• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

BELARUS opća rasprava

R

robert

Guest
ovo ne pokusavajte :wink:
Obrisan neispravan link.
Obrisan neispravan link.
 
R

robert

Guest
ma kakvi,prednja vuca,blokade,ovo-ono,rusina kad zaglavi,brda se tresu :lol:
 
P

paor

Guest
pa gdje si našao sad toliku vodurinu, nije vrag da ste toliko kiše dobili
 
R

robert

Guest
uvjek ja nadjem sta ne treba :wink: ......iz prosle godine dogadjaj
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Dali znate stranicu u HR gdje su cijene traktora Belorusa i Zetora,mogu i drugih.
Kako sam ocjenio konjska snaga je oko 3 eura,preko 100 konaj druge su tablice,govorim opčenito
 
R

Ratarko

Guest
zvona kaže:
min.300eur a ne 3

Da , sječam se još prije deset ili više godina da je najbolji traktor na svijetu ( po meni u to vrijeme ) JD imao cijenu od skoro 1000 DEM za konjsku snagu , joooj što je to bilo skupo onda .

Ah , što bi dao da se te cijene vrate .
 
R

robert

Guest
belarus 892 92ks i lemkenov okretac-spoj istoka i zapada :lol:
Obrisan neispravan link.
 
J

Jadranko

Guest
ajd ako neko zna koliko kosta ovakav traktor novi..
BELARUS 820 osnovna verzija.
ima neka firma u vukovaru AGRONIS jesu oni dobri,tj,pouzdani
jel ima tko kakvog iskustva sa njima,,sa AGRONIS a i
sa ovakvim Rusom???

Obrisan neispravan link.
 
B

branko

Guest
imas ovdje Obrisan neispravan link. jedan sa cijenom ja mislim da je to osnovni model, ali sam smanjio sliku a nisam spremio original tako da nemogu procitati sto mu pise od opreme (117514,00 kn s pdv-om)
 
B

Bobo

Guest
Ako kupujete belarusa, OBAVEZNO ravni prednji most jer ovi "grbavi" pucaju kao da su od leda... Dakle 820.2

Vrlo brzo ostaju bez prednje vuce.

820 je inace jako dobar traktor ako ne trazis puno. Nemas tu sinhro mjenjac, nema tu klima, samo volan, mjenjac i tockovi. I za svoju namijenu i cijenu je po meni 820 best buy kad ga usporedimo s kinezima iste snage.

Koliko znam nitko tko ima ravni prednji most se nije zalio, a ovi iz prve serije su bili jako nezadovoljni, jer se stalno sarafalo po prednjoj vuci.
 

suljos

Član
Tu od
9 Tra 2007
Poruka
341
Bobo kaže:
Ako kupujete belarusa, OBAVEZNO ravni prednji most jer ovi "grbavi" pucaju kao da su od leda... Dakle 820.2

Vrlo brzo ostaju bez prednje vuce.

820 je inace jako dobar traktor ako ne trazis puno. Nemas tu sinhro mjenjac, nema tu klima, samo volan, mjenjac i tockovi. I za svoju namijenu i cijenu je po meni 820 best buy kad ga usporedimo s kinezima iste snage.

Koliko znam nitko tko ima ravni prednji most se nije zalio, a ovi iz prve serije su bili jako nezadovoljni, jer se stalno sarafalo po prednjoj vuci.

Negdje pročita da su sada svi sinhro mjenjači i daje to sredjeno,sinoč sam im pokušao poslati majl,ali je odma vračen tj.ocijenili su ga da je spam.
 
B

Bobo

Guest
Ma, to je daleko od sinhro mjenjaca na koji si navikao vidjeti u nekom boljem traktoru. Ovi svejedno rune kao da i nisu sinhronizirani...

Ista stvar na mom 549, 4. i 5. su "kao sinhronizirane" a kad saltas iz 5 u 4 majko mila, ko da nema sinhrona uopce. Mozda i nema tko ce ga znat ;)

Kolega ima rusa LTZ i njemu je zbog grbavog prednjeg mosta otislo 10 godina zivota. Otkako je kupio traktor prednja lijeva guma se brze trosila, ali je sve bilo u redu kad su otvorili most. I nedavno se vozi po asfaltu i taj prednji lijevi tocak mu se zablokira pri punoj brzini. Kad su otvorili most, steta od nekih 200-300€ a prvi put nisu mogli nac gresku nikakvu...

Rusi su cudan narod, pa svasta naprave...
 
R

robert

Guest
ma da si ti bobo cuo da im puca prednji most?ltz je jedno mtz drugo.ravan most ne postoji u rusa,postoji samo sa manjim koljenom,a trgovci kazu da je ravan.nije los traktor,oce podosta potrosit,anlaser izdrzi 2-3 god,zna bit problema sa zupcanicima u prednjoj vuci,uglavnom uzmi cekic i pajser i vozi....da i tepsiju za skupljanje ulja.i u ovom slucaju ju je dobro imat,inace ufleka cjelo dvoriste.
 
J

Jadranko

Guest
pa mislim ajde budimo realni.
svi koliko vidim pljuju po ovom rusu..
a nitko se nije zapitao koliko kosta ovakav traktor.
svi nesto ovo ono sranje,kad je rus imao dobar traktor,pucanje mosta,
pa curi ulje,pa mjenjac u kurcu,itd...bla bla bla.

pa sta hocete za 15.880 eura stanite malo ljudi...
sta bi vi novi John Deere za ovoliko novaca ili sta???
mislim stvarno vas ne razumijem..
 

abrkili

Aktivni član
Tu od
26 Ožu 2007
Poruka
2,940
pa imaš jd-a za 19.000 eura,doduše je indijski ali je john deere...
 
B

Bobo

Guest
Gdje sam cuo?

Vozim duhan u Kutjevo na otkup i tamo se vozaci rusa nalaze u posebnoj grupi i tjese jedni druge. Tako cujes svega i svacega. Belarus je ovdje jako popularan traktor kod proizvodjaca duhana jer je uzak, jak, brz i robustan...

A kako ovo objasnjavas ?
robert kaže:
... zna bit problema sa zupcanicima u prednjoj vuci ...


Belarus nema ravni most? E, sad si se usro ;)


Ovo s uljem je istina, ali nista alarmantno. Kod dosta rusa sam vidio da ulje curi na brtvama hidraulika, dok je po motoru vise goriva nego ulja. Kazu mi da je sve u redu sve dok ne krenas kipati prikolicu zemlje...

Rus je dosta dobar traktor, samo ako imas zivaca za njega, jer ljudi cesto puta vise ocekuju od njega. Da mi je trebao veci traktor svakako bi uzeo Belarusa 820.2.
 
J

Jadranko

Guest
abrkili kaže:
pa imaš jd-a za 19.000 eura,doduše je indijski ali je john deere...
ma da al sa koliko konja ???sigurno ne preko 60 zar ne??
i jos je skoro 4000 eura skuplji.

imas li gdje kakav link ili info gdje se takav traktor moze pogledat u HR??

evo sad sam pronasao!!!
bas onako kako sam i mislio..
65 konja=19000 eura...ali !!!
bez pdv .......
abrkili sta sad kazes to vise nije john deere za 19.000 eura nego malo vise..
sam izracunaj koliko..
a belarus je sa pdv-om 15800 eurica pa ti vidi..
 

Najnoviji postovi

Na vrh