• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

B

branko

Guest
sto se tice ovog jd-a ja imam zadnju cijenu od prije dva tjedna 18 878 € s pdv-om u gudovcu je bila cijena 10% niza i usput da jos spomenem podatke s jd stranice da traktor ima motor 74 ks a 65 ks pto . a sto se tice kvalitete rusa mogu govoriti samo iz iskustva ljudi koji ga kod mene imaju (a takvih je sve manje) svatko je s njime "zadovoljan" ali bilo je par nedostataka i onda ih pocinju nabrajati pa vidis da bi ti sitni nedostatci napunili jednu A4 stranicu,, a rijetko koji je navrtio 1000 rs.
 
R

robert

Guest
kod nas ima puuno ruseva,i svi rade.naravno nakon par godina rada sa njim,i kada prosire imanje razmisljaju o vecim traktorima zapadnog tipa,ali i rus zadovoljava,barem u pocetku.mozda se cesce kvare,al barem su djelovi jeftini.za manje povrsine ili za nekakve djelatnosti i on je dobar
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Sve najlošije o njemu a samo sam sa njim radio dvije jeseni po nekih desetak dana, užas živi, bolje nešto polovno sa zapada nego novi rus sa full opremom.
 
K

krx pozega

Guest
Rujo je dobar traktor...moj stric ima onog 952 plavog...mislim 952,uglavnom 4 cilindra preko sto konja....i prve kodine kad ga je kupio novog sve mu je živo otišlo..odmah mu je bio ostao u brazdi,hidraulik otišo..e i ovi došli iz servisa i kažu njemu u pol bebe šta hočeš kao za te pare..stric puko..još je odlazilo sve što možeš nači na motoru,alnaser,alternator..zanimljivo sad višem nema nikakvih problema s njim...i za te pare je dobar traktor,baš sam prošli mjesec pripremo zemlju s njim i nisam ga vozio godinu dana i nijednom mi nije zakrčo mjenjač 8) ..čak sam jedno vrijeme bio zaljubljen u njega..he..he(skoro sam ga i kupio novog al onda sam se još malo strpio i kupio mf :wink: 8) )
 

zvona

Aktivni član
Tu od
17 Pro 2006
Poruka
1,295
Krx pa zašto nisi kupio onda toga Belorus-a kada je dobar nego popišljvog MF koji je i dosta skuplji
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
Krx pa zašto nisi kupio onda toga Belorus-a kada je dobar nego popišljvog MF koji je i dosta skuplji

Vidim da je ovo predaleko otišlo sa popišanim MF-om , mojom krivicom .
Sada mi je žao što sam upotrebio tu riječ a bila je samo šala sa bobom i ništa više . Svakako da MF koji je krx naručio nije popišan i znam da zvona tako ne misli , baš suprotno ali opet mi se čini da je loše to spominjati u tako širokom smislu . Ja sam to spomenuo samo u šali i samo zato što nikako nisam vidio mogučnost ( i ne vidim ) da traktor od 100 KS nosi plug od traktora od 200 KS , jednostavno bez nekih preinaka to je nemoguče .

Bilo bi mi nekako draže ako bi mogli bez takvog spominjana epiteta traktora i recimo članova foruma ( jel tako bobo ) , znam da sam ja kriv ali ako sam započeo mogao bih i zamoliti da se to više ne radi je sigurno da krx-u to nije drago u ovome slučaju .

Eto nadam se da neču opet ostati krivo shvačen .
Zvona iako odgovaram citirajuči tvoj tekst ništa osobno nisam mislio .
 
