• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
Ova je kupljena 2003 - 2004 radila i prek 1000 bala godišnje prodana mislim 2018. @MilanZetor sretno ti bilo i da radi čim duže bez problema al to kaj tvoja radi ne znači da se nemože poderati jer nema tog stroja koji je vječan. Isto tak je i sa ovima na remenje. Manje bitno je na kaj je ona bitno je da za izdvojene novce dobijem čim manje izrauban stroj.
 
Posljednje uređivanje:

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,702
JD 550 novo remenje...Krone je zakon samo treba imati novaca za nju
Novi remeni mogu skrivat nekaj drugo, gledaj općenito stanje lančanika lanaca, pick-up-a, istrošenost komore da nebi bila šuplja il debela ko žilet.
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,151
@mika Nisam ni rekao da je vječna. Kolko služi služi, otplatila se. Čudno mi je da neće vrtiti balu jer te probleme obično imaju samo ove s valjcima.

I naša radi tu oko 1000 bala. Ima kod mene jedna farma gdje rade 3-4-5000 bala, prvo su imali Sipmu pa trgali sve redom na njoj...
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Sipma i Mascar nemojte mješat sa Krone,Welger,JD,McHale,Kuhn..
Govorim za svoje iskustvu u radu sa Krone KR 130S kupljena polovna,radila kod nas 10god,u ono vrijeme dok jos niko skoro nije imao balirke balirao sam puno sa njome i nikad nije bilo problema ni sjenaža ni slama..
Poslije kupljena nova Claas Variant 360 na remene,i od tada sam zamrzio balirku na remen:)
 

mladenko

Iskusan lik
Tu od
27 Sij 2011
Poruka
1,233
Daj malo vise iskustva od Claas Variant 360?
Krone fortima 1250 je 41+ pdv

Ni claas nije puno jeftiniji
 

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
6,021
Krone je radila ljepše bale,bolje nabijeni rubovi,i ljepši oblik bale nakraju,lakši transport..
Claas ima neke prednosti,ali to je i za očekivat za balirku novijeg godišta i varijabilne komore,brža je u radu,ide duplo brže,prije sveže balu jer ima mrežu,Krone je imala špagu,samim time veči joj je i učinak,i plus je ta varijabilna komora kod sijena i slame radim veče bale..
Uglavnom ta 360model nije neka sjenažna balirka,za suho more prejti..
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Osim modela ubacite u formulu napravljeno i projektirano prije 15 god i prije 5..za tu razliku nije kriva marka balirke nego odnos prema kvaliteti ugrađenih djelova
 

vrsani123

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2016
Poruka
647
Momčadio...negdje mi na rolobalirci škripi a nemogu naći gdje pa kontam da nije neki ležaj na valjcima...kako proveriti te ležajeve..imali nekakav simptom kad ode neki ležaj...velgerovu rp 1200 balirka
 

IMTjd

Novi član
Tu od
7 Sij 2022
Poruka
12
Pozdrav kupili smo nedavno balirku john deere 545 sistem (mreza spaga) krenuli smo balirati
I pukne nam lanac od grabalja sta grabe sijeno sad gdje ima uzeti taj isti korak lanca ili cijeli lanac orginal od nje
 

kron

Novi član
Tu od
25 Kol 2020
Poruka
9
Pozdrav, baliram godišnje oko 100 bala stijena i 100 slaže, a u planu je kupiti neku balirku pa sam gledao fort f21 mreza jel mi tko moze sta reci o njoj?
 

kron

Novi član
Tu od
25 Kol 2020
Poruka
9
Ma ko nova, ima samo mali pik ap, 150cm,stavio bi sliku Al ne znam kak
 

Najnoviji postovi

Na vrh