• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Može se dogoditi,ali ako nešto prodajem stojim iza toga da je ispravno..
I majstor uz kupca ne znači da bude sve prošlo kak se spada..možda je ovo neka sitnica,nemora biti nužno da je velika stvar..
Ti imaš velgerovu rp 12 Il sam te zamoljeni...nego...dotjero meni čovjek rp 12 iz francuske...super stanje...al...pokušamo ju pokrenut.a ona ne pogoni vile..spao lanac...nabacimo lanac i par krugova i ponovo spane lanac sa istog lančanika...donji dupli lančanika koji goni i valjak i pik Ap....mrdnemo lančanik a on luft u svim pravcima....popravak će on odraditi...šta mislite jel tu osovina sjebata
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Riješen problem...lančanika nema kajlu već konusna piksna koja se istrošila najvjerovatnije popuštanjem šrafa koji to sve drži na osovini
 

vladekvz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2019
Poruka
10
Zanima me kakva su vam iskustva s rol balirkom vezanje špagom, samo suho se balira i do nekih 300kom godišnje.
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Vezanje špagom dobra stvar,samo da je sistem duplog vezanja puno brže ide..
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
Pod "dobra stvar" htio reč da nije to nikaj lošeg ili da treba izbjegavat takve balirke,sveže balu kao i mreža koja samo na oko izgleda ljepše,špaga bolje stisne balu..
Prije imali balirku na špagu sad na mrežu,razlike u kvaliteti krme unutra nema ama baš nikakve..
Jedini minus je kaj vezivanje špagom duže traje,ko radi puno bala na dan se to nakupi par bala...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Nemam još rolo balirku, ali koga god pitaš mreža zakon. Još kad neki kažu kad je u mreži može biti i na kiši
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,022
A kažu ljudi svašta,a večina nezna onda objasnit..:)
Bale koje su vani,ako ih slažeš u "piramidu" obavezno pokriti nečime,bez obzira na mrežu-špagu...
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ma znam, slušam i ne vjerujem šta govore, ali to su oni profi farmeri koji sa polja skupljaju bale tokom cijele godine i hrane
 

MrSima14

Dobro znana faca
Tu od
3 Ožu 2013
Poruka
3,416
Ma ovi drže stalno. Kod mene ide odmah sve u suho. Mislim da mi neće sve rolo bale stati pod krov, šta stavljate ispod njih, gume, palete?
 

vladekvz

Novi član
Tu od
26 Ožu 2019
Poruka
10
Palete sam ja stavljao i najlon preko al malo je problem dosta jak vjetar pa treba dobro vezati i svejedno zna malo potrgati najlon
Kakva su iskustva s TOPTEX pokrivanjem što se tiče vjetra
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,237
Najlon ne nikako. Cerada, ja sam nabavio ceradu 40×10m i nikakvih problema. Najon mozda za slamu ali snjeg i led uniste najlon. Mozda od kakvog slepera se da nac rabljena...
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Najlon može ići bez brige...ja sam ove zime imo 80 komada pod najlonom i ni jedna nije ni osjetila.,taj najlon čeka ovogodišnje baliranje
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Ako neko vozi rolobalirku za IMT 577.. gdje ju kači...kod mene automatska kuka pa na nju nemože
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Da li sjenaža nemože bez noževa ?
Čitao sam da netko radi bez noževa bez problema.
Za sijeno znam da čovjek koji meni balira nema ni noževe ni nikakve dodatke..bale su sasvim uredu.
Ali iskustva nemam pa iz teorije pišem...
 

Najnoviji postovi

Na vrh