K

krx pozega

Guest
E vidiš kako to sad lijepše zvuči..nisi ti morao zgaziti svoj ali ni ničiji drugi ponos..samo je riječ bila malo preteška i to je to..a nekako nisam mogao priječi preko nje makar nisam nikakvo zlopamtilo...sve pet :wink: :D

Zvona taj MF i večina traktora o kojima pišemo ovdje na forumu nemogu se okarakterizirati kao popišani..to je bilo onako u žargonu..ne razglabamo o autima pa neko voli japance,neko opet amerikance i tako a ovo su sve najbolje stvari što čovjek može poželiti i imati u poljoprivredi naravno..
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
E vidiš kako to sad lijepše zvuči..nisi ti morao zgaziti svoj ali ni ničiji drugi ponos..samo je riječ bila malo preteška i to je to..a nekako nisam mogao priječi preko nje makar nisam nikakvo zlopamtilo...sve pet :wink: :D

Opet krivo misliš.
Ostajem pri svom mišljenju da je traktor od 100 KS popišan da nosi plug od traktora od 200 KS . Nikakvu ispriku ti nisam dao i ne dam u tom slučaju , niti tražim ispriku od tebe za tvoje riječi .

Krivo mi je što je do sada dosta drugih ljudi spomenulo riječ popišan bez ijednog smajlija odnosno bez toga da se vide da su zbijali šalu oko toga . Za taj dio se osječam kriv , za tu lavinu ali drugima je volja da rade što žele .

Zvona ako si i ti shvatio da ti gazim ponos iskreno se ispričavam .
 
B

Bobo

Guest
Ratarko kaže:
Bilo bi mi nekako draže ako bi mogli bez takvog spominjana epiteta traktora i recimo članova foruma ( jel tako bobo ) , znam da sam ja kriv ali ako sam započeo mogao bih i zamoliti da se to više ne radi je sigurno da krx-u to nije drago u ovome slučaju.

Ja cu samo potvrditi, iako se ne mogu sjetiti na sto se ovo odnosi...


Malo sam sporiji navecer, tako da mi neke stvari treba crtati, ali neka i ovo prodje...
 
K

krx pozega

Guest
Ali ti nisi rekao da je moj MFpopišan što nemože nositi taj plug kojeg opet može nositi čovječe...ti si napisao oče krx dolaziti sa tim popišanim MF bez da si spominjo nošenje pluga i to je jako gadno izgledalo(ali neznam što si mislio u to ne ulazim)

A meni ne treba tvoja isprika več samo da priznaš makar da si pogriješio jer si tako i napisao u tom konteksu...
 
R

Ratarko

Guest
Bobo kaže:
Ratarko kaže:
Bilo bi mi nekako draže ako bi mogli bez takvog spominjana epiteta traktora i recimo članova foruma ( jel tako bobo ) , znam da sam ja kriv ali ako sam započeo mogao bih i zamoliti da se to više ne radi je sigurno da krx-u to nije drago u ovome slučaju.

Ja cu samo potvrditi, iako se ne mogu sjetiti na sto se ovo odnosi...


Malo sam sporiji navecer, tako da mi neke stvari treba crtati, ali neka i ovo prodje...

Bobo ne želim otvoriti još jednu Pandorinu kutiju ali evo danas si rekao da sam napušen , moglo je i bez toga ,zar ne .
Neki dan si rekao da se ne brinem za svoje strojeve i da bolje svoje slike držim za sebe a ne da ih pokazujem na forumu iako nikada nisi bio kod mene da vidiš moje strojeve i način na koji se brinem . Pliiiz nemoj me više okarakterizavati , nikoga to ne zanima kakav sam ja a ti si jedan od rijetkih koji je imao priliku upoznati me na 5 min. i u tih 5 min. sam ti bio dobar , zar ne ili si zaboravio ?
 
B

Bobo

Guest
Aha, to.

Evo, javno ti se izvinjavam za to jer nisam mislio da ce to pobudjivati takav efekt. Najiskrenije ovo mislim, jer nije mi bila namjera nikoga vrijedjati.

OBECAVAM ti da cu pokusati da to vise nikada ne napravim.

Nadam se da cu ovog ljeta uhvatiti koji dan vremena pa da doletim do tebe na dogovorenu probnu voznju MF-a, a i moras mi pokazati kako RX salta bez kvacila.

Svasta te jos moram pitati, ali u Gudovcu nisam stigao, to si i sam vidio.

Tebe cu uvijek imati u dobrom sjecanju jer te se svaki put sjetim cim udjem u traktor ;)


Eto, nadam se da je isprika prihvacena...
 
