• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
I tebi Sanja i ostalim članovima koji čitaju naše postove želim ugodan dan.:)
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
PREKRASAN ti je batat.
Moj je isto dobar ali ipak ne tako kao tvoj. Svaka ti čast.

Ali zato onaj na balkonu raste brzinom munje. Ovo je slikano prije tjedan dana, a sada još veći i bujniji.
Batati.jpg
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Hvala ti Dillinger

Veliki doprinos u tome imaš upravo ti!!
Ja sam imala ideju, a ti si me podržao i stavio par krasnih slika sa teglama batata što me je ohrabrilo da probam, tako da sam ti od srca zahvalna na svoj pdršci koju daješ i meni i ostalim forumašima.

Evo mog batata. Jučer sam ga počela ogrtati. Još moram počupati travu između redova koja je nakon kiše narasla kao luda i ojlaaa.
Nije kao tvoj, ali zadovoljna sam :)

Batat1.jpg
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Sanja vidim da se je več počeo širiti ,sada će oni svi polako ovako i onako do 8 mjeseca raste samo nadzemni dio ( eto ja čekam kišu pa ako padne sutra idem u još jednu sadnju tako da bez brige stižu na vrijeme)

Drago mi je da mogu svojim savjetima utjecati bar na jednog forumaša ( ipak znam da nisu uzaludni ;)
:)
 

Mrav1312

Novi član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
21
Hvala vam na savjetima.Batati vam super izgledaju.
Ja sam danas posadio svoje,300tinjak sadnica,pola ih je bas lijepo ispalo pola onako,pustili su korijen al nisu neki zivahni
2rfv7ki.jpg

Posadio sam ih sve pa sta bude.
zuo9pi.jpg
30124vo.jpg

Pozz svima,drzim nam fige. :)
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Dobro to izgleda Mrav1312.
Naši su malo veći i raskošniji jer su ranije posađeni, ali tvoji će to za čas sustići.
Slažem se ... neka nam je sretno i plodno :)
 

Mrav1312

Novi član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
21
Koliko dugo nakon sadnje zalijevate sadnice?
Meni je danas tj dana kad sam ih posadio i svakodnevno ih zalijevam,fino napreduju osim sto mi je neka pticurina ili neka druga zivotinja iscupala par komada,ostali fino napreduju.
Citao sam da batat bas ne voli vodu osim prvih desetak dana pa me zanima koliko da ih dugo jos zalijevam?
Bojim se da im nebi pocelo stetiti mozda?
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Mrav ja sam svoje dva puta zalio u nepunih tjedan dana.Na 30m dužine gredice otišlo je cca 120litara vode po zaljevanju.E sad koliko ti zalijevaš treba vidjeti ,moja supruga dok zalijeva ona da nepunih 2dcl vode pa kaže da je zalila :) Batat ne voli vodu kada se počinje formirati gomolji do tada ga slobodno zaljevaš ako nema kiše.I samo gledaj da nema pokorice ,neka ima zraka.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Sanja vidim da se je več počeo širiti ,sada će oni svi polako ovako i onako do 8 mjeseca raste samo nadzemni dio

Pozdrav Dillinger.
Jesam li dobro shvatila citirani tekst, da do 8 mj. raste i razvija se samo cima, a tek od 8 mj. nadalje se počinju stvarati gomolji :(think): ili sam nešto krivo pokopčala :^):
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Eto tako sad znamo i to :) mada negdje piše da je berba ili vađenje od kolovoza do studenog a taj kolovoz je namjenjen za Dalmaciju više nego za kontinentalni dio ali svakako prije mraza.
Ja sam se uvjerio osobno iskapao sam biljke (gledao) oko 15.08.pa nije ništa bilo početkom rujna eto ga koliko hoćeš.Mada je glupo na manjem broju zasađenih biljaka ići iskapati i gledati.
 
Tu od
6 Tra 2017
Poruka
16,293
Ja do danas nisam imal pojma da je to krumpir,veli mi prijatelj on ga posadil 3 tone u Lici,prodaja ide ko luda,sad planira još neku zemlju uzeti u zakup i još ga posaditi na tone,meni se to činilo da je to repa ili cikla.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
289
Pozdrav kupljenec

Batat u stvari i nije krumpir, nego biljka iz porodice slaka, ali ga zbog izgleda nazivaju slatki krumpir.

p.s. imaš prekrasnog psa!
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ja do danas nisam imal pojma da je to krumpir,veli mi prijatelj on ga posadil 3 tone u Lici,prodaja ide ko luda,sad planira još neku zemlju uzeti u zakup i još ga posaditi na tone,meni se to činilo da je to repa ili cikla.

Očito je prijatelj posadio krumpir ,batat nije mogao saditi ako je posadio 3 tone.
Batat se jedino može saditi sadnicama.

Tako da ja vjerujem da je krumpir posadio.:icon_thumright:
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Potraži po netu plavi krumpir ali to nema apsolutno nikakve veze s batatom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh