• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,683
Zbog čega je održavanje remenašice skuplje u odnosu na letva lanac ili valjke?
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Mika za cijenu jednog remena izmijenjaš sve ležajeve na valjcima osim toga ležajevi na večini remenašica su colni npr za jednu F Agri ležajevi za valjak su se mogli naručiti iz Engleske orginal ili dati brusiti a ti nisu bili dugog vjeka. Na mojoj RP 12 promijenjen samo jedan ležaj na valjku lance još ima svoje a kod mene je 20 god .
 

agrobika

Novi član
Tu od
2 Tra 2019
Poruka
10
Pozdrav, ima li netko iskustva sa welger rp220 profi? Kakva je u radu? Godišnje potrebe 700 rolo bala slame i 400 sijena? Dvoumim se između nje i claas variant 260?
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Forumaši dali ima neko iskustva sa DF balirkama? Imam u planu kupnje rolo balirke pa me zanimaju prednosti i nedostatci između DF RB 3.20 i MP130

Dali bi deutz 85ks mogao radit sa tim balirkama u sjenaži sa noževima??

 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
@Dado121

70 ks i DF MP125 ali bez nozeva sjenazu radim, kod mene je problem jer su brda pa mu je tesko vuci, 2500kg je prazna + bala to izađe 3tone, a kamoli sa nozevima radit sjenazu ova prva MP130 je jos veca. Sve u svemu ako imas ravan teren mislim da bi islo ali opet ako zelis bez brige i svega toga radit sjenazu sa nozevima treba bit traktor 100ks..

Sto se tice same balirke, nemam nekih zamjerka jedino je sira nesto za nase puteve, dost lako se pogoni, sve u svemu zadovoljan sam.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Znači te tri balirke rb 3.20 mp 125 i mp130 su iste samo stari i novi model?
Traktor neću mjenjat zato bi uzo balirku koju bi mogo sa noževima tjerati.
Bila je prvo u planu welger rp200 ili rp220 a svi kažu kako welgerice idu dosta teško. Krone i ostale na letvu i lanac balirke mi se nesvidaju jer puno rondaju,samo fiksna komora na valjke me zanima zato je pao uži krug na DF
 

Draško

Dobro znana faca
Tu od
20 Sij 2012
Poruka
974
Ja imam DF gp 2.30 oc sa 14 noževa, to je ista kao i rb 3.20 samo što ima uzak pick up.
Sad ju tjera landini od 90 ks i kad je skoro puna bala i ako je u brijegu ponekad mu je puna kapa. Prvu godinu kad smo kupili tu balirku imali traktor od 70 ks i to je bila muka živa, pred kraj bale na ravnom prva spora i još nekad noga na kunplugu….tako da po mom mišljenu bilo koja sa noževima bude plakanja
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Dali te DF balirke imaju automatsko vezanje,znači kada se bala napuni i ona automatski veže balu ili može se malo sačekat da nabije pa kreneš i dopuniš balu? Znači zanima me za DF gp 3.20 i mp 125 te dvije su mi najuži odabir za sad.
 

<zetor>

Aktivni član
Tu od
25 Lis 2012
Poruka
517
Prijatelj ima DF 3.20 sa noževima i tjera je sa Zetor Proxima 85 po dosta velikim brdima , zetoru je ona puna kapa ali ide. Mrežu pušta sam a može i automatsko omotavanje. Kad je Zetor bio u kvaru skopčao ju je na John Deera 2040 i vjerovali ili ne Jhony ju je lakše tjerao od Zetora . Izgleda da Češki i Američki konji nisu isti ;)
 

DeutzFahr69

Aktivni član
Tu od
4 Svi 2017
Poruka
154
Dali te DF balirke imaju automatsko vezanje,znači kada se bala napuni i ona automatski veže balu ili može se malo sačekat da nabije pa kreneš i dopuniš balu? Znači zanima me za DF gp 3.20 i mp 125 te dvije su mi najuži odabir za sad.


Imas kompjuter gdje si namjesit kako oces, dok je automatski kad je bala gotova zapisti i zasvjetli i pocne vezanje, dok kod rucnog ti stisnes gumb i onda tek pocne vezat, moj savjet ti je da koristis rucno vezanje :D
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kod mene nema prevelikih brda pa se toga nebojim da neće moći,samo me zanimalo kako bi išao sa noževima u sjenaži. Tjerao sa sa dajcom welgericu rp200 u sjenaži ali bez noževa jer ih nema i ide dosta dobro.
Najbitnije da balirka ima kopče na komori za zatvaranje i da možeš balu nabit kolko ti želiš da nema to automatsko vezanje jer bale onda budu nikakve slabo nabijene. Kolega mi je balirao sjenažu sa classovom 44 i nema te zakačke na komori,bale su mi putem propadale kroz vilice kad sam ih vozio kuć.
Znači DF 3.20 nije loš odabir balirki? Gledam cjenovno jeftinije su u odnosu na Welger rp 200 ai po pričama lakše se tjera sa noževima.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Kolega treba dijelove za gallignani 2120 balirku,ima dijelova kod nas ili da tražimo negdje drugdje?gdje?
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
ovo ti stranica u Italiji ja kod nas niš nisam mogao kupit bit su voljni naručit za Talijana
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,842
Gledao jesam ali nema toga što treba.
Vjerovatno ih treba direkt kontaktirati,pa vidjeti.
Hvala još jednom na pomoći.
 

mali

Dobro znana faca
Tu od
17 Velj 2015
Poruka
2,968
Možda a treba znati Talijanski
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Forumaši dali neko ima John Deere 578 ili 575 balirku,kakve su u radu dali bi mogao traktor 85ks radit s njom?
Naišli smo na jednu jd 578 sa noževima i mrežom,kakva je u radu, gledao sam da nema kuke na komori,dali bi se ona otvarala pri radu?
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
ja imam jd578. pet godina je kod nas, napravili oko 3000 bala. zasad nije bilo problema. ja radim sa 100ks, mislim da bi i 85 bilo dovoljno pogotovo ako se radi bez nozeva.
 

Najnoviji postovi

Na vrh