• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

mladenmaso

Član
Tu od
29 Sij 2010
Poruka
274
Ja imam DF GP220 balirku sa fiksnom komorom.
U sijenu mi nikad nije pravila probleme ni kad je vani 35 stupnjeva, ma da više zbog sebe i traktora preferiram ići balirat uvećer kad sunce zalazi, a prije rose. U slamu idem oko 9 uvećer i baliram do nekih 2 ujutru dok ne padne rosa i nikad nisam imo problema da mi bala staje.
Sad sam kupio Claas Rollant 46, isključivo zbog širokog pick-upa, ali sad bih najradije prodo oba dvije i kupio si neku sa mrežom i noževima.


i ja imam rolant 46 imam i mrezu i nozeve na njoj
 

Cowboy

Dobro znana faca
Tu od
7 Velj 2011
Poruka
2,441
Za sad je ovak dobila krov dok ne dobije svoje stalno mjesto

Znači balirka je stigla kući, neka ti je sretno i da te dobro služi. :drink:
Postavi još koju sliku balirke, zašto si je odmah sakrio pod ceradu?!
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,782
Gdje su to kupio?Jeste ju probali zavrtit prije kupnje? A kaj se tiče kompjutera bitno da dela motor koji nosi špagu.To omata sa jednom špagom ak se ne varam?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kod mene skoro svaki dan nešto pada pa sam ju odmah pokrio a onda se sjetio da nisam slikao. Kupljena je u jednom selu prema Hrvatskoj Kostajnici. kad sam došao po nju gazda ju je zakopčao za svoj traktor i sve mi pokazao i objasnio. Sve odrađuje, ništa ne cvili. Omata sa dvije špage. Treba nabrusiti nožiče koji sjeku špagu, dovesti struju do mjesta gdje budem smjestio kompjuter i moram smisliti šta budem sa izvodima hidraulike. Čari vlasnika zetora.
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
161
Kolko se krece cijena zupcanika(manjih i vecih) balirke Deutz Fahr MP125 i gdje ima za kupit?
 

dado6340

Iskusan lik
Tu od
31 Svi 2013
Poruka
4,853
Kaže mi kolega da dosta pucaju spojnice remena ?
Ako je istina onda moram u nabavku. Danas sam malo bolje pogledal i imaju skoro svi neka oštečenja. Jebiga, nemre kod mene biti ništa jednostavno.
 

miha55

Član
Tu od
17 Lis 2015
Poruka
72
Prije bude pukla ona nova na sarafe nego ta orginalna ostecena.uzmes si tu jednu tek tolko da imas za rezervu ako remen pukne.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Ja bi rekao da u večini slučajeva što se otvara komora na balirkama da je to kriva pumpa na traktoru,da ona propušta ulje,a nebi smjela.Pitao sam rođaka ako se njemu otvara komora na clasovki 46 i kaže da ne,a tjera ju sa hurlijem xb max 100
imam kolegu koji ima clasovku 44 i samu explorer 90 i njemu se otvara komora na balirci.

Kod mene se otvara na Krone KR 130ms ali ne zbog loše hidraulike na traktoru nego jer tako napravljeno_Ona može raditi bale od 120x120 do 120x130 i ima hidraulični amortizer koji drži komoru.Ako podesiš da ti radi teže i veće bale onda se on izduži i otvori malo komoru kak se bala sabija i tu dobiješ tih 10 cm više.Inače ta balirka sa traktorm od 80 konja radi najteže bale u selu i to u usporedbi sa novim class,deutz fahr i manje novim welgericama i JD.Dok je bila ona poplava u Slavoniji pa smo skupljali sjenažu u selu onda su deči i izvagali odmah kod vage kak je tko donio svoju balu.Onda je bala bila 893 kile i to ne mokre sjenaže.Druga po težini poslije naše je bila točno 800 kila balirana sa novom Deutz Fahr balirkom i traktorom od 130 konja.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,894
Krone je zakon kaj se tiče balirki..Ima mehaničke zakačke na vratima balirke i to ne popušta nikad..Nikakve Claasove nemogu balirat i napravit balu ko Krone..Mi smo isto imali KR 130S,to je bila strašna balirka,i balirala uvijek dobre bale..
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
I što je najbolje taj sistem sa lancima je napravljen baš zato da nemože bala stati.Tako da možeš balirati i sječkanu slamu u podne ili kukuruznu silažu i nema šanse da stane bala.Nikad se nije nama dogodilo da stane slama ili nešto drugo,a baliramo ju i u podne i svakak dok je suha ko barut
 

vjenceslav

Novi član
Tu od
6 Lip 2018
Poruka
1
problem sa rolo presom deutz fahr 2,50

imam problema sa rolo presom kupio sam je i juce probao i nisam nesto vjest sa tom presom i stisno sam dugme da omotaje mrezicu ranije nego sto je napunila balu i sad ne mogu ugasit mrezicu stalno mota molim za pomoc
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Ako je na ručnom vezanju nije bitno što bala nije bila završena,samo me čudi zašto kad je odradio omatanje nije odsjekao mrežu.Ako je sve u redu mora se čuti kad nož udari.
 

Majok

Član
Tu od
4 Svi 2018
Poruka
571
Re: problem sa rolo presom deutz fahr 2,50

imam problema sa rolo presom kupio sam je i juce probao i nisam nesto vjest sa tom presom i stisno sam dugme da omotaje mrezicu ranije nego sto je napunila balu i sad ne mogu ugasit mrezicu stalno mota molim za pomoc

Provjeri nož i nosač noža,možda se nešto odpojilo ili puklo pa ne odreže mrežu.
 

Joso67

Novi član
Tu od
26 Svi 2018
Poruka
3
Rolo balirka za IMT 542

Pozdrav ljudi,posjedujem IMT 542,imam u planu kupit rolo balirka,radio bih samo suho sjeno i slamu,naravno u planu je varibijalna sa remenima..posto je traktor od 40ks,koju balirku uopće kupit? Mislim na marku..i dali bi to uopće šljakalo? Posto je traktor 40ks..unaprijed zahvaljujem na odgovorima..
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,954
Re: Rolo balirka za IMT 542

Sa remenima teško valjci fiksna bez noževa bi išlo po mojem skromnom iskustvu od 20setak godina .
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
995
Re: Rolo balirka za IMT 542

Sa remenima teško, ja sam imao fiat heston 5650 ma remene, varijabilna komora i univerzal 550, 55 ks je imao posla sa njom. Mislim da bi na lance, sistem krone bila ndjbolje rjesenje, jer kod mene jedan sa steyrom 42 ks balira suho bez ikakvih problema, cak i lecernu za sjenazu balira, naravno bez nozeva
 

Najnoviji postovi

Na vrh