K

krx pozega

Guest
Pa da kad je moj mf xxxxxxx a usto njegov ima više mjesta u kabini..nebude vam tjesno :wink: :D :D :D

Editirao: Bobo. Necemo vise o tome, jel moze?
 
R

Ratarko

Guest
Eh bobo , pa nisam ja tražio ispriku .
Samo sam molio da me ne bojaš u sto boja u svojim postovima . Ja sam samo jedan ovaj koji jesam , nema tu pušenja trave i lošeg i nemarnog gospodara prema svojim strojevima .

@krx pozega
Sve si krivo shvatio i još uvijek krivo shvačaš .
Rečenica je bila šala i to sam odmah rekao .
Da nisam stavio riječ popišan u tu rečenicu ne bih stavio ni one silne smajlije jer ne bi bili potrebni , smajliji su tu upravo zbog riječi popišan .

Pa kako više to ne možeš shvatiti ?
Tamo si se počeo braniti sa ocem i novcem koji si zaradio na svojoj ili zemlji u zakupu i što ti ja znam što sve nisi spomenuo . Pa na to ništa nisam mislio , odakle bi mi to bilo na pameti ?

Ja samo vidim da se trebam malo manje šaliti ovdje i da ni hrpa smajlija ne pomaže da šala bude shvačena kao šala ...
 
K

krx pozega

Guest
Al meni ni na kraj pameti nebi govoriti da je tvoj traktor popišan...pogotovo što si jači poljoprivrednik od mene...ajde da sam ja to tebi rekao bilo bi ja ljubomoran a ovako si ti mene popišao skupa sa mojim mf što nikako nije korektno...the end

I ja či ispričati ako sam ikoga uvrijedio ikada ovdje na forumu što sigurno nije bio slučaj...
 
R

Ratarko

Guest
krx pozega kaže:
Al meni ni na kraj pameti nebi govoriti da je tvoj traktor popišan...pogotovo što si jači poljoprivrednik od mene...ajde da sam ja to tebi rekao bilo bi ja ljubomoran a ovako si ti mene popišao skupa sa mojim mf što nikako nije korektno...the end

I ja či ispričati ako sam ikoga uvrijedio ikada ovdje na forumu što sigurno nije bio slučaj...

Kako određuješ jačinu poljoprivrednika , po traktoru koji on ima ?
Tebi se nitko nije obračao .

Bobi sam rekao ovo :

Ovo je 4 brazde okretač , jel taj popišani MF može toliko nositi :lol: :wink: :lol: :?:
Ma mogao bi ali ti onda sjediš na haubi do Požege kao protuteg , hehe .

Jasno se vidi da je to šala , ako ne vidiš žao mi je .
Jasno se vidi da sam mislio da spomenuti MF nosi taj plug na hidrauliku jer zašto bi inače bobo trebao sjediti na hubi , hehe , dobar protuteg :wink: :lol: , opet šala koja je jasno naznačena .

Ako mi želiš biti neprijatelj samo reci da znam na čemu sam jer ovako sam u nezahvalnom položaju jer mi se čini da me mrziš .

Ovo je stvarno zadnje što ču reči više o toj mojoj rečenici koja je gore kvotana . Svatko neka ju tumači kako želi , ja nemam više snage objašnjavati kako je to bila šala .
 
K

krx pozega

Guest
Ma meni je dovoljno bilo ono gore navedeno da si pogriješio kao što jesi i sam si rekao da si potakao lavinu tih sranja...i ja sam to tražio da uvidiš tj. skontaš da nije bilo u redu rekao ti to namjerno ili ne...al ti si opet počeo nisam se ja tebi ispričavao i to...
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
krx pozega
Poljoprivrednik,sada kada smo zakopali ratne sjekire,reci gdje voziš,ako sam dobro shvatio,radiš u prevozničkoj firmi i voziš Volvo,tj.tvoj gazda ih kupuje.Reci ko je su konfiguracije,što se vozi,koje su godište i koje snage su vozila?
 

Najnoviji postovi

Na vrh