• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ko prvi, njegov ursus ;)

Ako može ja bih utješnu nagradu , medu neka uzme neko drugi :lol:
 
P

Picek

Guest
zvona kaže:
Dobro ako je medo đabe uzimam ga
začudio bi se kakve su im cijene..
pametni poljaci su samo promijenili oznaku valute u svom cjeniku..
što je nekad bilo 20 000 maraka sada je 20 000 eura..
zato i nismo uvezli niti jednog ursusa več par godina..
 
B

Bobo

Guest
Ali se zato polovnima srozala cijena drasticno. Evo, ursus c-360 (60Ks) sa uradjenom generalkom, prefarban, sa 4 nove gume spreman za registraciju, dakle traktor ko suza. 2 000€ pa cak i manje ako trazis na pravim mijestima...

Kad mi je kolega pokazao sto je kupio za 1800€ja sam na dupe pao... Jedina moj zamjerka ursusima je jako spor rikverc...
 
P

Picek

Guest
Bobo kaže:
Ali se zato polovnima srozala cijena drasticno. Evo, ursus c-360 (60Ks) sa uradjenom generalkom, prefarban, sa 4 nove gume spreman za registraciju, dakle traktor ko suza. 2 000€ pa cak i manje ako trazis na pravim mijestima...

Kad mi je kolega pokazao sto je kupio za 1800€ja sam na dupe pao... Jedina moj zamjerka ursusima je jako spor rikverc...
kupac kojemu smo prošli tjedan isporučili Valtru je od nas 90 i neke uzeo i Ursusa 170 KS..
i dan danas radi k'o urica..
međutim problem je što če ljudi rađe uzeti talijana za tu cijenu novog ursusa..
a to je nekako i normalno..
a poljaci to nekako baš i ne shvačaju..
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa onda neka im bude ta cijena a i bolje je uzeti nešto zapadno pa i talijana nego novoga ursusa ili zetora koji je skuplji a nije kvalitetan nešto previše
 
B

Bobo

Guest
He he ima i jedna prica vezana za ursus i zetor traktore, iako je off topic, napisat cu ju...

Kad su kupovali novi traktor za farmu kazneno-popravnog zavoda, odluka je pala na ursusa 160KS. Kao nemaju sad cime dovest iz Osijeka u Pozegu, pa ce se malo trebati cekati isporuka, ali je traktor u Osijeku i samo ceka na dvoristu. Decki (traktoristi na farmi) se dogovore da ce ga dovest pjeske njih 3 i da nema problema za to.

Dovezli su ga do Nasica (otprilike pola puta) i stali pred birtiju na osvjezenje (citaj; pivo) i kad su ponovno krenuli, traktor ostao zaglavnjen u 3. brzini i ni mrdac iz nje. Odlucili su ga odvest u 3. do Pozege kud puklo da puklo, a mehanicar ce svejedno dolaziti na prvi servis na farmu.

Kad je mehanicar dosao, najprije se zavukao pod kabinnu, odvrnuo nekakav poklopac sa strane, te uzeo pajser i cekic od 1-2kg i poceo tuci kao nenormalan... Poslovodja se krizao i lijevom i desnom, a ovi okolo samo sute i cude se. Izvadi lik neku sipku iz mjenjaca, izmjeri nesto po njoj, povari neke kvrzice na nju, vrati sipku nazad, i traktor dan danas radi?!?


Pa ti vidi sto je dobar traktor, a sto dobar mehanicar ;)
 
B

branko

Guest
pametni poljaci su samo promijenili oznaku valute u svom cjeniku..
što je nekad bilo 20 000 maraka sada je 20 000 eura.

pa ako malo bolje pogledas to su napravili manje vise svi proizvodjaci

BTW ispravak netocnog navoda URSUS ARCTOS (a ne acros)
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
istina nije ursus tako loš ali jebiga sada smo navikli na bolje.
 
B

Bobo

Guest
Cuj, Kolega kupio ursusa 160KS, tanjurace OLT i sjetvospremac jednim kreditom koji jos uvijek otplacuje. Traktor je stvarno zivotinja, a ganja ga svatko tko stigne, i stvarno mu radnici zlostavljaju strojeve. Tvornickom greskom nije imao ulja u diferencijalu (mislim da je rijec o bocnim reduktorima) i tako je radio 3 godine bez ulja. To mu nisu priznali pod jamstvo, a mehanicar dolazio na par prvih servisa traktora?!?

Uglavnom, ja mislim da bi on opet kupio takvog ursusa da mu treba jos jedan takav traktor. Ako se negdje dokazao, onda je tamo.
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
i opet bi ja uzeo bolje ursusa nego nekog Mtz i njemu slične traktore
 
K

krx pozega

Guest
Vjerojatno mu je mjenjač otišao....pa se čovjek pokušava domoči odredišta...a možda je čista zajebancija
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Pa misli da se odguriva sa tom istom kašikom, možda ne može da upali pa se odguriva
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Pa misli da se odguriva sa tom istom kašikom, možda ne može da upali pa se odguriva

Hehe a tko onda pogoni hidrauliku ako motor ne radi :D
 
B

Bobo

Guest
Ma, to je MTZ, to je nepoderivo ;)

Vjerujem da je to samo necija zajebancija...
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
:oops: Je pa da tko tjera uljnu pumpu :oops: brži jezik odnosno prsti od mozga :oops: :oops: :?
 
R

robert

Guest
evo,ja nisam vjerovao dok nisam dozivio.rus-55km/h
Obrisan neispravan link.

evo ovdje je poceo usporavat -50 km/h.stavio sam ovu sliku,jer je malo ljepse ispala
Obrisan neispravan link.

ovo je taj stroj-92ks
Obrisan neispravan link.
 

Najnoviji postovi

Na vrh