• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BALIRKE ZA OKRUGLE BALE

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Suho bi radio bez noževa a sjenažu možda samo pola noževa bi dao,ali za moje potrebe 80-100 bala sjenaže to bi išlo

@toth daj mi reci dali ti se otvara komora kada prešaš balu pošto nisam vidio da ima kvave na komori kao što imaju welgerice?
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
otvori se svaki put kada je puna komora. to tako mora kod ove balirke.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Kako su bale nabite ako se komora otvara? Radio mi je jedan čovjek uslugu baliranja sjenaže sa classovkom i komora se otvara,a bale nikak nabite,propadale su mi koz vilice šta s njima vozim. Sad kako balira mi jedan sa welgericom ni jedna mi nje propala bala.
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
sjenazu nisam balirao jos tako da ne znam. ali slama i sijeno je ureno nabijeno. s njima nema problema. mada sam jednom balirao sijeno i bilo je jos dosta vlazno. u tu balu jedva sam mogao šiljak od utovarivaca nabit.
 

Dado121

Aktivni član
Tu od
14 Kol 2010
Poruka
2,144
Jučer smo kupili rolobalirku JD 578 pa bi vas molio ako mi može neko reći u vezi njezinog kompijutera koje dugme je za koju funkciju.Dobio sam knju gu sa uputama ali sme je na engleskome.
Kompijuter je isti kao na slici.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Poslikaj u knjizi gdje je to objašnjeno pa ćemo prevesti.
Wrap- bi trebalo biti omatanje
Extend - povećanje,proširenje..
Ostalo neznam jer ne piše
 

toth

Član
Tu od
28 Velj 2015
Poruka
148
evo ovako. ispod gumba on off ti je da izaberes mrezu ili kanap. ispod toga je za nozeve ukljucit a ispod za okretanje rotora ako se zastopa. lijevo su dvije za kanap ali to ja ne koristim niti imam na balirci. pored je za odabir koliko namotaja zelis oko bale. ispod opet nesto za kanap. lijevo ta tipka ima funkciju samo kod varijabilnih. kod ovog ne. ispod je za programe vezanja. imas 5. za slamu sijeno silazu itd. kod svakog imas koliko namotaja mreze ide. pored je opet dugme koje se tu ne koristi. ispod je brojac. gore wrap je za rucno vezanje. a ona dva ispod ce trebat kad mijenjas mrezu. sa extend otkocis valjke tako da mozes stavit mrezu a sa retract opet zakocis. evo valjda ce biti jasnije. i meni je na pocetku bilo zbunjujuce ali sam se brzo naviko. dobra stvar je sto ima na internetu upute za balirku. tamo sam puno toga vidio. ako treba sta pitaj slobodno
 

jlukaci7

Iskusan lik
Tu od
1 Velj 2012
Poruka
2,536
Nažalost jedna Đondirka danas popodne se je upalila.
Ovo je nočna slika
 

Prilozi

  • IMG_20190912_201726.jpg
    IMG_20190912_201726.jpg
    71.8 KB · Pregleda: 43
  • IMG_20190912_201707.jpg
    IMG_20190912_201707.jpg
    67.7 KB · Pregleda: 43

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Razmišljam na glas i to o rotobalirci..
Strah me uzimati rabljeno jer ako je kakav drljavac kao ja s njom radio,takva mi netreba..
Kako imam potrebe od 800-1000 bala raditi godišnje(sijeno,sjenaža,slama).
Kod nas u nekakvoj ponudi što sam našao je mchale f5500,ferabolli extreme 265 ltc i feraboli mondiale 120..
Pošto sam primoran plaćati usluge jer nemam vlastitu,a nisam zadovoljan nabijenošću bala,omatanjem,i da ne nabrajam,možda bih se odvažio kupiti novu balirku.
Pa ako ima tko kakvu preporuku za novo,ili što trebam kod balirke za gore navedeno,raspalite slobodno..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Bolje ti se isplati kupit staru godinu dvije da ima par tisuća bala nego novu koja košta par desetaka tisuća eura više nego ta rabljena a ne može bit neznam kak poderana. Za tih 1000 godišnje nezreba ti nova,po meni. Mchale je zakon tak da nećeš pogriješiti. Sa automatskim centralnim podmazivanjem ležaja i lanaca i vođenja brige o tome nemaš brige sa mijenjanjem lanaca i ležajava 10 000 bala sigurno iz iskustva. Ili mchale ili welger 445 na remene. Nema ljepše bale nego šta ta welgerica napravi.
Pa eto,nadam se da sam ti pomogao. Osim ako ideš na nešto preko fondova onda pucaju na novo.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Zato velim na glas razmišljam.
Neda mi se šarafat,kolega ima gallignani 9120 mislim,non stop nešto..je da je plaćena 20ak tisuća kn,ali da je badava bila,kad te toliko hebe da hektar baliraš pol dana...onda nije to to.
Svjestan sam da za cijenu nove kupim polovnu+traktor+utovarivač+kamionsku prikolicu...ali cijene dijelova za ovu gallignani su tako visoke kao da se radi o novoj balirki a ne 20+ godina staroj..
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Ma galiglani je za 100 bala godišnje nedo bog da pokisne...mchale je skupa balirka al evo kolega je napravio preko 20 tisuća bala i mijenja tube masti i nedavno lance mijenjao i to je to.
Za welgerice ima dijelova doslovno u svakoj pekari a ako je na remene onda je održavanje još jeftinije.
Za takve balirke treba odvojiti 12 do 15 tisuća eura al onda radiš i nemaš brige,nove su od 50 na dalje pa ko voli nek izvoli.
 
Posljednje uređivanje:

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Ova mchale je 40k eura s pdvom.
Feraboli je 35k eura..
Neznam cijenu krone comprima 125xc modela..
S obzirom da 35-40 tisuća kn plaćam baliranje godišnje,moram prelomit jer onda sam odlučujem kad i koliko kosim i baliram;)
 

Charlip

Iskusan lik
Tu od
21 Pro 2018
Poruka
1,560
Nisam bio daleko po pitanju cijene...ako izračunaš da ti je godišnja rata za nju 40 tisuća kuna podijeliš na mjesece ispada cca 500 eura mjesečno...bez pdva je to 30k eura onda si ju otplatio za 5.5 godina sa kamatom...sve u svemu nebi bila loša investicija ako si ju možeš priuštiti,ako ne onda svakak rađe gledaj mchale,krone ili welger rabljenu nego neku jeftinu novu.
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Danas sam zvao za krone comprimu 125xc,poslat će mi ponudu mailom,oko 32k + pdv je osnovna cijena..
 

komer

Iskusan lik
Premium
Tu od
1 Srp 2008
Poruka
3,858
Moja preporuka je da se kloniš jeftinih balirki..i sam gledam rolo balirke,a moraš bit svjestan da staro groblje uvijek bude groblje..nema smisla ububat još toliko love da bude kak se spada a za tu lovu možeš nešto bolje izabrati...
Najgore što ti se može dogoditi da se usred sezone nešto pokvari pa da moraš par dana šarafat..
Baš kod kolege servisiramo gallignani 9120 mislim,(platio ju manje od 4 tisuće eura)ležajevi,zupčanici,lanci,remeni...da je sve plaćao 10k kn je sitnica za sve dijelove..ovak se snalazio poprilično dobro pa je jeftinije prošao..
 

Najnoviji postovi

Na vrh