• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Batate

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Vaditi ćemo ga dok sazrije a to znaći cca 120 dana od sadnje.Lako moguće da će početi pucati gomolj.Mada ne mora to sve skupa ništa značiti.To su sve pretpostavke.A pretpostavka je majka svih zajeba :) (oprostite na izrazu) ;)
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Sanja vrijeme se kod nas toliko promjenilo da eto tropske kulture dozrijevju prije neko inaće.
Šta je tu je ,šta smo tražili to smo i dobili :)
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Moj balkonski batat napreduje fantastično, ako ne bude u zemlji ništa barem jer prekrasno dekorativan. A možda me i iznenadi na jesen :(smirk):

Balkonski_batat1.jpg
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Pozdrav svima.Pitanje jedno, evo ga stigao izraelski batat po cijeni 60kn/kg.
Dali bi ga kupili?
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Nikad čula za izraelski batat, niti sam ga vidjela.
Ne, ne bih ga kupila. Dati 60 kn bilo bi van pameti.
Koja je fora s njim kad ima tu cijenu?
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Sanja nema fore isti je po kvaliteti eto jedino je pakovanje po 0.5kg i košta 30kn gramaža 100grama 5 gomolja.Ima na stranici mojoj ne mogu sad slike postaviti.Godina berbe 2017.
 

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
Sa čime tretirate korove? Jel tretirate cijelu površinu ili samo između reda sa ručnom špricom?

Ja imam 1000 sadnica i išao sam za probu sa sencor-om. Pokazao se odlican, jer lani sam radio 500 sadnica motikom i naradio se kao lud.
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Prijatelju moj batat se ne tretira s ničim protiv korova.Kako možeš tako šta prodavati ljudima kada je batat preko 80% vode i povlaći u sebe sve.
Pričajuči s ljudima sve više Vas koristi herbicide u proizvodnji batata i to mi se u opće ne sviđa.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

tunjica

Član
Tu od
20 Kol 2015
Poruka
34
Prijatelju moj batat se ne tretira s ničim protiv korova.Kako možeš tako šta prodavati ljudima kada je batat preko 80% vode i povlaći u sebe sve.
Pričajuči s ljudima sve više Vas koristi herbicide u proizvodnji batata i to mi se u opće ne sviđa.
Isto rade i s krumpirom...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Karenca kod krumpira iznosi 40 i nešto dana.
Kod batata ako se tretira s sencorom iznosi OVP.
Dragi moji dali znate točno značenje rijeći OVP kod drugih kultura lijepo piše po danima koliko iznosi.Kod batata iznosi OVP.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

RYOU

Član
Tu od
31 Lis 2015
Poruka
173
https://fis.mps.hr/trazilicaszb/Default.aspx?sid= 608 &lan=

Sve jasno, herbicid je odobren za upotrebu na batatu. I rajčica je voda, i lubenica, i krastavci i .... pa se sa svime već ne tretira. Ja sam u samom startu korove spricao sa leđnom špricom, upravo iz razloga da što manje potrošim. Računaj da je bilo tri četiri izboja po kvadratu, i svaki je dobio po jedan kratki štrcaj iz šprice. Kasnije sam još malo prošao sa motikom i rukom. Ako je to štetno ja ču sve sam pojesti.

Zapravo ovaj ne mislim niti prodavati. Nešto za mene, i nešto za naklijavanje ostavljam jer planiram širiti proizvodnju.

Zar ga korov ne bi gušio nimalo? Vidim da neki ostave da zakorovi. Ako nema razlike meni još bolje. Jer nagodinu ide pola hektara - hektar...
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Ryou od korova ga možeš očuvati sve do trenutka kada počne zatvarati redove,nakon toga malo trave ne smeta mu što će krenuti.Ako sadiš bez folije još lakše ti je očuvati od trave.
A to što je odobren pustite to ljudi ,gadno bi bilo napisati da ima karencu 60-70-80 dana ( a batat se vadi min od 80-90 dana )ovako stave OVP u split aplikaciji a to znaći kemijskom motikom nikakvo prskanje.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Ja batat niti gnojim niti tretiram ičim. Kod mene korova gotovo da nema. Suša je pa trava ni ne raste.
Nego, danas sam išla otkopati jedan batat da vidim što ima dolje. Ugodno sam se iznenadila :) 4 komada. Jedan tanji duguljasti i 3 okruglasta lijepo formirana, po mojoj procjeni teški svaki oko 20-30 dkg. Dala sam ih susjedi koja ih obožava da se osladi tako da nisam vagala, ali sretna sam jako jer do vađenja je min 40-60 dana što znači da će još lijepo okrupnjeti.
 

Mrav1312

Novi član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
21
Pozdrav,kako vas batat?
Ja sam bio odsutan 8.mjesec i danas sam iskopao jednu sadnicu da vidim sta ima.
Ispod je bilo par batata ali dosta sitnih....najveci je imao 150grama,posadio sam ga tek 6.6. Pa se nadam da ce jos rasti.
Moze vase misljenje Dilinger,Lucija?
Primjetio sam da moj batat uopce nije procvao,dali je to los znak,takoder vrijezi mi nisu ni priblizno dugacke kao na slikama od drugih.
Evo slikehttps://postimg.org/image/k8kazoahh/
pmj37807p
 

Dillinger

Aktivni član
Tu od
4 Lis 2015
Poruka
433
Mrav 1312 ima još vremena za rast i zadebljavanja znaći tamo 6.10.bi bilo 120 dana za vađenje.
Cvatnja ne utječe na apsolutno ništa niti na zadebljavanje gomolja niti na lisnu masu.
Vriježe bi trebale biti duže ,ako je ovo na slici sva dužina.
Mislim da je tu u pitanju kvaliteta sadnog materijala.
 

Mrav1312

Novi član
Tu od
24 Lis 2016
Poruka
21
Hvala na odgovoru,moguce da je stvar u sadnicama...nis pustiti cu do kraja mjeseca pa cu vidjet kakva je situacija.
 

SanjaLucija

Aktivni član
Tu od
20 Lis 2015
Poruka
286
Samo ga pusti Mrav1312, na početku je rastao zeleni dio, a sad se deblja dolje. Za mjesec dana bi se težina gomolja mogla lijepo povećati.
 

vedraf

Novi član
Tu od
26 Ruj 2015
Poruka
18
Poceo pomalo vaditi kako prodajem, buduci da mi je prva godina da sadim nemam iskustva, ali cini mi se pristojan prihod, ja zadovoljan.
 

Prilozi

  • image.jpg
    image.jpg
    78.9 KB · Pregleda: 81

Najnoviji postovi

Na vrh