionira sa kompjuterom


Bježi od kompjutera!
To odlično funkcinira dok je sve u redu i relativno novo
kad počnu problemi onda si donji. Počnu da zezaju senzori a sa vremenom i sam kompjuter...
Što jednostavnije to bolje - manje glavobolje!
 
Posljednje uređivanje:

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Zakaparena je, u subotu idem po nju. Utisci, ko i kod svakog drugog polovnog stroja. Ima stvari koje če trebati srediti jer ,kao i kod skoro svakog prodavača, ima stvari koje njemu ne smetaju a mene živciraju. Remenje je sasvim solidno, koliko sam vidio jedan je malo oštečen sa strane, nisu krpani. Još to sve ne kužim ali ima neku kao elektroniku. Gazda kaže da sve radi. Napomenul sam mu da mi ne laže ako nešto nevalja pa bumo vidjeli. Nije mi baš načisto što se greben, što skuplja sijeno, nema posebno podizanje nego cijela balirka ide gore dolje. Trebaču i izvod hidraulike nekak smisliti kao na tornadu 40 onu sklopku.
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,431
Znaš li možda čemu služi ta elektronika? Šta ti nije jasno oko sakupljanja sijena, nisam baš najbolje razumio šta si htio reći? :icon_scratch:
Zašto misliš da će ti trebati hidraulični razvodnik kao na "Tornadu 40", zar nema balirka na sebi razvodnik kojim biraš dali diže heder ili otvara komoru? Ako imaš dva izvoda hidrulike na traktoru onda ti mozda ne treba dodatni razvodnik, već sve možeš obaviti pomoću izvoda za kipu.
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,765
Mislim da nema razvodnik. Barem ga gazda nije spomenuo. Ima 3 crijeva, jedno za podizanje balirke i dva za otvaranje i zatvaranje vrata. Heder se nediže i spušta posebno nego cijela balirka ide gore / dolje. Budem ju u nedjelju poslikal šta mi nebu jasno da sad ne blebečem bez veze.
 

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja imam DF GP220 balirku sa fiksnom komorom.
U sijenu mi nikad nije pravila probleme ni kad je vani 35 stupnjeva, ma da više zbog sebe i traktora preferiram ići balirat uvećer kad sunce zalazi, a prije rose. U slamu idem oko 9 uvećer i baliram do nekih 2 ujutru dok ne padne rosa i nikad nisam imo problema da mi bala staje.
Sad sam kupio Claas Rollant 46, isključivo zbog širokog pick-upa, ali sad bih najradije prodo oba dvije i kupio si neku sa mrežom i noževima.
 
Na vrh